طرحی ارائه شده به دولتی ها از سوی مردم جاغوری

عزیزالله جاغوری ۸:۴۱ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
طرحی ارائه شده به دولتی ها از سوی مردم جاغوری

90سلام دوستان 

طرحی ارائه شده به دولتی ها از سوی مردم جاغوری 

شنیده ها حاکی ازآن است که دولتی ها بعد ازآن رشته کار از دست شان در رفته و یا به تعبیر بعضی ها با طرح خواستن می خواستند قدرت و آمادگی جاغوری ها برآورد کند  طرحی برای خاتمه این غایله خواسته بودند .

باز همین منابع می گویند بعد از شوره مشوره این طرح پیشنهادی را به هییت اعزامی مزاکره کننده که درجاغوری آمده بودند ارایه نمودند :

۱- سرحدات جاغوری ازسوی حکومت افغانستان تحت تدابیرشدیدامنیتی قرارگیرد.
۲ – مسله گروگان گیری مسافرین جاغوری درمسیرراه ها متوقف گردد
۳ – امنیت راه های مواصلاتی جاغوری ازسوی حکومت تامین شود
۴ – یک کندک اردوی ملی درنوارمرزی جاغوری ایجاد شود
۵ – سرحدات جاغوری ازوجود شورشیان پاک سازی گردد
۶ – یک شورای مشترک متشکل ازمردم جاغوری وزابل برای حل مشکلات منطقه ی ایجاد گردد. 

این بود  طرحی مردم جاغوری  به دولتی های در مانده  

حال از ما بهتران نشستند فکر شان به این جا رسیدند .

من فکر می کنم  ردیف های شماره به ترتیب ، اولویت را می رساند . اگر چنین باشد مشکل عمده در این طرح پیشنهادی دیده می شود   وان اینکه  :

مسئله اصلی که این غایله را خلق کرده بکلی فراموش شده واین درست نیست :  تیز هوشی که این مردم به آن شهرت دارد  کاهی کار دست ادم می دهند . می گویند :

 از ریاضی دانی پرسیدند  ۲+۱= چند می شود  این ریاضی چند روز مهلت خواسته بعد از چند روز  با این اعداد ۲ و ۱ رقم متفاوت را ارائه دادند  مثلا ۲۱ و۱۲ و .. در حال که یک بچه دبستانی آهسته گفت ۳ می شود جایزه را می برد . 

یک جواب خلاصه به  دولتی ها دو کلمه ای  ۱- امنیت ۲- عدالت :

حال اگر این واژه ها برای شان نا مفهوم است  هنوز به گوش شان نخورده  باز در قدم اول یک جواب جواب شان است . آزادی گروگان ها و خبر تفصیلی از سرنوشت آنها . بعد نوبت می رسد با شرایط که بالا آمده است . ابن بود نظر ما تا شما چه فکر می کنید خواهشا طرح ونظر تان را به کله تان نگزارید  این روز همان فردایی است که دیروز منتظرش بودیم  هر کس هر کاری از دست بر می می اید  انجام دهند  حتی طرحی مناسب ونظر معقول .

خبر دیگر اینکه  بعضی رسانه به نقل از اسدالله کاکر عضوی شورا ولایتی زابل می گوید : خمله بر خانه شیر دل آغا واقع در دره ولسوالی خاکیران (خاک هزاره ) وکشتن خود او بردن ۱۳ نفر از اعضایی خانواده وی  کاری تعدادی از افراد از ولسوالی جاغوری بوده است  گرچند هویت این افراد هنوز مشخص نیست . کاکر این را اعتراف کرده که این ساحه طالبان بیشتر نفوذ دارند .

در پی این خبر بزرگان جاغوری در واکنش به این خبر آن را ساخته پرداخته کاکر وطالبان وداعش دانسته واظهار بی اطلاعی کرده است . 

ناظران معتقدند که این کار نیز کار خود طالبان وداعشی ها است تا از این طریق به اهداف شوم شان که همان همسایه جنگی است برسند . 

خبر دیگر اینکه در همین رابطه  نقشه شوم داعش وطالبان موفق بوده واز این فرصت استفاده کرده دیشب دو  عدد موزایل را بی هدف به سمت دهمرده پرتاب کرده است  که بعضی  در نوار مرزی متوجه چنین چیزی شده است .

2,144بازدید

کامنت بسته شده است.