مذاکره بی نتیجه ماند جاغوری ها و یک آزمون بزرک

عزیزالله جاغوری ۹:۰۳ ق.ظ ۴

downloadسلام دوستان

مذاکره بی نتیجه ماند جاغوری ها در یک آزمون بزرک فرار گرفت . البته با وجود خوشبینی  که در میان عامه متاسفانه وجود داشت ولی من از ابتدا به این باور نبودم  چون داعش وفامیل هایی داعش آنها را برای این نبرده اند  تا به این آسانی آزاد کند . به همین دلیل ابتدا آنها ادعا کرده اند که دو  زن داعشی طی ماه های گذشته در جاغوری باز داشت شده است باید آنها را آزاد کنید . اما طرح زن بازداشت داعشی ظاهرا برای شکست مذاکرات است . در ضمن پایی بیست میلون افغانی را در میان اورده اند که باید برای آزادی این اسرا پرداخت شود .

ظاهرا همه این حرف ها صحبت های رد بدل شده میان تیم مذاکره کننده  وفامیل هایی داعش واوغان هایی رسنه است . اصلا داعش ها حاضر نشده است که با هیئت مذاکره کننده صجبت کنند و یا شاید قریب به یقین اصلا داعشی در کار نباشد. باج قبلی برای آزادی چندین نفر همه داعش و فامیل های داعش را وسوسه برای این کار نا مقدس کرده است.

فامیل های داعش یا همان اوغان های رسنه  در نهایت به زبان ساده گفته  ادمای شما نزد داعش است آزادی آنها از توان ما خارج است .

به زبان ساده دیگر این طرف پیدایی تان نشود . تا بلایی سرخود تان نیاوردیم  تشریف خود را ببرید . فامیل هایی داعش می گویند با وجود داعش دیگر هر بلایی بر سر شما آوردن آنها را به داعش نسبت دادن از اب خوردن هم اسان تر است . پس زود تیر شید . زه ولار سه !!!

حالا جاغوری ها  یک آزمون بزرگ ! آیا طرحی که بتواند آبرومندانه از این آزمون بیرون بیاید وجود دارد ؟ به نظر شما چه باید کرد ؟ !!!

آیا کسی است که فکر کند هنوز  می تواند به راه های مسالمت آمیز فکر کرد . پس اینکه گفتند پاداش گلوخ انداز شنگ است مربوط به چه موقع  است ؟ . 

راه را  گرفت پول سرمایه مردم را از چنگ  شان برد گقتم خیر باشد مال دنیا ارزش کشت کشتار ندارد . 

جان مردم را گرفت گفتیم خوب خیر باشد پیش می اید  ولی آیا در این اتفاق اخیر کسی است که بگوید خیر باشد ؟ !!! اصلا حتی خود داعش نیز به این باور نبودند  که این مردم تا این اندازه …. شده است . 

البته بگذار بگویم  اصلا نمی خواستم این مطلب را یاد آوری کنم حال که کارت به استخوان آب در کلو رسیده چیری برای مخفی کردن ندارم  . مدتی قبل گزارش های تاید نشده حاکی از بد رفتاری نیروهایی طالب بادانشچوبان دختر در مسیر راه بوده است . 

طالب وقتی متوجه می شود که دختر ها پتلون لی پوشیده است  آنها را مجبور به تعوض شلوار می کند و آنها با چادر های همسفران ادامه مسیر داده اند . 

چه باید کرد؟ !!! 

2,578بازدید

۴ دیدگاه »

 1. Naji جوزا ۲۵, ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۹ ق.ظ -

  ﭼﺮا ﻓﻮﻟﺪﻳﺮ ﺳﻮاﺭ ﻧﺸﻦ ﺑﻪ ﺟﺎﻱ ﻛﻪ ﺗﻔﻨﮓ ﺑﺨﺮﻥ ﺟﻨﮓ ﻛﻨﺪ اﺯ ﻣﺎﻝ ﻧﺎﻣﻮﺱ ﺧﻮﺩ ﺩﻓﺎﻉ ﻛﻨﺪ .ﺷﺎﺷﻴﺪﻳﻢ ﺑﻪ اﻳﻦ ﻏﻴﺮﺕ

 2. sharif جوزا ۲۵, ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۲ ب.ظ -

  مردم جاغوری سالهاست که در برابر یک جنگ اعلام نشده قرار دارد اما این مردم جاغوری است که خود را در کوچه حسن چپ میزند ، ایا بار ها جوانان ما را نکشتند؟ ایا مسافران ما را گروگان نگرفتند ؟ایا مال و اموال مردم مارا به یغما نبردند؟ از همه بد تر این بار ناموس مار اختطاف کردند شما اگر معنی جنگ را جستجو کنید دقیقا همین چیز های است که ما روزمره به ان دچار هستیم ولی متاسفانه این همه ظلم به یک عادت مبدل شده است و از پهلوی هر جنازه خود بی بخار تیر میشویم میگویم خیر است من خودم زنده هستم ولی بیخبر از اینکه فردا نوبت منم هست .
  برادر عزیز هیچ چیز در دنیا بدون قیمت نیست و زندگی هم از خود قیمت وارزشهای دارد قیمت زندگی خون است و ارزشهای ان هم ازادی،عزت واحترام است که متاسفانه ما این چیز ها را از دست داده ایم ، دوستان جنگ خسارت های مالی و جانی دارد مخصوصا برای ما که در یک محدوده جغرافیایی خیلی بد قرار داریم ولی ناگذیر این خسارت را مردم ما باید بیپردازد تاکی آنها گروگان بیگیرند و پدران ما بروند باعذر و زاری ازاد کند که از این به بعد دیگر عذر وزاری هم کار ساز نیست

 3. رضا وکیلی جوزا ۲۶, ۱۳۹۴ در ۶:۱۷ ق.ظ -

  ما برای این خلق شده ایم تا به زندگی مان ارزش دهیم نه اینکه با هر قیمتی که شده زندگی کنیم.
  مردم ما خیلی عاقبت نگر نیستند، بجای ساختن آن همه مساجد کلان که اکثراً از ایشان استفاده نمیشه، لازم بود تا علما و مردم ما به این روزها هم فکر میکردند! بجای خریدن دو الی سه موتر در یک خانه لازم بود تا در حد توان وسایل دفاعی میداشتیم.
  در کشوری که قانون جنگل حاکم است و منطق وجود ندارد، سخن گفتن از منطق بی منطقی است!

 4. مهدی سرطان ۵, ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۵ ب.ظ -

  تف به غیرت مردان جاغوری .از خواب بی غیرتی بیدار شید… طالب بی غیرتی کرد که زن اسیر کرد ، ولی بی غیرت تر و خوار و ذلیل تر مردای جاغوری اند که ناموسشان اسیرطالب حرامزاده است و به ناموسشان بی حرمتی شده و کاری نمیکنند .مردای جاغوری ؛ لباس زنانه بپوشین و آرایش کنید و غیرت رو از دخترای کردستان عراق و سوریه یاد بگیرید که برای دفاع از خانوادشان سلاح دست گرفتن و میجنگند .شما از زن هم بی غیرت ترین ….مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلته .اسیر شدن ناموس ما بدترین ذلته .بدترین….. …تف به این غیرت …تف