مراسم سیزده رجب در جاغوری برگزار گردید

مدبریت ۱۱:۰۸ ب.ظ ۱۰

سلام دوستان

فصل بهار هم بخیر گذشت ، وطن ما و شما  شاید یکی از معدود کشور های است  که دارای چهار فصل می باشد . فصل خوب و زیبای بهار را پشت سر گذاشتیم فصلی که در سیمای جاغوری زیبا، زیبایی بشتر می بخشد در آغاز آنیم فصل گل گلزار فصل نشاط و طراوت و فصل توت باغ و …

 این روز ها در جاغوری فصل گرما است  امروز ۲۹ جورا است آخرین روز های فصل اول سال است فصل  که با همه خوبی ها و بدی هایش از سری مان گذشت . بقول معروف تابستان دارد داخل می شود آماده می شویم به استقبال تابستان ، کار و زحمت ، قلبه و چپار و هوای گرمی روزانه آن .

در خصوص راه های موصلاتی جاغوری (مسیر جاغوری قره باغ  و ناهور جاغوری ) کدام اتفاق خاص نیافتاده ، مشکلات کماکان ادامه دارد . ایجاد پوسته امنیتی یا به قول مقامات” بزامنیتی” هیچ کدام نتوانسته مشکلی را حل کند  همان راه نیمه بند را به طور کلی بسته کرد . بعد از ایجاد پوسته مذکور باز هم مردم جاغوری مورد ضرب و شتم ، چور و چپاول قرار گرفته اند .

خبر دیگر اینکه :

مراسم جشن و گرامی داشت میلاد مولای متقیان  امام علی (ع) در جاغوری روز پنجشنبه ۱۳ رجب ۱۴۳۲ مطابق تاریخ ۲۶/۳/۱۳۹۰ با قرائت چند از کلام الله مجید آغاز گردید . و با برنامه های مداحی ، مقاله ، سخنرانی ادامه یافت .

در اخر جلسه مسابقه بزرگ به اسم مسابقه (حیدرکرار) حال حوای مجلس را عوض کرد که  در این مسابقه احکام شرعیه به پرسش گرفته شده بود . به تعداد ۵۰۰ نفر اوراق مسابقه را تحویل و در اخر بعد از برسی ۱۵۰ نفر جواب درست داده ودر لیست برندگان  مسابقه قرار گرفتند . ازان جای که سطح شرکت کنندگان بیشتر از تعداد جوایز بود جوایز بقید قرعه  به ۸۰ نفر آن تعلق گرفت طی مراسم به آنها اهدا گردید .

۷۰ نفر دیگر که پاسخ صحیح داده بودند ولی جوایز به آنها نرسیده بود  یکنفر از شرکت کنندگان به اسم حاجی صادقی برادر استاد صادقی لوخک بخواطر اشتیاق مردم برای آنان که پاسخ صحیح داده بودند داوطلبانه جوایز ۷۰ نفر دیگر از برادران و خواهران را متقبل شدند . ایشان جوایز را از بازار سنگماشه تهیه و تقدیم خواهران و برادران برنده نمودند . که خداوند به همه دوستان جزای نیک عنایت کند .  جلسه آن روز  با صرف شرنی و کلچه و در پایان با دعا به پایان رسید .

وجلسه مشابه نیز به همین مناسبت  روز جمعه ۲۷/۳/۱۳۹۰  با حضور خواهران توسط مرکز آموزشی قرانی محمد امین (ص) تحت پوشش مدرسه مهدیه با ریاست استاد طیبه آخوندزاده  در مسجد عمومی سیرقول سنگماشه – جاغوری برگزار گردید . پروگرام و برنامه ها عبارت بود از  :

قرائت قرانکریم ، سرود های مختلف ، مقاله ، مداحی و سخنرانی . در اخر جلسه  توزیع تصدیق نامه های در مضامین قرائت ، تجوید ، رو خوانی ، روانخوانی قرآنکریم برای ۸۰ نفر تفویض گردید . در ختم جلسه با صرف شرنی از اشتراک کنندگان  پذیرائی صورت گرفت .

مومن زاده مرکز- جاغوری

+;نوشته شده در ;دوشنبه سی ام خرداد ۱۳۹۰ساعت;۲۳:۸ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

1,371بازدید

۱۰ دیدگاه »

 1. نظر جوزا ۳۱, ۱۳۹۰ در ۲:۴۸ ب.ظ -

  سه شنبه ۳۱ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۴:۴۸

  لو خک در کجاست و تعلق در کجا و کدام منطقه دراد و بیشتر در کدام بازار داد وستد دارد امید وارم که معلومات دهید . خدا اجر شان بدهد ادم خوب میباشد زیرا نام لو خک را زیاد شنیدم و فکر میکردم که در مالستان میباشد . زنده باشی مومن زاده عزیز …

  ======
  دوست عزیز سلام تشکر از لطف و اظهار نظرات تان
  دوست عزیز لوخک یکی از مناطق جاغوری است نه مالستان
  لوخک یک ملا بستی نسبتا بزرگ که هم مرز با ناوه نیرو بود و بین قریه سنگشانده وقریه قره موقعیت دارد.
  بگفته پیر مردان بشترین مردم منطقه لوخک از قوم شامول می باشد .
  امید که جواب تان را دریافت کرده باشید
  ارادت مند تان مومن زاده – جاغوری

