فاز دوم تحول با همگرایی استاد عطا در افتادن چاله عمیق با تخریب منازل هزاره ها در علی آباد کلیک خورد

عزیزالله جاغوری ۱۱:۰۵ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
فاز دوم تحول با همگرایی استاد عطا در افتادن چاله عمیق با تخریب منازل هزاره ها در علی آباد کلیک خورد

1فاز دوم تحول با همگرایی استاد عطا در افتادن چاله عمیق ، با تخریب منازل هزاره ها در علی آباد مزار شریف کلیک خورد .

دیروز نیروهای پولیس ولایت بلخ ظاهرا به دستور عطا محمد نور بیش از ۲۰۰ منزل مسکونی شهرک نو علی آباد را تخریب کردند. گفته می‌شود که زمین‌های این ساحته توسط حزب وحدت ائتلاف عبدالله وعطا  به مردم بی‌بضاعت سالها قبل توزیع شده بود،

اما والی بلخ در برابر این مساله شخصا واکنش نشان داده و در عوض گفته می شود که نیروهای پولیس را دستور داده تا خانه‌ها را تخریب و زمین‌ها را تصاحب شوند.

نیروهای امنیتی پولیس نه تنها که خانه‌ها را تخریب کرده است بلکه باشندگان محل را مورد لت و کوب قرار داده و بعضی از آنان زخمی شده‌اند.

هرچند که مساله جنجال‌های زمین در بلخ بار اول نیست که به خشونت می‌کشد، اما فاز جدیدی از سناریوی جدیدتر که در گام اول تغیر محل جنگ از جنوب به شمال  وفاز دوم  نفاق در میان اقوام شمال کشور ناخواسته توسط چند هواداران والی بلخ که مدعیست که این زمین‌ها مال آن‌ها می‌باشد کلیک خورده است .

سخن روی حاکمیت دولت نیست  ونحوه اجرایی قانون نیست  سخن در زمان ومکان ودر مورد محل منازعه است . این همان نکته ای است که آگاهی ما را در مقابل دسیسه های دشمن بیشتر ایجاب می کند ونباید ناخواسته گرفتار توطئه هایی دشمن شد .ا

هزاره وازبک در کنار تاجیک هم زیستی ومسالمت امیز در شمال دارد . هزاره نه پلان دوم سقوی را دارد و نه پلان پاد شاهی به سلسله احمد شاه ابدالی !
عطا نور اگر واقعا همت و ابهت دارد جلو فاجعه را بگیرد هزاران ناقلین پشتون پاکستانی که مجسمه انتحار وانفجار است  در ولایت پروان و بعضا ولایتهای دیگری شمالی در حال جا بجا شدند است جلوی انها را بگیرد .

هرچه بد بختی می کشیم از دست این کوچی زاده ها است یک روز به عنوان برادر وروز دیگر به عنوان مخالف سیاسی  وامروز به عنوان رهبر جهاد و یار بی حکمت به عنوان داعش بر گرده این مردم اظهار وجود می کند .

حکومت وحشت ملی اگر زره ای مردانگی دارد جلوی انها را بگیرد  نه مردم که به حمایت همین دولت که شما والی شان هستید در جلریز  از دست همین کوچی زاده ها به قتل عام گرفته می شود . و نه یک چند خانه محدود هزاره که مایحتاج نان شب وروز شان است و در صداقت به این آب خاک تای پایی جان ایستاده اند .

251بازدید

کامنت بسته شده است.