محترم یونس صمیم

مدبریت ۹:۱۴ ب.ظ ۳
محترم یونس صمیم

محترم یونس صمیم

اگر چند بنده با شما آشنایی ندارم و بار اول است که با اسم مبارک شما در سایت جاغوری یک آشنا شدم و نمی دانم که شما چی نسبتی با آقای شریف دارید شاید هم از اقاریب اش باشید که این مسله مهم نیست همه ما از یک تن و جود هستیم و شاید هم مسند وکالت ایشان را داشته باشید.

دوست عزیز!

مطلب نشر شده شما را در وبلاگ جاغوری یک مطالعه نمودم و کاری ندارم که آقای آشنا با شما چی گفته بود؛ نکاتی چندی را در یافتم که ذیلا خدمت شما ارایه می نمایم:

الف: اینکه آقای آشنا قبلا تخلصش هزاره بوده حالا آشنا است این یک مسله شخصی ایشان میباشد که به شما و هیچ شخصی دیگری ارتباط نمی گیرید که از وی سوال نماید که چرا تخلص یا اسمت را تبدیل کردی و قبلا اسم و تخلص ات این بود و حالا این است.

ب: مسله فساد اداری را که شما دلیل آوردید که در تمام افغانستان فساد وجود دارد و مسولین جاغوری را ابرا داده اید این دلیل نمی شود چون جاغوری فعلا زبان زد عام و خاص شده و باید نمونه باشد و فاسد هر که است فاسد است هیچ دلیل برای توجهه وجود ندارد و نیر ما نباید منتظر بمانم که مواردی فساد در رسانه ها نشر شود. بلکه هم با هم برای کاهش و از بین بردن آن تلاش نمایم.

ج: اینکه خانم رضایی و بلاغی خواهان استعفا ولسوال شده و شما نوشته اید شما چه کرده اید؟ این دلیل نمی شود وکلای ملت حق دارد از تمام مسولین سوال و جواب نماید و لسوال اولین کسی است که نفع و ضرر اش مستقما به مردم می رسد.

د: موردی دیگری شما از اداره مستقل ارگانهای محل و امتحان آقای شریف یاد آورشدید خدمت شما عرض گردد که این پروسه کاملا غیر شفاف است و ۱۰ فیصد مردم افغانستان به آن اعتماد ندارند و استخدام بر اساس مصلحت ها صورت میگرد و این دلیل نمی شود.

ه: آب ماهیت پاک کننده دارد ولی زمانی می رسد که خودش به میکروب تبدل می شود وشما از والی بودن عثمانی یاد آور شده بودید در حالیکه از آن زمان بسیار وقت می گذرد شاید در یکی دوسال اول جناب شریف در این پست موثر بوده و حالا دیگر ضرور است که تبدیل شود.

و: مسله دیگر که همانا وعده پست معاونیت والی دایکندی و جای دیگراست که شما از آشنا نقل قول کرده اید این کار خلاف قانون است باید سابقه کاری ؛ دانش و اهلیت یک شخص مدنظر گرفته شود.

نکته آخری و از همه مهم تر این است که شما آصف آشنا و امثالهام را خطاب کرده اید که شما چی کاره؟ دادستان یا ریس ارگان های محل؟ در حالیکه دوست عزیز شما از قدرت که یک شهروند دارد غافل شده اید چنانچه ما شما از طریق رسانه ها شنیداری و دیداری درجریان بودیم که مردم مصر چگونه انقلاب کردند در حالیکه هیچ کدام شان دادستان کل نبود و نیز یک از شاخصه های اصلی حکومت داری خوب نظارت فعال شهروندان آن است فرق نمی کند که در پایتخت باشد یا ولایت یا ولسوالی و اما در افغانستان تا حال ما به این ارزش ها پی نبرده ایم و دایما این صلاحیت را به کسی می دهیم که توپ و تفنگ داشته باشد یاهم دادستان و غیره باشد و نیز مسله شخصیت حقیقی و حقوقی را یاد آور شده بودید که در این میان آقای شریف؛ آشنا؛ خانم رضایی همگان شخصتی حقیقی دارند. قابل یادآوری می دانم که بنده با هیچ یکی از دوستان کدام خصومتی ندارم و ما شما به عنوان یک تحصل کرده جاغوری مسولیت داریم تا در راستا بهبود ادراه و پشرفت جامعه متعهد باشیم

با احترام یارمحمد یاری

1,299بازدید

۳ دیدگاه »

 1. علی جدی ۲۰, ۱۳۹۱ در ۷:۴۵ ب.ظ -

  شنبه ۱۶ دی۱۳۹۱ ساعت: ۸:۵۳ توسط:
  ببین برادر عزیز شما هم حق باطل کردن آقای صمیم و یا هر کسی دیگری را ندارید چرا که هر کس نظر شخصی اش را دارد و بلی شما چی میدانید که ولسوال بر حال جاغوری از تحصیل خوب و کافی برای معاونیت برخوردار نیست من با برداشت شخصی که از آقای آشنادارم هیچگاه با آقای شریف مقایسه اش نمیکنم چون تجربه, تحصیل‏,فهم و شخصیتی که ولسوال فعلی آقای شریف دارد به مراتب بالاتر از آقای آشنا است و ما مردم جاغوری حمایت قاطع خود را از ولسوال مردمی خود اعلام میداریم

 2. سیرت جدی ۲۰, ۱۳۹۱ در ۷:۴۶ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۸ دی۱۳۹۱ ساعت: ۰:۳۱ توسط:سیرت
  کاملا درست فرمودید تحصیل کرده گان یک ملت است که باید جامعه را از فساد وتباهی نجات دهد وبسوی یک جامعه پاک و مترقی و متمدن راهنمایی کنند.

 3. حمید جدی ۲۰, ۱۳۹۱ در ۷:۴۶ ب.ظ -

  توسط:حمید
  تغییروتبدیل کارمندان دولت،اعم ازسرک تاپاچکش ازرئیس جمهورتایک گارمندومامور رتبه۱۳چیزی قانونی واصولی است ،نبایدرنگ سیاسی بدهیم هرکدام درموعدمقرره بایدتغییر کننداگرنغییرنیاید،استبدادوفسادآورمی شود.بااحترام عمیق به شخصیت شریف صاحب که پدربزرکش مردغیورآزادی خواه وافتخارجاغوری وکل هزاره بود.بایدآقای شریف این باربه دایکندی یابامیان یاجای دیگربه حیث والی کاندیدرقابتی شودچون تجربه کسب کرده اماکسانی یک بارجهشی وفرمایشی وباندی والی شدکه تجربه چندسال کاردریک اداره دولت به حیث یک ماموررانداشت ولی شریف صاحب فردلایق است.دوم اگرجاغوری بگویدفقط جاغوری ومالستان بگویدمالستان این یک قانون گریزی وجواب دادن حکومت متمرکزاست،چنانچه چندروزقبل شاهدآقای عباسی بحیث قوماندان مالستان ونپذیرفتن مالستان بودکه این کاردرست نیست.پس بامیان بگویدمایک خانم ازغزنی راقبول نداریم