طالب دزد و یا دزد طالب !!!؟

مدبریت ۱۰:۳۶ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش

سلام دوستان

وضعیت وخیم مسیر راه های موصلاتی جاغوری مخصوصا بعد از مسدود شدن مسیر قره باغ جاغوری نگرانی های مردم را بشتر ساخته است . در این چند روز تعدادی در مسیر راه های مردم  سبز شده به بهانه تلاشی که ما طالب هستیم مقدار زیاد پول های نقد و اموال مردم را به غارت برده اند . از وقت که مسیر دشت قره باغ از سوی طالبان مسدود شده است مسیر تاغچین (تخچی) زمینه ای خوبی را برای دزدان فراهم نموده است .

در راستایی همین تلاشی به اصطلاح طالب ، روز گذشته  تعد ادی سارقین مسلح بنام طالب  چند موتر از مردم  جاغوری را در این مسیر ابتدا تلاشی نموده و بعد  مقدار پول نقد شان  وآنجه که به دست شان می آیند به غارت می برند . و تعداد چند نفر که لابد جیزی در بساط نداشته را از موتر ها پاین نموده و با خود شان می برند . تا حالا معلوم نیست که آیا اینها طالب هستند یا دزد های طالب نما ها واز سرنوشت افراد به اسارت گرفته شده تا این لحظه خبری نیست .

خبر دیگر اینکه :

یکی از طلا فروشی های مشهور سنگماشه چند شب قبل به  سرقت رفته است . ظاهرا قضیه از این قرار بوده که سارق با خیال راحت اول قفل دکان بغلی را شکستانده بعد از وارد شدن به داخل دکان همسایه بغل ، به راحتی  وارد دکان طلا فروشی گردیده است .

صاحب دکان طلا فروشی می گوید : تمام اجناس را شبانه داخل گاو صندق (سیف ) نگهداری می شد . اما حالا آن گاو سندق پارچه پارجه شده و همه اجناس به شمول پول نقد را غارت برده است .

آنچه در این قضیه مبهم می باشد این است که سارقین چطور به این راحتی داخل دکان همسایه بغل دستی شده است در حالی که هر چند دکان یک چوکی دار دارند که شب ها از بازار و دکان های مردم مواظبت می کنند . و اگر چوکی دار بوده است چطور در موقع تیکه پارچه نمودن گاو صندق که وزن اش ۳۵۰ کیلو (۵۰ سیر ) می آید نگهبان و هیچ کسی دیگر متوجه آن نشده است .  درحالی که بچه های و همسایه های دکان به اتاق های شان بوده است همچنان روبه روی طلا فروشی مذکور یک هوتل نیز می باشد که هیچ کس در این گیر دار زد کن سر صدا  چیزی نشنیده اند . !!!

شاهدان عینی و همسایه های دو بغل  دکان طلا فروشی و دکان دیگر که آن را سوراخ کرده وبه داخل طلا فروشی شده است می گویند: وقت ما داخل دکان شدیم دیدم که سراق بسیار با خیال راحت این کار را انجام داده بوده چون تعداد چند دانه فلتر سگرت در کنار گاو ضندق مشاهده می شود .و نیز  همچان یک دانه جبل ویک دانه کلنگ و یک دانه چکوش و جسد گاو سندق تیکه پاره را نیز در داخل دکان دیدیم .

در مورد قضیه مذکور چند بار سراغ مسؤلین حکومتی مخصوصا قوماندان صاحب امنیه جاغوری رفتیم . اما ایشان می گفتند تا وقت که تحقیقات ما تمام نشده است در این مورد چیزی گفتنی نداریم .

در این رابطه چوکی دار که آن شب وظیفه اش بوده است و دکاندار که از داخل دکانش به طلا فروشی سراخ شده را دستگیر و فعلا تحقیقات جریان دارد .

اینکه سرنوشت انسانها و طلاهای به سرقت برده شده جه خواهند شد ؟ و  صحبت های مقامات دولتی  امنیتی جاغوری در این مورد جیست ؟ باید منتظر ماند . تا آن زمان و گزارش های در این مورد خدا نگهدار  .

مومن زاده – جاغوری

+;نوشته شده در ;شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت;۱۰:۳۶ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

1,066بازدید

کامنت بسته شده است.