: عالم مجاهد حجه الاسلام شیخ وثوقی درگذشت :

مدبریت ۹:۲۵ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش

عالم مجاهد شیخ  حجه الاسلام وثوقی درگذشت :

شنیدن این خبر مرا متاثر کرد  و به یاد روز های اول انقلاب آنداخت آن روز های که ما بیشتر از ۱۰ و یا ۱۱ سالی مان نبود  .  ان روز ها وثوقی را به عنوان یک مرگ بزرگ یاد می کرد . مردی که ندای جهاد علیه کفر را سر داد  پرچم جهاد را  برفراشت مردانه  علیه کمونیست ها قیام کرد این قیام را به درستی مدیریت کرد .

در آن زمان ما کوچک بودیم  مردم اعتقاد زیاد به این مرد داشت خبر های زیاد  از این مرد نقل می کرد مثلا   یک روز  به یک ماشین که  از طرف خاکیران می آمد دست داد آن ماشین سوار  نکرد  بعد از چند دقیقه ماشین چپه شد . و یا  مثلا پل سرکاری سنگماشه را با الله  اکبر چطوری خراب کرد نظیر این اخبار  و …

ما در صدد صحت و سقم این اخبار نیستم  این مسایل و نظیر آن اهمیت این شخص را در آن زمان می رساند که مردم چه قدر به این شخص اعتماد داشتند .

و با گذشت زمان متاسفانه همه چیز کم کم  ِِ،  کمرنگ شد  ناپختگی  و نا واردی  این قشر در سیاست بر کمرنکی آن افزود . 

 همین مسله باعث شد که وثوقی جای خود به کارکشته های سیاسی وا گذار نمایند  تا اینکه  این شیخ را ما در سال ۶۱ در کویته مشاهده نمودیم .

آن زمان ما در کویته جامعه امام صادق (ع) مشغول تحصیل بودیم.   هر روز برای درس و رفتن به  دارالعلوم جعفریه جناب حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای رفیعی باید  از مدرسه خارج می شدیم دفتر شیخ بنام حزب الله دقیقا رو به روی دری جامعه قرار داشت  نا خواسته  آن زمان چشم مان به دفتر حزب الله می افتاد .

مخصوصا این شعر که در جلوی پنجره به اصطلاح زینت بخشی دفتر شان شده بود

وثوق الاسلام غم مخور  زغوغای رقیبان                             ….   کم نکند رزق گدا را

در این گیر و دار نا پختگی های سیاسی کار دست این مرد بزرگ داد دیگه کم کم از چشم مردم داشت می افتاد  .

تاسیس حزب هم نتوانست شکوه و عظمت ایشان را به ایشان بر گرداند به ناچار  مدتی را در یکی از دستگاه های دولتی ایفای وظیفه می نمود .  

بالاخره در سال ۱۳۸۸  چند روز پیش دار فانی و داع گفت  و به لقاالله پیوست .  روحش شاد ویادش گرامی باد .

مدیریت  سایت –  پایگاهی اطلاع رسانی جا غوری ضمن گرامی داشت یاد و خواطره ای  روز های دفاع مقدس ،  ضایعه درگذشت عالم  مجاهد شیخ  حجه الاسلام وثوقی را  به خانواده آن مرحوم ملت افغانستان مخصوصا به مردم شریف جاغوری تسلیت عرض نموده  و از خداوند اجر جزیل برای آن مرحوم و صبر جمیل برای باز ماندگان آن مسئلت دارد  .

 پایگاهی اطلاع رسانی جا غوری

+;نوشته شده در ;سه شنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۸۸ساعت;۹:۲۵ توسط;مدیریت وب سایت ; |;

1,277بازدید

کامنت بسته شده است.