اعلامیه شماره (۱۷) شورای عالی مردمی

عزیزالله جاغوری ۶:۰۸ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
اعلامیه شماره (۱۷) شورای عالی مردمی

اعلامیه شماره (۱۷) شورای عالی مردمی
(در پیوند با گروگانگیری مسافرین و شهادت هموطنان شمال کشور)
به نام خداوند توانا و دادگر
هموطنان عزیز و عدالت طلب!
جنبش روشنایی، به عنوان یک جنبش مردمی، اگرچه با هدف و خواست مشخص ایجاد شد و برای به دست آوردن آن هدف، جدی‌تر و مصمم‌تر از پیش به مبارزات مدنی خویش ادامه می دهد؛ اما در عین حال، در قبال حوادث تلخ دیگری که در کشور اتفاق می افتد نیز نمی تواند بی تفاوت باشد. حادثه گروگان گیری مسافرین و به شهادت رساندن فجیعانه تعدادی از آنها در ولایت قندز، یکی از حوادث تلخ و تکاندهنده ای بود که مردم افغانستان را شدیدا سوگوار ساخت. بنا براین لازم است در رابطه با آن حادثه تلخ، موارد ذیل را اعلام نماییم:۲
۱- پدیده گروگانگیری و به شهادت رساندن مسافرین بی گناه، آنهم با انگیزه های قومی، یک زنگ خطر جدی است. شورای عالی مردمی، این عمل شنیع را به شدت محکوم نموده، همدردی خویش را با مردم شریف شمال کشور و خانواده های محترم شهدا ابراز میدارد.
۲- برای جلوگیری از تکرار این حوادث تلخ، از مردم آزاده و عدالت طلب کشور می خواهیم با کنار گذاشتن اختلافات کوچک سمتی و قومی، با هوشیاری و هماهنگی در برابر توطئه دشمنان وحدت و آزادی مردم بایستند و اجازه ندهند که مردم بیش از این قربانی شوند.۱
۳- از حکومت افغانستان و شورای امنیت ملی می خواهیم که به جای صرف بودجه ملی برای نفاق اندازی بین مردم افغانستان و تلاش بی ثمر برای جلوگیری از حرکت های مدنی آنها، به مسئولیت اصلی اش توجه نموده، بودجه دولت را در راستای تأمین امنیت مصرف نماید.
۴- با استفاده از فرصت یکبار دیگر می خواهیم تأکید کنیم که جنبش روشنایی، راهش را در دل تاریکی ها باز خواهد کرد. شواری عالی مردمی همانگونه که در بیانیه گردهمایی بزرگ روز جمعه، هفتم جوزا اعلام نمود، مشغول برنامه ریزی یک تظاهرات میلیونی و نامحدود در کابل است. چگونگی این برنامه ریزیها، بعدا طی اطلاعیه های جداگانه به صورت منظم به اطلاع مردم رسانده خواهد شد.
و من الله توفیق

991بازدید

کامنت بسته شده است.