مجمع علما و سیاست های غیر علمایی

مدبریت ۱۲:۰۷ ب.ظ ۱
مجمع علما و سیاست های غیر علمایی

500مجمع علما و سیاست های غیر علمایی .

۱- بد بختانه آن چه که از عمر این نهاد بی در و پیکر بنام مجمع علما وطلاب جاغوری می گذرد سست بودن این نهاد از جوانب مختلف آشکار تر می گردد . کاری اصلی یک عالم ، در قدم اول ذکات علم شان است که در اختیار علاقه مندان شان قرار بگیرد . این کار  بد بختانه عملا یک در صد از این قشر را مشغول به خود نساخته و عملا با آن بیگانه است . در قدم دوم کار هایی سیاسی است که بد بختانه آخوند جماعت ، با توجه به آموخته های دینی که در آن هیچ رنگ و بوی سیاست به معنای روز در آن دیده نمی شود.  به همین دلیل در بسیاری موارد اسپ مراد را سر چپه وچشم بسته سوار و می تازند . حال اگر این عالم کذایی را هوای نفس چوکی و . . . نیز درسر باشد دیگر آینده چنین عالمی را نمی توان تصور کرد که چه معجونی خواهد شد .

بد بختانه مجمع علما وطلاب جاغوری دقیقا در چنین منجلابی سر درگریبانند . با این که این مجمع اساس نامه ی طویل وعریض دارند ولی چیزی که در زندگی این مجمع به ان استناد نمی شود همان اساس نامه است .

گرچند در ابتدا مقاصد اصلی بنیان گذاران این نهاد را نمی توان به طور واضح آشکار بیان نمود  ولی بد بختانه در عمل معدود افراد که به دنبال این مجمع براه افتاده اند صرفا به دید یک سکوی پرش  برای مقاصد شخصی و سیاسی خود به آن نگاه کرده ومی کنند . تجربه انتخابات در سالهای گذشته تداعی کننده چنین مسایلی نه چندان خوشایند است .

در چنین شرایط و با توجه با شرایط حساس کشور در یک اقدام نسنجیده و خود خواهانه  این مجمع یک بار دیگر سکوی شد برای استفادجوی مقاصد شخصی .

در شبکه های اجتماعی خبر از دست وپا بوسی دبیرکل این مجمع ، خاطر بسیاری از دوستان را آزرده کرده و مایه شرمندگی همه شده است.

در این خبر آمده : ” بعد از ظهر پنج شنبه ۹ جدی ۱۳۹۵ در دیدار های مردمی امروز، نخست شماری از اعضای مجمع علما و طلاب جاغوری با معاون رییس جمهور دیدار نموده و حمایت شان را از طرح جامع امنیتی واداری ( طرح نفاق قومی ومنطقه ی) معاون رییس جمهور در مورد مناطق مرکزی افغانستان، اعلام نمودند.
دیدار کنندگان همچنین طرح بهسازی غرب کابل را یک اقدام تاریخی و ارزشمند عنوان کردند و افزودند که این طرح نشان دهنده تعهد و مسؤولیت شناسی دولت وحدت ملی در قبال مردم غرب کابل می باشد.
معاون رییس جمهور ضمن ابراز تشکری از حضور اعضای مجمع علما و طلاب جاغوری، این نهاد علمی و فرهنگی را یکی از مهمترین و مؤثرترین نهاد های علمی و فرهنگی کشور خواند که تا کنون توانسته کار های مهم علمی و فرهنگی را به سرانجام برسانند.”
۲ – تا آنجای که ما از موضع تعدادی از اعصای مجمع علما آگاهیم آنها چنین موضع  نداشته و این اقدام خود سرانه را سو استفاده های  شخصی آقایان می دانند .

۳ – محمع علما باید موضع  خود را در باره این مسلئه مشخص کنند . اگر همه ی مجمع چنین موضع  در باره مسایل روز وحساس کشور دارند باید در یک اعلامیه مستقل دیگر ، آن را تایید یا رد نمایند تا اذهان مردم نسبت به این قشر روشن شود .

۴ – این مجمع باید توجه داشته باشد اگر کمکی در راستای جنبش عدالت خواهی و عبور از تیکه داران و معامله گران قومی نمی توانند ، مشکلی نخواهند بود . ولی اگر بخواهند با ندانم کاریهای شان جلوی استفاده جوی اشخاص را نگیرند این نسل با دادن هزاران شهید هرگز چنین مسایلی را تحمل نخواهند کرد و تحت هر عنوان و هر شرایطی که باشد جلویش را خواهند گرفت .

۵ – امیدوارم مثل گذشته یک بار دیگر در مقابل خواست های مردم جاغوری قرار نگرفته ومحمع علما  پیش قدم این تجربه نباشند . منتظر ابراز نظر جدی محمع علما و طلاب می مانیم .

2,383بازدید

یک دیدگاه »

  1. bedar جدی ۱۲, ۱۳۹۵ در ۸:۰۸ ق.ظ -

    سلام دوستان
    بد بختانه علمای از آن وقت که کار آخوندی خو ایشته ده سیاست جنگو شده اینمی موصیبت ها را هر روز شاهد هستیم . بعضی از اینها چنان خالی از ذهن است که ادم تعجب می کند . باد وجود ۸۵ شهید برای عدالت خواهی که نزدیک به ۵۰ تن شان از جاغوری است این علمای گذای هنوز درک از این واقعیت نتوانسه پیدا کند که جامعه ده کدام سمت سو روان است .
    امید ان ها بیدار شده در چنین وقت حساس روی اعصاب مو راه نرود آن وقت اصلا دوست ندارم حرف که اصلا فکرش نمی کردم نثار این ها بکنم .