مراسم تشییع و ترحیم حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج اقای خرمی – تشکر و قدردانی

مدبریت ۱۱:۵۴ ب.ظ ۳۵

انا لله وانا الیه راجعون!

بلاکارت تسلیت از طرف مدیران استاد مرحوم خرمی

با کمال تأسف با خبر شدیم که حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای خرمی داودی داعی حق را لبیک گفته و به جوار معبود شتافته است. شخصیتی که عمر گهربارش را در راستای خدمات اجتماعی و آموزش علوم دینی گذراند. یکی از توفیقات زندگی ایشان تربیت فرزندان فرهیخته و صالح است که مایه ی افتخار این مرزو بوم است.
حاج آقای خرمی سر انجام حسن عاقبت یافت و عصر روز جمعه ۸ /۸ /۸۸ ؛ در سالروز ولادت و جوار آقا و مولایش اما رضا(ع) دعوت حق را لبیک گفته وبه جوار حضرت دوست شتافت.

ما ضمن ابراز همدردی، این ضایعه تأسف انگیز را خدمت بزرگْ خاندان خرمی و خانواده آن مرحوم، به ویژه همکاران فعال مان در پایگاه اطلاع رسانی جاغوری یک، جناب آقای مصطفی خرمی و حفیظ الله خرمی خرم تسلیت گفته، از خداوند برای آن مرحوم طلب مغفرت، و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندیم!

  مدیران پایگاه اطلاع رسانی جاغوری

اطلاعیه

باکمال تأسف و تأثر؛ عالم پارسا ، روحانی خدوم ، استاد فرزانه ، 
حضرت حجت الإسلام و المسلمین الحاج آقای شیخ خرّمی (داوود جاغوری)
پس از عمری خدمت به اسلام و تلاش در راستای نشر معارف اهل بیت(ع) درجوار ملکوتی ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا(ع) داعی حق را لبیک گفته ، به دیار باقی شتافت .
ضمن عرض تسلیت این ضایعة اسفناک به پیشگاه امام زمان (عج)، حوزات علمیه و ملت مسلمان افغانستان ، به اطلاع می رساند :
مراسم تشییع آن فقید سعید در روز پنجشنبه ۱۴/۸/۸۸ ساعت ۹ صبح  از مسجد نو به سوی حرم مطهر برگزار می شود .
     
 ضمنا مراسم فاتحه آن مرحوم روز جمعه مورخه ۱۵/۸/۸۸ ساعت ۱۱-۵/۸ در مسجد امام زین العابدین (ع) واقع در خیابان ارم ، جنب مدرسه  آیت الله گلپایگانی برگزار می گردد.
 سخنران : حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر ناصری داوودی  

مراسم تشییع

حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج اقای استاد خرمی – در قم

 روز وداع  فرا رسید  امروز همسنگران حضرت استاد  ، استاد  را بر دوش خود گذاشتند تا به جایگاهی ابدی شان مشایعت کند .  بعضی بچه هایش  مثل حفیظ الله  و روح الله حسرت دیدار بهترین عزیز و پناهگاش به دلش ماند  نتوانست به زیارت بابا بیاید وبرای آخرین بار با او خدا حافظی کند . چون خود داغ پدر مهربانم را فراموش نکردم  به خوبی می دانم  که آنها چه می کشند . خرم عزیز ناراحت نباش ” چون که تقدیر چنین است چه تدبیر کنیم “.

آری دوست عزیز :

ای دل اندر بند زلفش از پریشانی منال

مرغ زیرک چون بدام افتد تحمل بایدش

نازها زان نرگس مستانه اش باید کشید

این دلی شوریده تا آن جعد کاکل باید بایدش

ولی حجت ظاهرا حجتش تمام شد توفیق زیارت بابا را پیدا کرد از آن سر دنیا خود را به زیارت بابا رساند ! …

امروز ما هم زود از خانه بر آمدیم تا خود را به سیل مشتاقان حضرت استاد برسانیم که به طرف مسجد نو در حرکت است .

رسیدیم و دیدیم به پاس قدر شناسی از یار ، همسنگر و استاد شان  ، این مردم خوب  از راه دور نزدیک از مشهد گرفته تا اصفهان ، تهران ،  همه دور هم جمع شدند  منتظرند تا حضرت استاد را با منزل ابدی شان برسانند .

مراسم تشیع در قم

چشمم  افتاد  به دوست دیرینه ام مصطفی،  که هیچ وقت دوست نداشتم به این حال ببینمش.  مصطفی و مرتضی وحجت پروانه وار بی تابی می کردند ، گریه و ناله …

پسر های استاد در مسجد

بالاخره استاد را به مسجد آوردند  ، بعد ازحمد سوره خواندن ، حاضرین استاد را بر شانه خود گذاشته، برای طواف به طرف حرم مطهر به راه افتادند .

مسجد نو در قم

رسیدیم به حرم مطهر حضرت معصو مه (س)  ، جای که استاد تا زنده بود اکثر اوقات به زیارت آن می رفت . ولی این  بار ما باید استاد را به زیارت می بردیم .

مراسم تشییع استاد خرمی در قم

یکدفعه متوجه شدیم که حضرت ایت الله محقق کابلی  هم به سیل جمعیت پیوسته  و ظاهرا آماده نماز است . آری . مردی که یک عمر دعا کرد:” الهم اجعل عواقب امورنا خیرا “.

نماز به امامت آیت الله محقق کابلی دامت برکاته

دیگر از ای
ن بهتر نمی شود . در حوزه  و در بین طلبه ها  این سخن زیاد گفته می شود  که مرجع شدن به درس خواندن  و درس فهمیدن  نیست  باید خدا بخواهد تا به این مقام برسند .

استاد را بعد از نماز تا قبرستان بقیع مشایعت کردیم.  تا به سر منزل مقصود شان برسانیم . در بقیع با نفس مسیحایی جناب آقای مبلغ جان تازه گرفته بودیم. چون راستش دل همه  ما گرفته بود.  منتظر یک جرقه بود تااین عقده ها را تا از استاد جدا نشده ایم  وا کنیم . روضه عالی ایشان صفای دیگری بخشید به این محفل .

قبرستان بقیع - قم

با تلقین و تفهیم حاج آقای موسوی مردِ نمونه ی این عصر ما ، یار سفر کرده را به جایگاه ابدی شان رها کرده. و خود با یک جهان غم و اندوه بقیع را ترک کردیم .

