محاکمه ی ۴۳ پناهجوی افغان در سریلانکا

مدبریت ۱۱:۰۸ ق.ظ ۱

پولیس سریلانکا از گرفتاری ۴۳ پناهجوی افغان و محاکمه ی انها خبر داده است. دستگیرشدگان امروز، بیستم جون، به محاکمه حاضر خواهند شد.

مقام های پولیس محلی سریلانکا خبر از دستگیری ۱۳۳ پناهجوی غیرقانونی عازم استرالیا داده است.  به گفته ی یک مقام محلی پولیس، ۴۳ تن از دستگیرشدگان، افغان بوده اند.

سه روز قبل، پولیس سریلانکا، ۵۳ پناهجوی غیرقانونی را درجریان عملیات شبانه  از ساحل غربی کشور دستگیر کرد. ازجمله دستگیری شدگان، ۲۱ تن انها افغان بودند.

این درحالی است که وبسایت مورنینگ استار، از دستگیری ۸۰ تن دیگر را درعین روز خبر داده است. به گفته ی این منبع ۲۲ تن از دستگیر شدگان، افغان اند.

وبسایت اکونومیک تایمز به نقل از رییس پولیس محلی، اجیت روهینا، نوشته است :”این رشته دستگیری پناهجویان غیرقانونی نشان می دهد که سریلانکا به مرکز عملیات قاچاق انسان تبدیل شده است.”

به گفته ی وی”اکثراً، جوانان مسلمان و تامیل قربانیان {عملیات} قاچاقبران انسان، قرار می گیرند.”

این مقام به وبسایت اندیا دیلی نیوز گفته است:”درماه های اخیر شاهد شدت تلاش قاچبران انسان استیم. آنها تلاش می کنند تا با قایق، پناهجویان را به استرالیا قاچاق نمایند.”

تاریح محاکمه ی دستگیرشدگان بیستم جون (امروز) اعلان شده است.

قبلاً هم پولیس سریلانکا، از انجام سه عملیات کشفی دیگرخبر داده بود. طی این عملیات ها، به ترتیب ۵ تن، ۵ تن و ۱۱ تن  پناهجوی غیرقانونی، دستگیر شده بودند.  ماه قبل پولیس، ۱۱۳ پناهجو را درحال آمادگی گرفتن به استرالیا دستگیر کرد.

بنابر گزارش ماه  اپریل دیپارتمنت مهاجرت و شهروندی استرالیا، سریلانکا، بعد از افغانها و ایرانی ها بیشترین میزان پناهجو به استرالیا را دارد.

کشورهای اندونیزیا و مالیزیا، قبلا، به عنوان مسیر عبوری برای پناهجویان غیرقانونی به استرالیا دانسته می شدند و رسانه ها کمتر از دستگیری پناهجویان در سریلانکا می دادند.

هم اکنون ۳۷۲ سریلانکایی در کنار بالغ بر ۱۰۰۰ تن افغان، در مراکز مراقبت اجباری منتظر طی مراحل شدن اسناد درخواست پناهندگی شان می باشند.

علاوه برآن ۵۷ سریلانکایی که درخواستی پناهندگی شان رد شده اند، هم اکنون، برای زمان نا معلومی در مراکز مراقبت اجباری استرالیا، نگهداری می شوند.

منابع

http://articles.economictimes

+;نوشته شده در ;دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ساعت;۱۱:۸ توسط;احمد نوید – طنین; |;

794بازدید

یک دیدگاه »

 1. shop60 جوزا ۲۹, ۱۳۹۱ در ۶:۵۸ ق.ظ -

  دوشنبه ۲۹ خرداد۱۳۹۱ ساعت: ۶:۵۸

  با سلام خدمت شما دوست عزیز و وبلاگ نویس گرامی
  ما در وبلاگ تخصصی shop60 که به تازگی راه اندازی شده سعی کرده ایم هر چیزی را که امکان و ارزش درج شدن در اینترنت را داشته باشد را در اختیار شما وبلاگ نویس عزیز قرار بدهیم.
  بنابراین از شما انتظار داریم به وبلاگ ما سر بزنید و از امکانات و مطالب آن استفاده بکنید.
  باتشکر