عنوان: ۶۰۰ ملیون دلار جایزده رها سازی حدود ۵۰۰ قمندان طالب از زندان قندهار!!

مدبریت ۳:۰۰ ب.ظ ۳

عنوان: ۶۰۰ ملیون دلار جایزده رها سازی حدود ۵۰۰ قمندان طالب از زندان قندهار!!

نویسنده  – محمد حوتقولی

     بعد از آزاد کردن نزدیک به  ۵۰۰ زندانی جنگی و خطرناک طالب طی نمایش یک فیلم کمدین توسط مسئولین دولتی قندهار، تنها برای شبکه های برق و آبگردان زراعتی آن ولایت ۶۰۰ ملیون دالر از طرف امریکا و کانادا و بانک جهانی پرداخت می شود. درحالیکه برای دستگیری زندانیان مذکور در جبهه های نبرد شاید صدها جوان این وطن که سربازان اردوی ملی بودند  جان خودرا از دست داده باشند. گذشته از آن قبل از این نیز شبکه های قدرتمندبرق و پروژه های بزرگ زراعتی، در قندهار  ساخته شده که هم اکنون در حال استفاده است!!
  
محمد اسماعیل، سرپرست وزارت انرژی و آب به رسانه ها گفته است که این پروژه ها شامل بازسازی بند دهله، بند کجکی، ایجاد بندهای آب گردان زراعتی، ایجاد شبکه های برق رسانی و همچنان انتقال برق وارداتی از کابل به ولایات زابل، ارزگان و قندهار بوده است که در مدت سه سال آینده تکمیل خواهد شد.
    در روزهایی که طالبان زندانی را از طریق تونل افسانه ی فرار دادند در مجلس سنا و شورای ملی کشور،  کسانی سروصدا کردند که باید مسئولین بلندپایه امنیتی کشور و ولایت قندهار توبیخ و از کار بر کنار شود اما با گذشت زمان آشکارشد که همین سرو صداها نیز برای واقعی نشان دادن این فیلم بوده است ودیدیم که  والی و قمندان امنیه قندهار برای یک لحظه نیز از کارش برکنار نشد که هیج بلکه فورًا  بزرگترین تشویقیه و  پروژه بازسازی در اختیار آنان قرارگرفت.

+;نوشته شده در ;شنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت;۱۵:۰ توسط;مدیریت وب سایت ; |;

923بازدید

۳ دیدگاه »

 1. نعمت الله جوزا ۱, ۱۳۹۰ در ۱:۲۶ ق.ظ -

  یکشنبه ۱ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱:۲۶

  احسنت! اگر اشتباهات تایپی که در عنوان دارد. اصلاح شود خیلی بهتر می شه

 2. بسم الله احمدی جوزا ۱, ۱۳۹۰ در ۱:۲۸ ق.ظ -

  یکشنبه ۱ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱:۲۸

  هه هه هه هههه!!!

  بیرار گل قندهار مثل کرزی و زلمی خلیل زاد و دیگه زی و زوی ها نفر داره که تنای خو بودجه نصف اوغانستانه می خوره. مو وتوکه ره دیره؟ بید که مو هم کمر همت را ببندیم و ده مرحله اول خوده بعد مردم خوده اصلاح کنیم و نفاقه ا زمابین خود دورکنیم تا بتانیم از ای مظلومی نجات پیداکنیم و حق خوده بگیزیم.

 3. عبد العظیم زکی جوزا ۱, ۱۳۹۰ در ۸:۲۰ ب.ظ -

  یکشنبه ۱ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۲۰:۲۰

  تازه کجاش خبرداری حوتقولی جان! می دانی که یکی از بهترین میدانای طیاره دنیا در قندار درست شده که هزینه ساختش از بودجه کل کشور بالاتر می زنه؟