خدایا چنان کن سرانجام کار      تو خوشنود باشی وما رستگار . 

 ………………………………………………….

بسم الله الرحمن الرحیم

انما یحشی الله من عباده العلما

 گذارش از مجلس ترحیم حجه الاسلام والمسلمین حاح اقای استاد خرمی مجلس ختم استاد خرمی - درقم

روزجمعه مورخه ۱۵/۸/  ۸۸  مجلسی به مناسبت در گذشت  حجه الاسلام والمسلمین حاح اقای استاد خرمی در مسجد امام زین العابدین  (ع) برگزار گردید .

 مجلس با تلاوت ایات از کلام مجید آغاز گردید بعد از آن زندگی نامه استاد توسط جناب اقای حکمت  خوانده شد که در فرصت مناسب به نشر خواهد رسید.  سپس  مداح اهل بیت جناب اقای رضای  به ذکر و مصایب اهل بیت پرداخت.

بعد از آن جناب حجه الاسلام والمسلمین جناب اقای دکتر ناصری به ایراد سخن پرداخت.  آقای ناصری نخست رحلت جانگداز عالم ربانی ، روحانی خدوم استاد فرزانه حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ خرمی را به پیشگاه امام زمان عج و مراجع تقلید و حوزه های علمیه و ملت عزیز افغانستان به ویژه بیت معظم له تسلیت گفته ، وبه حضاری که از شهرهای مختلف – مشهد تهران قزوین قم اصفهان و حومه یزد کرمان و اهواز  وهم چنین نمایندگان دفاتر و مراجع عظام تقلید طلاب و مهاجرینی که – تشریف آورده بودند در این مجلس با شکوه شرکت نموده خیر مقدم عرض نمود .دکتر ناصری

 آقای ناصری بعد از آن نگاه گذرا به مقام علم و عالم در اسلام انداخت  سپس گوشه هایی از شخصیت و ویژگی ها و کارنامه ی این فقید سعید را بیان نمود .

 ایشان افزود : به گواهی تاریخ در عصر جاهلیت نه تنها در میان ساکنین شبه جزیره ی عرب ، علم و عالم جایگاه در خوری نداشت بلکه مطابق اسناد و مدارک تاریخی موجود شماری اندکی با سوادان در میان قریش ۱۷ نفر و اوس و خزرج ۱۱ نفر حکایت از پایین بودن میزان دانش و سواد دارد افزون بر آن در اشعار جاهلیت کسی به علم و عالم بودن خود یا اجدادش افتخار نکرده موقعیت سیاسی و اجتماعی ویژه و مناسبی نداشته و دارای اثر گذاری و نام و شهرت نداشته اند با ظهور اسلام تحول عمیق در جوامع عرب و اطراف آن از جهات مختلف به وقوع پیوست که یکی از ابعاد آن نگرش مثبت جامعه به علم و عالم بوده که خود در قسمت های مختلف چهره بست از جمله ارزش علم و تفسیر آن به نور و روشنایی ، حفاظت آن از انسان و حیات بخش از سویی لزوم تحصیل علم در طول حیات و فریضه دانستن آن بر هر مسلمان از سوی دیگر می باشد. مجلس ترحیم وختم تلاوت قران کریم - در قم

روی این اساس به زودی جامعه اسلامی شاهد ظهور استعداد های درخشان بوده که به تدریج آن بزرگ و فاخر اسلامی را پی ریزی نمودند که جز معجزات اسلامی و نقطه درخشان در تاریخ بشریت به شمار می رود .

ایشان اضافه نمود : این رویکرد مهم اسلام و دست آورد آن درباره علم باعث شد تا عالمان بزرگ شیعه پس از پایان عصر غیبت ضغری ۳۲۹ ق به جای گرفتارشده  در بحران عدم حضور امام معصوم و احساس تهدید از این رهگذر شرایط مزبور را تبدیل به فرصت نموده توانسته اند ابعاد گوناگون مکتب اهل بیت را مورد شناسایی قرار دهند این مدهب اصیل اسلامی را از نابودی نجات بخشند.

این تنها نیست ،  تشویق اسلام به ساختن مدارس علمیه مساجد و مراکز آمورشی خود نیز در گسترش علم تاثیر گذاشت و توانست در پیشرفت مسلمانان نقش مهمی ایفا کند و آثار مهم آن حفظ مذهب تشییع در بدترین شرایط ار خطر نابودی بوده که این امر را بیشتر از سایر نقاط در افغانستان شاهد هستیم مردمی که از هر ناحیه و سمت توسط حکو متهای خودکامه و بد خواهان این مذهب محاصره شده است . 

ایشان گوشه هایی از شخصیت و ویژگی ها و کارنامه ی این فقید سعید را یاد آور شد گفت :  در دوران معاصر نیر عالمان دینی منشا خدمات فراوان در عبور جامعه از بخران های مختلف بوده اند و مرحوم استاد حاج خرمی در میان معاصران چهره ی درخشان وکم نظیر به شمار می رود در اطلاعیه ترحیم آن مرحوم از او به بعنوان عالم وارسته  روحانی خدوم و استاد فرزانه یاد شده است .بنده با همه ی فرصت اندک قدری درباره ی این صفات و خصوصیات آن عزیز سفر کرده توضیح می دهم
.مجلس تلاوت قران کریم وسوگواری در قم

ایشان افزود : آری او یک عالم بود یعنی دانشمندی که  خوابش علمی بود سوالش علمی بود یا بحثش علمی بود اقدامات و تصمیم گیری هایش علمی بود و علمی می اندیشید عالمانه سخن می گفت و مشی می کرد.  در این میان در برخی ابواب علوم اسلامی مهارت و تبحر بالایی داشت او یک ادیب برجسته بود که صرف و نحو و معانی و بیان را نزد اساتید به نام صرفی چون علام علی نیقول و شهید رمضانعلی شریفی و ادیب نیشابودی فرا گرفته بود

از این لحاظ نه تنهابدین علم مهارت داشت بلکه تدریس طولانی نموده شاگردان فاضل تربیت کرده که در حوزه های علمیه جاغوری کابل قم نجف محضر استاد را درک نموده اند او در پاسخ یک سوال ادبی چنان ریشه ای وارد مسایل ادبی  می شد که گاهی در پاسخ یک سوال ، درس یک هفته را به طور خلاصه ارائه می نمود.  تخصص دیگر وی در تجوید و صوت و لحن قرآن مجید بود که قرآن مجید را با صوت و لحن تلاوت می نمود بطوریکه افراد را حذب تلاوت آیات قرآن می نمود.  

