««قتل فجیع فرخنده و جو زدگی ما !؟»»

مصطفی خرمی ۸:۳۷ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
««قتل فجیع فرخنده و جو زدگی ما !؟»»

10881491_1598140363734100_515462711339231226_n

««قتل فجیع فرخنده و جو زدگی ما !؟»»

در اینکه قتل فجیع یک دختر توسط مردنماهای گرگ صفت آن هم در مرکز کشور، یک جنایت کم نظیر و یک فاجعه بی مانند است، جای تردید نیست!؟ اما، قلم فرسایی زنجیره ای و بی اندازه در این مورد، از سوی کسانیکه (هزاره ها) خود هم اکنون ده ها قربانی بی سرنوشت دارند و هر روز تعدادی دیگر از ایشان، تنها به جرم هزاره بودن و شیعه بودن در راه های منتهی به هزارستان جان خود را از دست می دهند، چنان فراگیر شده که دارد اندک اندک شور شور میشود! یعنی قلم بدستان هزاره، حتی بیشتر از قوم و تبار فرخنده دارند«جوزده» در مورد این فاجعه مایه می گذارند!؟ متأسفانه چنان در مورد این فاجعه غم انگیز غلو نموده در قلم دوانی و قلم فرسایی بر همدیگر پیشی گرفته ایم که قربانیان هزاره را به کلی فراموش کرده ایم به عبارت دیگر: قربانیان ما (هزاره ها) به گونه ای تحت الشعاع این حادثه غم انگیز قرار گرفته که فجایع بی شمار خود را به کلی فراموش کرده ایم!؟

به نظر میرسد؛ ربوده شدن هزاره ها، کشتار ایشان، ناپدید شدن شان که هر روزه اتفاق می افتد چنان تکراری شده که حتی برای خود ما هزاره ها نیز به یک امر عادی درآمده و دارد ما را به حالت انفعالی می کشاند و به افراد بی خاصیت، خنثی و بی بخار تبدیل میکند!؟ گویا فجایع دیگران برای ما تازگی دارد! پس باید در آن مورد قلم دوانی نمود؛ زیرا، مال هزاره ها که تازگی ندارد و یکی دو تا هم نیست و این مشکل همیشگی این قوم است، بگذار هرچه که می شود بشود این جماعت عادت دارند؟؟

«کاسه های از آش داغ تر!!؟»
11058744_542980505844958_9085132397329700129_nجالب اینجاست که برخی ها دفاع از هزاره را، به دفاع از فرخنده گره زده و این گونه استدلال کرده اند؛ «که بر ما لازم است تا از فرخنده دفاع کنیم و جلو این گونه فجایع را بگیریم، زیرا، اگر این کار را نکنیم قربانی های بعدی ما هزاره ها خواهیم بود و..!!؟؟» خیلی عجیب است،! انگار هزاره ها تا حالا در این کشور قربانی نبوده اند؟ مثل اینکه این خرابستان تا حالا برای هزاره ها، بهشت بوده است و بعد فاجعه مرگ فرخنده به جهنم تبدیل خاد شد؟؟ گویا حافظه تاریخی ما به راحتی لق و پق می شود که همه ای فجایع تلخ و تاریک هزاره ها را به فراموشی سپرده و قربانیان کنونی هزاره ها را نیز نادیده گرفته ایم و… !!؟؟
باید از این جماعت دل سوز و مهربان پرسید که: مگر ما همین حالا خود قربانی نیستیم؟ مگر سی و یک مسافر هزاره هنوز بی سرنوشت نیست؟ مگر هزاره های بلخاب همین دیروز قربانی نشدند؟؟ مگر هر روز هزاره یا هزاره های در مسیر های منتهی به هزارستان قربانی نمی شوند؟؟ چه ارتباطی میان این فاجعه غم انگیز و قربانی شدند ریشه دار و تاریخی هزاره ها وجود دارد؟؟ آقایان قلم بدستان هزاره که این همه برای مرحوم فرخنده وقت گذاشتن یک صدم آن را برای فجایع یک ماه پیش و دیروز و پریروز شان نگذاشتند. در واقع فاجعه قتل یک دختر غیرهزاره آن قدر ما را «جو زده» نموده است که ده ها قربانی خود را به کلی از یاد برده ایم؟! کاش ما این همه از «خود کش بیگانه پرور» نبودیم و به اندازه یک صدم زمانی را که برای این فاجعه صرف کردیم و قلم زدیم یا گلو پاره کردیم، برای گروگان های بی سرنوشت و کشته شدگان بلخاب نیز صرف میکردیم!؟ کاش !؟
پرسش تلخ: اینکه هزاره ها لطف نموده و این همه برای یک دختر مظلوم غیر هزاره وقت گذاشته اند، آیا قوم و تبار آن دختر برای صد ها قربانی هزاره دل شان یک زره می سوزد؟؟؟

1,880بازدید

کامنت بسته شده است.