لت و کوب مسافرین و هشدار تازه طالبان برای مردم جاغوری.

عزیزالله جاغوری ۷:۱۱ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
لت و کوب مسافرین و هشدار تازه طالبان برای مردم جاغوری.

جناب اقای راد مند ، ولسوال محترم جاغوری ، در این ولسوالی چه خبره ?!!!FB_IMG_1549305353306

روزی خبر از مذاکره چند متروانان ،با رهزنان بنام طالب وباز شدن مسیر جاغوری خبر می دهند و روزی دیگر ، لت کوب کردن مسافرین ، این بود مدیریت نظم و قانون در جاغوری ?!!

ان روزی که چپن بر دوش تو انداخته شد تن من به عنوان یک نسل نو از تبار تو، لرزید ، که این چپن و مهمانی ها ، شما را بدهکار کرده ، خفت خاری به دنبال دارد ، این هم نتیجه کوچک از این سناریو . وقتی مردم سرنوشت خود را به دست چند خلیفه وکلینر بدهند حال روزش از این بهتر نمی شود .

خدا ان ملتی را سروری که تقدیرش بدست خوش بنوشت نه بدست چند خلیفه وکلینر .

این هم گذارش از جاغوری انلاین

لت و کوب مسافرین و هشدار تازه طالبان برای مردم جاغوری.
———-
طالبان مسلح تعدادی از مسافرین جاغوری را در دشت قره‌باغ لت و کوب کرده و هشدار تازه‌ای برای مردم جاغوری فرستاده اند.

روز گذشته (‌پنج شنبه ۱۸ دلو ۹۷) طالبان مسلح به تعداد ۵ موتر مسافر بری مردم جاغوری را در منطقه دشت قره باغ توقف و آنان را به قرینه‌ای به نام « گاو مشک » انتقال می دهند.

احمد (‌اسم مستعار) یکی از کسانی است که در جمع مسافرین بوده و رویدادها را از نزدیک دیده است. او که نمی‌خواهد اسم واقعی اش درج گردد‌؛ در گفتگویی با جاغوری آنلاین میگوید: به تعداد ۵ موتر از غزنی به طرف جاغوری در حرکت بودیم که در منطقه دشت قره باغ طالبان مسلح موترهای مارا توقف دادند. در هر موتر یک طالب مسلح بالا شده و با تهدید ما را مجبور ساختند که به سمت روستای گاومشک تغییر مسیر دهیم.

او می گوید: وقتی به مسجد قریه رسیدیم، مردان مسلح همه‌ی ما را به مسجد بردند. بعد از لحظه‌ای تعداد دیگری از طالبان به مسجد آمده و یک نفر اش خود را به عنوان قومندان طالبان مستقر در دشت معرفی کرد. او بعدا ما را مورد خطاب قرار داده پرسید که چه کسی به شما اجازه تردد در این مسیر را داده است و شما چرا از این مسیر رفت آمد می کنید؟ احمد ادامه می دهد که یکی از مسافرین جرات کرده و اظهار داشت که مسیر بعد از توافق میان طالبان و موسفیدان جاغوری و در بدل پرداخت پول عشر باز شده بود و ما به همین خاطر از این مسیر آمده‌ایم. طالب مذکور بعد از شنیدن این صحبت عصبانی شده و مسافر بیچاره را شدیدا مورد لت و کوب قرار داده و گفت که مردم جاغوری برای قوماندان قریه بالا پول داده نه برای ما.

احمد می گوید: یکی از مسافرین دیگر قوماندان را خطاب قرار داد که قوماندان صاحب ما از کجا خبر داریم که مردم به چه کسانی پول داده است. از جاغوری به گفته شده که راه باز است. در این زمان طالبان این مسافر را نیز مورد لت و کوب قرار دادند. احمد می گوید: بعد از چند ساعت لت و کوب جوانان و رانندگان، قوماندان طالبان به ما گفت: شما را ازاد می کنیم، اما به جاغوری بروید و برای مردم جاغوری بگوید که اگر سهمیه پول ما نرسد هیچ کس حق ندارد بار دیگر از این منطقه عبور و مرور کند.

هفته گذشته تعداد از نمایندگان مردم جاغوری همراه با رانندگان ۲۰۰ هزار افغانی به عنوان زکات ( عشر) برای طالبان مسلح پرداخت کرده بودند. بعد از آن راه مواصلاتی جاغوری قره باغ برای چند روز ازاد گردیده بود.

در گزارش قبلی که از همین صفحه نشر شده بود، گفته بودیم که مذاکرات خودسرانه با طالبان و حل نشدن این مشکل به طور اساسی همسایه‌های راهگیر جاغوری را برای باجگیری و آزار و اذیت مسافرین حریص‌تر خواهد کرد. ظاهرا این بار طالبان به همین بهانه و دهها بهانه دیگر به چور و چپاول مسافرین ادامه خواهند داد. وگرنه تا قبل از این طالبان مساله قریه بالا و پایین را هیچگاه در میان تشکیلات خود مطرح نمی‌کردند. معلوم نیست که این داستان به کجا خواهد کشید و مشکل دهها ساله دزدان و آدمکشان مسیرهای منتهی به جاغوری کی حل خواهد شد.

#جاغوری_انلاین

228بازدید

کامنت بسته شده است.