تخصص دیگر در فقه و اصول بود که نه تنها تا سطوح عالی تدریس نموده بودند  بلکه به نظر برخی از علما که در زمان حیاتش ابراز داشتند وی را تا مرز اجتهاد ارتقا می دهند و اور ا نسبت به برخی از افراد که به مجتهد شهرت دارد فقیه تر می دانند. مجلس در قم

دکتر ناصری فصل دیگری از زندگی استاد را برشمرد ویاد آور شد : نکته ی دیگر خدوم بودن اوست که در واقع باید تصریح کنم :

این فصل را بامن  بخوان باقی فسانه است .

این فصل را بسیار خواندم عاشقانه است .

دکتر ناصری با بیان اینکه : استاد خرمی یکی از پرکارترین عالمان معاصر به شمار می رود  افزود : او از روزی که خود را شناخت تا لحظه ی مرگ لحظه ای آرام نگرفت و همواره در صدد خدمت به مردم و حل گرهی از مشکلات مردم بود.  مسجد سازی مدرسه سازی مصلی سازی کتابخانه سازی و حسینیه سازی ای که در کارنامه ی این مرد به مدت عمر با برکت هفتاده وسه سال اش ثبت شده است در کمتر از زندگینامه ی عالمان دینی به چشم می خورد.  از جاغوری و بخش های مختلف آن چون داوود انگوری سنگماشه دهمرده حیدر تا ناوور و از آنجا تا گرشک (هلمند) مقر و کابل به فعالیت پرداخته است.  و درسن ۷۳ سالگی همواره در حرکت فعالیت و تکاپو بود و از توزیع قرآن مجید در مساجد کشور تا حفر چاه های آبخوری و تامین کتاب برای کتابخانه های مهم و لیسه های مناطق گوناگون احساس خستگی نکرد .

 ایشان صفحه  دیگری از زندگی استاد را ورق زد  و تلاش های او در دوران انقلاب و جهاد رهایی بخش مردم بر ضد نیروهای اشغالگر ارتش سرخ شوروی سابق و دولت دست نشانده یو متحدش یاد آور شد  و صفحه ی زرین دیگری از کارنامه ی او را به به بیان گرفت  وفرمود : او از کوتل لرگه تا تنگی شهدا و از آنجا تا سر لومان ، کوه رییس و افشار کابل و زابل در مبارزه ی مسلحانه و تامین نیاز مندی های مجاهدان شرکت فعال و موثری داشت و در اداره ی منطقه نیز در شرایط حساس اوایل انقلاب اسلامی ریاست حوزه ی سیاسی و امنیتی جاغوری را به عهده داشت که بسیار پر برکت ظاهر شد.مجلس در قم

 آقای ناصری در پایان صحبت شان به توصیف خصوصیات آن فقید سعد پرداخت واز آخرین تصامیمیش یاد آور شده گفت :

 او مردی ناآرام و پرتلاش و خستگی ناپذیر بود آخرین سفر او در راستای تامین اعتبار توسعه و به روز سازی مسجد و مدرسه ی انگوری و تکمیل پروژه ی ناتمام در داوود ، انجام گرفت . وبعد از باز گشت و پس از یک هفته زیارت و دعا در جوار ملکوتی امام هشتم به سفری بی بازگشت رفت و برای همیشه آرام گرفت.

شخصیتی که  ولد سعیدا عاش سعیدا و مات سعیدا  .

مراسم با دعای جناب اقای دکتر ناصری پایان یافت . پرونده یکی دیگر از چهرهای فرهنگی وسیاسی این مرزبوم برای همیشه بسته شد . روحش شاد و یادش گرامی باد . 

………………………………………………………………………………….

تشــــــــــــکر  و  قــــــــــــــــدر دانی

بنام خداوند جان وخرد

من لم یشکر المخلوق ، لم یشکر الخالق

در ماتمکده ای ما شرر افگند فراقت !

تقدیم به همه ای دوستان و عزیزانی که ، ازحرم آقای غریب تاحریم بانوی کریم  ،  با بزرگواری در این ماتم جانسوز مرهم گذار دل ریشم شدند !

پدر و استاد نهایت عزیز و بزرگوارم :

 درود بی پایان ما نثار روح بلند ، بزرگ و ملکوتی ات باد . هرگز فقدان وجود ذی جود و پر خیر و برکت ات را باور نمیکردم ! رفتن تو آنقدر سنگین و جان گداز بود که تمام وجودم را شراره های غم فرا گرفته است ! آنگاه که خواب ابدی ات در مهمانی غریب الغربا تعبیر شد نوای شومی از هاتف شوم تمدن (تلفن) شعله به جانم افگند آنچنان که گویا تمام هستی ام بسوخت ، اکنون که یک هفته از پرواز ابدی ات میگذرد هر روز بیشتر از پیش فقدان تو احساس و کلبة غریب ما غربتکدة پُر آه و شیونی بیش نیست !

پدرا :

 این همه مویه ام برای چیست ؟ در حالیکه تو ارادتمندانی این چنین شیفته داری! که از همان آغاز سفر بی

2,487بازدید

۳۵ دیدگاه »

 1. علی قاسمی عقرب ۹, ۱۳۸۸ در ۳:۱۵ ب.ظ -

  شنبه ۹ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۵:۱۵

  با تاسف فراوان از این خبر درد آور !
  پیام تسلیت خود را خدمت برادران عزیز هریک مصطفی خرمی مرتضی خرمی روح الله خرمی حفیظ الله خرمی تقدیم میدارم و از خداوند بزرگ صبر جمیل برای بازماندگان و اجر جزیل برای روح مرحوم استاد حاج اقای خرمی تمنا دارم
  بنده در هر درد و رنج با برادران خرمی خود را شریک میدانم .
  خداوند روح الحاج خرمی را شاد سازد .

