لیسه دخترانه لومان!

عزیزالله جاغوری ۶:۰۹ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
لیسه دخترانه لومان!
لیسه دخترانه لومان جاغوری

لیسه دخترانه لومان جاغوری

لیسه دخترانه لومان!
دیروز پنجشنبه در مکتب لومان که اینک به لیسه عالی لومان نام گذاری شده رفتم. لختی با اساتید و مدیریت محترم لیسه و محصلین گپ و گفتی داشتم.
برای من که روزی خودم محصل ان بودم، خاطرات دیگری داشت اطراف مکتب زمینی داشت که بچه ها در ان زمان والیبال میکردند، اما اینک جنب و جوش سابق را در ان نمی بینم.
پای صحبت های گرم مدیریت لیسه نشستم و او نیز از وضعیت سیاسی و امنیتی کشور شاکی است او می گوید در دو سال اخیر محصلین صنوف بالای ما خیلی کم شده است و اغلب اقدام به مهاجرت نموده اند و راهی خارج از کشور شده اند.
او ادامه میدهد که ما امسال ۵۴۰ نفر محصل داریم ولی در سالهای گذشته ما صنوف ۱۱ و ۱۲ را در دو کلاس الف و ب دایر میکردیم اما امسال یک کلاس داریم فارغین ما کمتر از ۱۸ نفر می باشد.
کمی دل مشغولی پیدا میکنم و از اساتید و مدیریت لیسه ذکور خدا حافظی نموده راهی لیسه اناث در بالای تپه میشوم.
لیسه دخترانه جدید به همت خیرین مدرسه ساز و همیاری مردم در حال ساخت است. این لیسه ۱۳ اتاق و یک سالن سرتاسری و یک راهرو ورودی دارد و به شکل طولی دارای دو دروازه ورودی از دو طرف و یک دروازه کلان ورودی از جنوب خود دارد و بنا هست با اهن چادر پوشانده شود.
بعد از گرفتن چند عکس از مدرسه دخترانه جدید وارد محوطه لیسه قدیمی دخترانه شده به همراه برخی از اعضای شورای معارف وارد دفتر مدیریت لیسه شده و با استقبال مدیره لیسه در چوکی های مقابل می نشینیم و با اجازه مدیره محترمه لیسه پیرامون مدیریت سالم و بهینه کمی صحبت میکنم. انگاه از وضعیت لیسه و محصلین سوال میکنم.
او میگوید محصلین لیسه ۶۱۸ نفر هستند ولی در صنوف بالا محرومین زیاد داریم که به دلایل نامعلومی مدرسه را ترک نموده اند.

احمدی رشاد

657بازدید

کامنت بسته شده است.