محکومیت یک شهروند افغانی تبعه استرالیا به شش سال زندان به جرم قاچاق انسان

احمد نوید طنین ۴:۱۵ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
محکومیت یک شهروند افغانی تبعه  استرالیا به شش سال زندان به جرم قاچاق انسان

محکومیت یک شهروند افغانی تبعه  استرالیا به شش سال زندان به جرم قاچاق انسان

یک شهروند افغانی که فعلا تابعیت استرالیایی را دارد به جرم قاچاق پناهجویان به استرالیا به شش سال زندان محکوم شد. این شخص که در پیوند با چاقاق غیرقانونی پناهجویان به استرالیا در اندونیزیا دستگیر شده بود ، روز گذشته ازسوی یک محکمه اندونیزیایی مجرم شناخته شد.

محکمه محلی پاندیگلاند اندونیزیا این شهروند افغان را که قاسم علی نام دارد در قضیه انتقال چهل وهفت پناهجو از اندونیزیا  به استرالیا مجرم تثبیت کرد. محکمه استدال نمود که قاسم این پناهجویان که عمدتا افغانی ، پاکستانی وسریلانکایی بودند را می خواست به صورت غیرقانونی به جزیره کریسمیس در استرالیا انتقال دهد که درجزیره جاوا در غرب اندونیزیا از سوی نیروهای اندونیزیایی دستگیر شد.

قاسم علی که در شهر سیدنی استرالیا زندگی میکند سال گذشته در اندونیزیا دستگیر شد. قاسم علی این اتهام را نپذیرفته وگفته است که او هنگام دستگیری در اندونیزیا در جستجوی برخی از عضای خانواده شان که در مسیر استرالیا گم شده بودند ، بوده است. اکنون وی یک هفته فرصت دارد تا مشخص کند که این تصمیم دادگاه را می پذیرد ویا درخواست تجدید نظرمی کند.

این درحالیست که پولیس پاکستان نیز چهار نفر را به اتهام قاچاق مردم به استرالیا دستگیر کرده است. به اساس گزارشها این چهار نفر از افراد کلیدی یک گروه قاچاقبران هستند که در حادثه جون سال گذشته که در ان نود وچهار نفر در مسیر استرالیا غرق شدند ، دست دارند. این افراد که همگی شهروندان پاکستان هستند روز دوشنبه در شهر اسلام اباد پایتخت پاکستان دستگیر شده و در حال حاضر تحت باز داشت به سر می برند.

سفر به صورت قاچاقی به استرالیا یکی از خطرناک ترین شیوه های پناه گزینی در سطح جهان به شمارمی رود. اینگونه سفرها که معمولا توسط قاچاقبران انسان وبا استفاده از کشتی های کهنه وفرسوده صورت می گرد طی ده سال گذشته صدها نفر را به کام مرگ فرو برده است. طبق یک اماری که از سوی اداره مرزی استرالیا به نشر رسیده از سال ۲۰۰۰ تا اکنون یک هزار وپنج نفر در جریان مهاجرت های غیر قانونی به استرالیا در اب غرق ویا مفقود شده اند.

1,569بازدید

کامنت بسته شده است.