 2. محمد جواد برهانی عقرب ۹, ۱۳۸۸ در ۴:۲۴ ب.ظ -

  شنبه ۹ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۶:۲۴

  انا لله و انا الیه راجعون
  بنده نیز این ضایعه بزرگ را برای قشر تحصیل کرده، علما و طلاب و حوزه های علمیه کشور و بخصوص برای مردم جاغوری و خانواده محترم این استاد عزیز که عمری را در راستای خدمت به مردم و تربیت شاگرد سپری نمود، تسلیت عرض می کنم.
  خداوند روح مرحوم استاد خرمی را با نیکان محشور و به همه بازماندگان شان بخصوص فرزندان آن فقید سعید آقایان مصطفی، مرتضی، روح الله و حفیظ الله خرمی صبر عنایت نماید.

 3. قیوم شکوری عقرب ۹, ۱۳۸۸ در ۶:۳۹ ب.ظ -

  شنبه ۹ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۸:۳۹

  مرگ نا بهنگام و ضایعه بزرگ را به جامعه علمی، فرهنگی مردم ما و به خانواده محترم استاد عزیز اقای خرمی و به همه شاگردان و دوستان آن بزرگوار تسلیت عرض میدارم
  روحش شاد و یادش گرامی باد

 4. افضلی عقرب ۹, ۱۳۸۸ در ۱۰:۴۰ ب.ظ -

  شنبه ۹ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۲۲:۴۰

  مصیبت وارده راخدمت آقایان خرمی تسلیت عرض می کنم.از دست دادن شخصیتهای فرهنگی ضایعه جبران ناپذیر است.روحش شاد ویادش گرامی باد.

 5. محمدی عقرب ۱۰, ۱۳۸۸ در ۱۲:۴۴ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۰ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۰:۴۴

  دوستان گرامی و فرهیختگان ارجمند آقایان جناب آقای مصطفی خرمی و حفیظ الله خرمی خرم؛ در گذشت پدر بزرگوار تان؛ مرحوم مغفور حجت الاسلام و المسلمین حاج اقای خرمی را تسلیت گفته، از خداوند برای آن مرحوم طلب مغفرت، و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم!

 6. احمدعلی چهل باغتو بشی عقرب ۱۰, ۱۳۸۸ در ۳:۲۷ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۰ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۳:۲۷

  سلام. انجانب نیز به نوبه خودم در گزشت مرحوم خرمی را بی اعضای فامیل وتمام بستگان ودوستان شان تسلیت عرض میدارم.

 7. رحیمی عقرب ۱۰, ۱۳۸۸ در ۸:۰۱ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۰ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۸:۱

  انا لله وانا الیه راجعون

  آخرین دیدار و پیام تسلیت

  چند هفته قبل بود که در خدمت حاج اقای خرمی در منزل اش رسیده بودیم ایشان مثل همیشه با چهره باز به استقبال مهمان آمدند بعد از حال احوال بانک صدای الله اکبر به گوش رسید حاج اقای عذر ما را خواسته تا نماز اول وقت شان ترک نشود .
  وقتی که بیرون آمدیم دیدم حاج اقا در حیاط منزل شان به تعقیبات نماز ادامه داده به راز نیاز با معبود خویش مشغول است . هیچ فکر نمی کردم که این آخرین دیدار ما با حاج اقا باشد . مردیکه از همین مختصر ملاقات شان می شود درسها آموخت . که هرچیز را مخصوصا فرایض یومیه را باید در اول وقت انجام داد .
  شخصیتی که عمر گهر بارش را راستای خدمت و آموزش علوم دینی گذراند فردی که همه دغدغه ی زندگی اش مردمش بود .
  شخصیت واقعی هر کس را در تربیت فرزندان آن شخص باید جستجو کرد او امروز فرزندانی بر جای گذاشته که مایه افتخار این مرزو بوم است .
  آغازش را به یاد ندارم و نمی دانم ولی عمر با برکت و پایان دل انگیزی داشت پایانی که هرکس آرزویش را دارد او بعد از چند روز اقامت در جوار ثامن الائمه و زیارت بارگا هش و بعد از راز و نیار با معبود خویش سرانجام در بهترین روز و سال و ماه در عصر روز جمعه ۸ /۸ /۸۸ و در سالروز ولادت آقا و مولایش دعوت حق را لبیک گفته وبه استقبال حضرت دوست شتافت .
  مصطفی جان و… مصبیت عظیم که بر شما وارد شد سنگینی این را من کاملا احساس می کنم چون خودم در همین برج ۸ دوسال پیش این درد عظیم را گذراندم بیش از هرکسی دیگر می دانم از دست دادن بهترین عزیز وپناه گاهی انسان یعنی چه ! مرا در غم خود شریک بدانید
  ما ضمن ابراز همدردی این ضایعه تاسف انگیز را خدمت خانواده آن مرحوم مخصوصا دوستان عزیز مان جناب اقای مصطفی خرمی و حفیظ الله خرمی خرم مرتضی خرمی وروح الله خرمی وباقی متعلقین تسلیت گفته از خداوند برای آن مرحوم طلب مغفرت و بازماندگان اجر جزیل صبر جمیل ارزومندیم .

 8. امید عقرب ۱۰, ۱۳۸۸ در ۸:۲۱ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۰ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۸:۲۱

  انا لله وانا الیه راجعون

  من هم به نوبه خود درگذشت حاج اقای خرمی را به تمام مردم متدین جاغوری خصوصا خانواده محترم ایشان تسلیت عرض کرده و برای بازماندگان صبر جمیل ارزو دارم

  روح اش شاد و یادش گرامی با د

 9. لیاقتعلی افتخاری عقرب ۱۰, ۱۳۸۸ در ۱۰:۳۱ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۰ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۰:۳۱

  بازگشت همه بسوی خداوند است. روحش شاد و یادش گرامی باد. برای خانواده محترم و همه بازماندگان شان صبر جمیل استدعا دارم.

 10. حسینی بلخابی و فاضلی لومانی عقرب ۱۰, ۱۳۸۸ در ۵:۰۹ ب.ظ -

  یکشنبه ۱۰ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۷:۹

  به نام حق
  انا لله و انا الیه راجعون
  رحلت تالمناک و تاسف انگیز جناب حجت الباسلام والمسلمین حاج آقای خرمی داوودی را به تمام علماو فرهیختگان و شیفتگان خدمت به دین و مکتب و به ساحت مقدس بقیت الله الاعظم (عج) و همه دوستان و آشنایان و ارادتمندان بویژه فرزندان و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می نماییم. خداوند آن مرحوم را با اولیا, الهی و حضرات معصومین (ع) محشور فرماید و به آقا زادگان محترم صبر عنایت کند.

 11. حسن حسینی عقرب ۱۰, ۱۳۸۸ در ۵:۲۱ ب.ظ -

  یکشنبه ۱۰ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۷:۲۱

  انا لله و انا الیه راجعون
  رحلت المناک و تاسف انگیز جناب حجت الباسلام والمسلمین حاج آقای خرمی داوودی را به ساحت مقدس بقیت الله الاعظم (عج)و تمام علماو فرهیختگان و شیفتگان خدمت به دین و مکتب و و همه دوستان و آشنایان و ارادتمندان ایشان بویژه فرزندان و خانواده محترمشان تسلیت عرض می نماییم. خداوند آن مرحوم را با اولیا, الهی و حضرات معصومین (ع) محشور فرماید و به آقا زادگان محترم صبر عنایت کند.

 12. ناروی عقرب ۱۰, ۱۳۸۸ در ۵:۲۷ ب.ظ -

  یکشنبه ۱۰ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۷:۲۷

  انا لله وانا الیه را جعون . امروز کا مپیو ترم را باز نموده و با خود گفتم : نخست صفحه جا غور ی ۱ را باز نموده پای صحبت قومایم بنشینم , و با خواندن با چند سطر در شت با ور نکردنی , خدا شاهد است سخت تکان خوردم و اشک دور چشمم حلقه زد ! آری دنیا همین است !!! این جانب خلیلی انگوری از قطب شمال این کره نیلگون خاکی زمین کشور ناروی با قلب اندوه و محذون , در گذشت تاسف بار و المناک حجت الا سلام والمسلمین
  ا لحاج خرمی را به باز ماندگان و نور دید گان آن مر حوم , اقای مصطفی خرمی , حفیظ الله خرمی , جناب مر تضی خرمی و رو ح الله خرمی و به با قی دودمان نجیب شان , تسلیت عرض نموده و برای باز ماندگان شان از ایزد منان صبر و سلامتی میخواهم . روح شان شاد و یاد شان گرامی باد !

 13. عبدالله جاغوری عقرب ۱۱, ۱۳۸۸ در ۱۰:۰۵ ق.ظ -

  دوشنبه ۱۱ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۰:۵

  انا لله و انا الیه راجعون.
  برگشت همه بسوی اوست. درگذشت آقای خرمی یک ضایعه بزرگ علمی – فرهنگی و اجتماعی برای جامعه جاغوری است.
  به همه علاقمندان علم و دانش و فامیل محترم خرمی درگذشت حضرت ایشان را تسلیت گفته و از خداوند جنت برین برای مرحوم خرمی استدعا دارم.

  عبدالله جاغوری

 14. نعمت الله سعیدی زیرک عقرب ۱۱, ۱۳۸۸ در ۱۰:۳۷ ق.ظ -

  دوشنبه ۱۱ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۰:۳۷

  با تاسف فراوان از این خبر درد آور همین دقه وب را باز نمودم وبا خبرشدم خیلی اندوهگین گردیدم! و
  پیام تسلیت خود را خدمت دوستان خوبم آقایان مصطفی خرمی,مرتضی خرمی, روح الله خرمی, حفیظ الله خرمی تقدیم میدارم و از خداوند بزرگ صبر جمیل برای بازماندگان و اجر جزیل برای روح مرحوم استاد حاج اقای خرمی تمنا دارم,
  بنده نیز به درد و رنج تان شریک هستم.
  انا لله و انا الیه راجعون.

 15. N. SAEEDI عقرب ۱۱, ۱۳۸۸ در ۲:۱۹ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۱ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۴:۱۹

  it was tragic news , my thought with the family , condolence to his sons especially my friends Mr.Murtheza and Roohullah.
  may God bless him in peace

 16. حفیظ ا لله خرمی خرم عقرب ۱۱, ۱۳۸۸ در ۱۱:۱۵ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۱ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۲۳:۱۵

  سلام بر تو سلام چو گریه درد آلود== سلام بر تو که آینه دار ما بودی!

  چه شکوهمندزیستی، چه هدفمند زندگی کردی،چه مخلصانه خدمت مردم و وطن نمودی و چه عاشقانه به خدا پیوستی!

  رحلت جانگداز الحاج استاد خرمی پدر عزیز و یاور مهربانم را به:

  مهربان مادرعزیز و داغدارم حاجیه خانم خرمی، عموی عزیزم محمد موسی خرمی، برادران عزیزم آقایان مصطفی خرمی، مرتضی خرمی، روح الله خرمی، حجت ا لله خرمی، دوستان و یاران آلحاج عبدالحسین احسانی، دکتر عبدالمجید ناصری، محمد موسی کشمیری،حاجی موسی احمدی، محمد علی ضمیری، و عمه و خواهران عزیز و داغدارم، و برادر زادگان عزیز خلیل الله خرم، مهدی خرم، احمد ضیا احمدی، قدرت ا لله احمدی، علی سینا خرمی، احمد یاسر خرمی، احمد بصیر خرمی، مطهر امید خرمی، الیاس خرمی، رضا خرمی، نوید خرمی ،محمد خرمی، میثم رضا احسانی، محمود احسانی و حسین ضمیری و همه ای عمو زاده گان و خواهر زاده گان و همه دوستان و دوستداران تهنیت و تسلیت عرض میدارم.

  http://imrozfarda.blogfa.com/

  روحش شاد و یادش گرامی باد!

 17. حفیظ ا لله خرمی خرم عقرب ۱۱, ۱۳۸۸ در ۱۱:۱۸ ب.ظ -

  دوشنبه ۱۱ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۲۳:۱۸

  الحاج استاد خرمی روز جمعه به تاریخ ۸/۸/۱۳۸۸ برابر با سی (۳۰) اکتبر ۲۰۰۹ در مشهد مقدس بعد از ادایی نماز جمعه با قلب آرام و روان مطمین، در کنار امام رضا "ع" روح خستگی نا پزیرش را به حق سپرد و جسم پاکش را نثار زمین کرد.

  روحش شاد و یادش جاوید و گرامی باد!

  خانواده، یاران و بستگان حاجی اقای خرمی از همه دوستان و عزیزان که در این وقت سخت و سنگین با ما هم دردی و غم شریکی میکنند، نهایت مشکور و سپاسگزاریم.

  از همه دوستان که با پیام زیبا و صمیمانه شان ما را تسلی دل نموده اند مخلصانه ممنون و سپاسگزارم

  تشکر — حفیظ ا لله خرمی خرم

 18. محسن زردادی عقرب ۱۲, ۱۳۸۸ در ۱۲:۲۱ ب.ظ -

  سه شنبه ۱۲ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۲:۲۱

  وفات شخصیت روحانی کشور و استاد گرانقدر آقای خرمی را بفامیل و بازماندگان مرحومی و تمام قشر منور جامعه ی هزاره ، تسلیت عرض نموده از خدای برزگ برای روح موصوف بهشت عنبرسرشت و برای اقاربش صبرجمیل استدعا مینمایم.
  جای استاد بزرگوار برای همیشه در جامعه ی ما خالی خواهد بود.

 19. شریف جوادی عقرب ۱۴, ۱۳۸۸ در ۸:۱۳ ب.ظ -

  پنجشنبه ۱۴ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۲۰:۱۳

  سلام بر روح بزرگ استوار مرد حاج اقای استاد خرمی
  در گذشت بزرگ مرد علمی و فرهنگی، استاد فرزانه مبارز خستگی ناپزیر در راستای تعلم و اموزاندن و خدمات فرهنگی و علمی و اجتماعی از گرشک تا ناهور، از مقر تا کابل و در سراسر جاغوری و از ایران تا کویطه پاکستان و افغانستان، به خاندان استاد خرمی به مردم علم دوست جاغوری و به طبقه ای علمی و فرهنگی هزارجات و کابل تسلیت میگویم.
  روحش شاد و یادش گرامی باد

 20. علی عالمی عقرب ۱۵, ۱۳۸۸ در ۶:۴۲ ق.ظ -

  جمعه ۱۵ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۶:۴۲

  انا لله و انا الیه راجعون
  باتاسف که این خبر دردناک و رنج اور به واقعیت پیوسته و خاطرهزاران انسان از میان یاران همدرس و همسن و سال مرحوم حاج اقای خرمی,دوستان و اقوام منطقه, شاگردان و دانش اموزان محضر درس ایشان و از همه عظیمتر خانواده و فرزندان و نوه های ان عزیز از میان رفته — ملول و ازرده گردیده است!

  برای تسلیت خاطر ما و خانواده الحاج مرحوم خرمی بیایید که به روزهای پر بار زندگی ایشا ن بیندیشیم. روزگاری که ایشان روز و شب در تلاش بود تا بمردم خویش انچه در توان داشت خدمت کند- خودش را در خدمت محرومترین مردم قرار دهد ,بدون اینکه نگران امنیت خویشتن بوده باشد!

  تاسف دوباره اینست که در تشییع پیکر ان عزیز و همنوایی با خانواده و فرزندان ان مرحوم جمعیت چند هزاری علاقمندان و قومان میسر نشد و با تاسف که شرایط زندگی امروزی ما اینطور شده است. که هریک ما در نقطه ای ا فتاده ایم!

  درا خیر از صمیم قلب مراتب همنوایی و همدردی خویش را به برادران و دوستان عزیز اقایون موسی خرمی, مصطفی خرمی,مرتضی خرمی,حفیظ الله خرمی ,خلیل الله خرم
  بی بی حاجی خانم خرمی نوه ها و متباقی اعضای فامیل خرمی عرض داشته صبر جمیل و رضایت به رضای حق را برای شما ارزو مندم!
  روح ان دوست عزیز شاد و راه و سیرتش پر رهرو باد!

 21. بهار عقرب ۱۵, ۱۳۸۸ در ۱۱:۱۸ ب.ظ -

  جمعه ۱۵ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۲۳:۱۸

  در فراق آن پیر قبیله عشق
  چگونه با تو بگویم که بی خبررفتی
  زما ومن ببریدی بیک نظررفتی
  فتاده یاد عزیزت بجان ما آتش
  چراغ خانه کجا با کی درسفررفتی
  سپیده سرزده اما چرا نمی آیی
  چراتو هیچ نگفتی چرا اگر رفتی
  تو از دیار امیدی بیا که درقدمت
  گلاب ناب بریزم که درسحر رفتی دوچشم دررهم ای دوست بی تو طاقت نیست که درغروب نگاهت بچشم تررفتی

 22. ولی عالمی عقرب ۱۵, ۱۳۸۸ در ۱۱:۴۱ ب.ظ -

  جمعه ۱۵ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۲۳:۴۱

  همه از خداییم و به سوی او برمی گردیم
  با تاثر و تاسف بی پایان رحلت جانگداز، جناب حاج آقای خرمی را به همه ارداتمندان،دوستداران،همه آشنایان و به خصوص برادران عزیز هریک آقایان مصطفی خرمی،مرتضی خرمی،روح الله خرمی،حفیظ الله خرمی، و متباقی فامیل محترم شان تسلیت عرض نموده و برای آن مرحومی بهشت برین را زا خداوند منان آرزومندم.
  مسلمآ فقدان حاج اقای خرمی، که عمری پر برکت شان را در راه خدمت به همنوعان و تلاش برای صلح و ارامش در منطقه و ایجاد مراکز فرهنگی صرف کرد، یک ضایعه بزرگ برای همه مردم ما می باشد، و همه خدمات بیاد ماندنی اورا بخاطر داریم که ایشان با قبول همه زحمات برای اعتلا و رشد فرهنگی مردم در تلاش بود.
  از خداوند برای آن مرحومی بهشت برین و برای بازماندگان آن مرحوم، صبر جمیل را ارزومندم.

 23. باقر عزیزی عقرب ۱۵, ۱۳۸۸ در ۱۱:۵۸ ب.ظ -

  جمعه ۱۵ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۲۳:۵۸

  همه آمده بودند ازاهواز تامشهد ازکرمان تاتهران ازقزوین تایزدواصفهان و…
  چه هوای مصفایی! چه جمعیت انبوه !وچه هلهله ی تکبیر ودعا!
  بقیع بخود می بالید که چنین مهمانی را می پذیرد و دانه های اشک
  در مسجد امام زین العابدین گونه هارا چه زیبا نوازش می داد وقتی سخنران
  موفق ومحقق جلسه در بیان خدمات فرهنگی ودرد مردمی استاد خرمی چه
  استادانه سرود:
  این فصل را بامن بخوان باقی فسانه است
  این فصل را بسیار خواندم عاشقانه است

 24. حفیظ ا لله خرمی خرم عقرب ۱۶, ۱۳۸۸ در ۳:۱۴ ب.ظ -

  شنبه ۱۶ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۵:۱۴

  سلام و عرض ارادت محضر میهمانان و میزبانان سایت وزین فرهنگی تحقیقی و خبری جاغوری یک!

  جهان سپاس از روزنه روشن جاغوری یک!
  تقدیر و سپاس صمیمانه از مدیر مسول برادر اندیشمند آقای رحیمی و مدیران محترم سایت وزین جاغوری یک، که در لحظات سخت و سنگین با ما همدردی و اظهار غم شریکی کردند و می کنند.

  فعالیت فرهنگی و پوشش گسترده ای خبری و اطلاع رسانی جاغوری یک، برای ما و همه همو طنان عزیز و دوستان و یاران استاد خرمی که در سراسر جهان زندگی میکنند روحیه، نیرو ، تسلی دل و روشنی بخشید.

  خواننده و دوستان عزیز که با پیام گرم و صمیمی شان ما را هم دل هم نوا شدند، مخلصانه ممنون و مشکوریم.

  از همه برادران، بستگان، شاگردان، یاران و دوستان و دوستداران استاد خرمی که در روزهایی غمبار و درد زائی تنهایی با ما همکاری، همدردی، و غم شریکی کردند و می کنند، بی نهایت سپاسگزار و قدر دان هستیم.

  زندگی تان سبز ، دل تان شاد و خانه تان آباد !

  ارادتمندان: خانواده و دوستان

  تشکر—- ح -خ -خرم

 25. مظفری عقرب ۱۶, ۱۳۸۸ در ۷:۳۷ ب.ظ -

  شنبه ۱۶ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۹:۳۷

  بسمه تعالی
  بازگشت همه به سوی اوست
  با عرض تسلیت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای خرمی از چهره های پر افتخار جاغوری خدمت برادران عزیزم و فرزندان آن عزیز سفرکرده هریک جناب اقای مصطفی خرمی و حفیظ الله خرمی خرم ، مرتضی خرمی وروح الله خرمی و باقی متعلقین و شاگردان آن مرحوم ، برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی را مسئلت مندم . خداوند روح ایشان را شاد و ایشان را مشمول رحمت خویش قرار دهد.
  بنده علاوه بر زیارت این استاد بزرگوار در سالهای گذشته ، امسال نیز در مرکز سنگماشه با تعدادی از دوستان و آقایان دیگر در کمسیون تقلیل کاندیدهای شورای ولایتی ، مدتی در خدمت این عالم بزرگوار بودیم و از نزدیک رفتار و منش والای ایشان را مشاهده می نمودیم و به رغم مشاهده کاستی ها از سوی بعضی از علمای دیگر دلسوزی و اخلاص ایشان را نسبت به مسایل داخل جاغوری می دیدیم و از جمله عشقش به مدرسه مهدیه به عنوان یکی از کارهای ماندگار شان را ملاحظه می نمودیم که چگونه بسیاری از دعوت ها را رد نموده و شب را به یاد دوران طلبگی به زندگی طلبگی و ساده در مدرسه می گذرانید ، چیزی که ما نیز شبی در محضرش خاطرات طلبگی گذشته را تجدید نموده و در مدرسه مهدیه ماندیم . افسوس که ناگهان از میان ما پر کشید و ما بیش از این از وجود ایشان استفاده برده نتوانستیم.
  روحش شاد.
  مظفری

 26. خرمی عقرب ۱۶, ۱۳۸۸ در ۱۱:۰۱ ب.ظ -

  شنبه ۱۶ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۲۳:۱

  سلام دوستان نازنین و غم شریکان بی مانند ، درود خداوند نثار همه ای تان و از صمیم دل از الطاف بیکران تان ممنون و مشکوریم ! از اینکه دیرتر از معمول به بخش نظرات سر زده و پاسخگوئی بزرگواری های تان شدم ، لطف نموده بر من خورده مگیریید که گستردگی این غم جانسوز برای من به وسعت اقیانوس هاست ! و سنگینی آن شانه های رنجور مرا خمیده است ! در واقع غم فراق آن یار سفر کرده بیش تر از هر کسی بر من ناتوان ، فراتر از توانم بود ! فقط خدا کمکم کند و پیام های غم شریکی شما دوستان نهایت خوب است که از شدت آن میکاهد ! پروردگار جهان جسم ، جان ، تن و روان سالیم به همه تان عنایت کناد ! آمین
  مصطفی خرمی و برادران

 27. عبدالمجیدناصری داوودی عقرب ۱۷, ۱۳۸۸ در ۸:۴۹ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۷ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۸:۴۹

  سلام ودرود خدا به استاد فقید حاج خرمی وایمان باصلابت خدایی ودرد جانکاه مردمی اش!
  ضمن عرض تسلیت رحلت جانگداز استاد فرزانه به ساحت مقدس امام زمان(عج),مراجع عظام تقلید,حوزه های علمیه ,ملت شریف افغانستان بویژه بیت شریف آن حضرت,ازهمه بزرگواران وعزیزانی که درمراسم تشیع ازمشهد تا تهران وازتهران تا قم شرکت نمودند وهمینطوردرمراسم باشکوه وبی سابقه ختم وی حضورباهم رساندند ,کمال سپاس راداریم
  بزرگواران ودوستانی که ازراههای دور بصورت تلفنی اظهار همدردی نموده اند بویژه حضرت آیت الله صمدی از ناروی ,علماوطلا ب محترم داوود,مجمع علما وطلاب جاغوری,مدیریت عالی و مدیران گرامی سایت وزین جاغوری یک وهمه کسانی که در این سایت وسایر سایتها, وبلاگها ومطبوعات این مصیبت المناک را تسلیت گفته اند تشکر وقدردانی می نمایم خداوند به همه پاداش نیک عطا فرماید.

 28. باقر عزیزی عقرب ۱۷, ۱۳۸۸ در ۳:۵۱ ب.ظ -

  یکشنبه ۱۷ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۵:۵۱

  باورنمی کنیم که ازمارمیده است× بخت بلند ما و برباد رفته است
  بایک جهان امیدنمودیم قصدوصل× کشتی شکست ودرگل وساحل نشسته است
  ایمان بیاوریم به آغاز فصل غم× زیرا که پیر عشق زیاران بریده است
  با یک نگاه ثامن آل رسول حق × آن کشتی امید به ساحل رسیده است
  باور نمی کنیم چنین ساده وسریع × چون آهوی حرم به وصالش رسیده است
  باور نکردسیل عزادار حضرتش× کان دستها به چوبه تابوت بسته است
  فصل فراق بودوهنگامه ی وداع × باران اشک شست زمینی که خسته است
  باور نمی کنیم که الحاج درخفا × احرام کوی دوست چه رندانه بسته است
  آن بهترین نمونه ای از زمزم بهار * هرگز نمرده بیش زهر وقت زنده است

 29. سید نصیرالله مرتضوی زاده - کابل عقرب ۱۸, ۱۳۸۸ در ۷:۱۷ ق.ظ -

  دوشنبه ۱۸ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۷:۱۷

  " إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمة لا یسدها شیء "

  دوستان وبرادران عزیزآقایان : مصطفی خرمی ، مرتضی خرمی ، روح الله خرمی ، حفیظ الله خرمی ، حجت الله خرمی ، محمد موسی خرمی ، محمد موسی کشمیری ودکترناصری !
  درگذشت روحانی خیراندیش وخدمت گزاربه مردم حجت الاسلام والمسلمین حاج اقای خرمی که عمری بابرکت خویش را درراستای نشرومعارف اسلامی گزراند به شما وسایردوستان تسلیت عرض نموده ازخداوند برای ان مرحوم اجرجزیل وبرای بازماندگان صبرجمیل آرزومندم .

 30. ع. محبی داوودی عقرب ۱۹, ۱۳۸۸ در ۷:۴۶ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۹ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۷:۴۶

  انّا لللّه و انّا الیه راجعون
  سپیده ی پسین آدینه سی ام اکتوبر ۲۰۰۹ با غروب ستاره ای درخشان در سپهر فقه و فرهنگ اسلامی رنگ ماتم به خود گرفت و جامعه ی ما در فقدان گوهر بی بدیل فقه و فرهنگ و خدمات ارزنده و ماندگار فرهنگی به سوگ نشست.
  حجت الاسلام حاج آقای خرمی اسطوره ی خدمت و سازندگی پس از سال ها تلاش متداوم و خستگی ناپذیر برای باروری و شگوفایی جامعه هزاره و شیعه با دنیای خاکی وداع گفت و روح سرشار از مهربانی خود را در ملکوت پرواز داد.
  الحاج خرمی در حالی تن رنجور از این دنیای فانی رهانید که یادگارهای علمی – فرهنگی گرانسنگ، ارزشمند و ماندگاری چون حوزه های دینی مهدیه سنگماشه و انگوری، مکتب مهدیه داوود، کتابخانه مهدیه داوود و دیگر مساجد و منابر در مناطق گوناگون جاغوری از خود بر جای گذارد و منشاء تاثیرات فراوان در حوزه فقه و فرهنگ و آموزش و پرورش شد.
  او سالیان دراز با بردباری و حوصله مندی در حوزه های گوناگون دینی تدریس کرد و لحظه ای از تکاپو برای شناساندن درست فرهنگ و اندیشه ی دینی دست نکشید. تردیدی نیست که کارنامه ی روشن و ماندگار آن مرحوم که یاد گذرایی از آن شد، نام و یاد او را در تاریخ جامعه و ملت ما جاودانه و پایدار خواهد داشت.
  فقدان غم انگیز و جانکاه این بزرگمرد اندیشه مند را به جناب مصطفی خرمی مدیر بخش داوود jaghori1.com، مرتضی خرمی، روح الله قائمی، حفیظ الله خرم، حجت الله خرمی، حاجیه عمه و همه ی دوستان و بستگان از صمیم قلب تسلیت گفته، شادی روح آن فقید سعید و بردباری و شکیبایی بازماندگان را از بارگاه ایزد منان مسئلت دارم.

 31. کریمی عقرب ۲۱, ۱۳۸۸ در ۸:۱۸ ق.ظ -

  پنجشنبه ۲۱ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۸:۱۸

  من هم تسلیت می گویم

 32. خرمی عقرب ۲۱, ۱۳۸۸ در ۶:۲۱ ب.ظ -

  پنجشنبه ۲۱ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۸:۲۱

  سلام دوستان خوب همدرد ! از اینکه با پیام ها و شعر های زیبا و پر معنای تان همچنان مرهم گزار دل ریش من و خانوادم بوده اید از صمیم دل بار دیگر از همه تان ممنون و سپاسگزاریم ! پروردگار جهان همواره دل تان را شاد بدارد و خانه ای دل های مهربان تان هیچگاهی غمخانه ای عزیزان تان نگردد انشا الله !
  پیروز و پایدار باشید ………………… مصطفی خرمی از کویته پاکستان

 33. م احمدی عقرب ۲۲, ۱۳۸۸ در ۱:۱۷ ب.ظ -

  جمعه ۲۲ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۱۳:۱۷

  با تشکر فراوان از مدیریت سایت جاغوری یک
  قرار اطلاعات واصله بزودی مجالس ختم آن مرحوم در کویته و جاغوری وکابل و
  در اربعین آن یار سفرکرده در قم نیز نیز منعقد خواهد شد امید است اطلاع رسانی مناسب صورت بگیرد.

 34. ع چنگیزی عقرب ۲۲, ۱۳۸۸ در ۸:۲۹ ب.ظ -

  جمعه ۲۲ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۲۰:۲۹

  قومای گل سلام ، امروز فاتحه مرحوم حاجی آغای شیخ خرمی صایب در امامبارگاه ناصرآباد با شکوه بسیار برگزار شد که از تمام قوما شرکت کده بودند قومای کویته با بیسار افسوس در این مجلس شرکت کده بودند از بروری تا کرانی و تا مری آباد و حتی ار قومای پنجاپی و غیره امده بودند بسیار جای افسوس استه که جای خالی آن جناب را کسی پر نمیتنه و واقعا جای این آدم کلان پر شدنی نیسته خدا روح شی ره شاد کنه و جنت نصیب شی کنه ، من بعنوان یک باچه آزره این ضایعه بسیار کلان را به تمام قومای آزره و پوره خاندان حاجی آغا مرحوم تسلییت موگوم خدا روح شی را شاد کنه . آمیین

 35. کریم حیدری عقرب ۲۵, ۱۳۸۸ در ۱۱:۰۰ ب.ظ -

  دوشنبه ۲۵ آبان۱۳۸۸ ساعت: ۲۳:۰

  سلام علیه یوم ولد ویوم مات ویوم یبعث حیا!