 2. سوخته جوزا ۳۱, ۱۳۹۰ در ۴:۵۱ ب.ظ -

  سه شنبه ۳۱ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۶:۵۱

  کوچیها یک نفر را درناهور زنده آتش زدند

 3. محبوبه جوزا ۳۱, ۱۳۹۰ در ۵:۰۰ ب.ظ -

  سه شنبه ۳۱ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۷:۰

  وای وای خدایا
  فقط همین را کم داشتیم.
  لباس های دخترو که کاملا شبیه دخترای حزب الهی ایرانیا استه. مرگ بر این ادمای اسیمیله شده از خود بیگانه.

 4. نظر جوزا ۳۱, ۱۳۹۰ در ۶:۳۹ ب.ظ -

  سه شنبه ۳۱ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۱۸:۳۹

  زنده باشی اقای مومن زاده !
  پس قریه لو خک با ناوه نیرو نزدیک میبا شد .
  من خیال کرده بودم بخش مالستان است . تشکر از معلومات تان .

 5. بسم الله احمدی جوزا ۳۱, ۱۳۹۰ در ۱۰:۴۴ ب.ظ -

  سه شنبه ۳۱ خرداد۱۳۹۰ ساعت: ۲۲:۴۴

  تشکر مومن زاده جان اطلاعات مفیدی ارائه می فرمایید. خیلی دوستت دارم.

 6. نصیر سرطان ۱, ۱۳۹۰ در ۹:۱۶ ق.ظ -

  چهارشنبه ۱ تیر۱۳۹۰ ساعت: ۹:۱۶

  محبوبه جان سلام!
  نمی دانم در کدام نقطه از این دنیا زندگی میکنی! وقتی شما حق انتخاب لباس برای تان دارید، چطور حق انتخاب به دیگران نمی دهید؟
  حجاب در متن اعتقاد زنان مسلمان جای دارد و واجب است. منطق انسانی ایجاب میکند که به هیچکس مرگ و درد نگوییم! باید به همه مذاهب و مکاتب و رسم و رسومات دینی و اجتماعی بشری احترام بگذاریم.
  ثانیا تمام شرکت کنندگان این جلسه، لباس حزب اللهی ایرانی ندارند. وانگهی اگر شما حق انتخاب هر استایل از هر کشوری را دارید، چرا یک دختر دیندار، این حق را نداشته باشد؟
  نمی دانم لباس مادری شما چه بوده؟ اگر دختری از قریه و ده در شهر آمد و پتلون غربی و چینایی پوشید و سربرهنه راه رفت، با آنکه هنجار شکنی کرده؛ اما مستحق مرگ و نفرین نیست!
  آزادی و برابری بشری یعنی همین، که به خواست واحساسات و انتخاب هم احترام بگذاریم و اهانت نکینم. موفق باشید!

 7. سیما رضایی سرطان ۱, ۱۳۹۰ در ۶:۲۳ ب.ظ -

  چهارشنبه ۱ تیر۱۳۹۰ ساعت: ۱۸:۲۳

  سلام خدمت همه کارمندان و خواننده گان خوب جاغوری یک
  بزرگداشت از سالروز تولد و ولادت بزرگان دین امر معقول به نظر می رسد .
  اما همان قسمی که خواهر ما هم اشاره کرده بود . طبقه روحانیون ما نه تنها با آن لهجه ایرانی شان جامعه را به گند کشیده است که این بار می خواهد با نمایش دادن لباس ها و تیپ های بانوان ایران فرهنگ زدایی را دامن بزند .
  ما از روحانیون کرام خواهش می کنیم که دست ما را در قبال راه رفتن و لباس پوشیدن مان آزاد بگذارد . تا ما در این فضای خفن یک نفس راحت بکشیم.
  ممنون

 8. بی طرف سرطان ۱, ۱۳۹۰ در ۷:۱۰ ب.ظ -

  چهارشنبه ۱ تیر۱۳۹۰ ساعت: ۱۹:۱۰

  این بیچاره هنوزاز هنجارها و قوانین چیزی نمی داند ازارزشها و باورهای یک ملت و یک مکتب چیزی سرش نمی شود حتی خبر ندارد که این لباسی لباسی اصیل و سنت قدیمی و فرهنگی مردم ما است و یا بیرون از آن و هنوزاین بیچاره در دام آدمهای که کم نیستند در اطراف و اکناف نیافتاده تا آن وقت به این باور برسد که حجاب و لباس برای زن خوب و زیبا است راستی این خواهر حاضرمی شود با بدن رهنه در میان مردم بیاید ؟

 9. نصیر سرطان ۲, ۱۳۹۰ در ۴:۳۲ ب.ظ -

  پنجشنبه ۲ تیر۱۳۹۰ ساعت: ۱۶:۳۲

  مومن زاده محترم سلام و عرض ادب. تشکر از زحمات روشنی بخش تان.
  اگر از اوضاع راه جاغوری- قره باغ هم لااقل روز در میان چیزی بنویسید و گزارش بدهید، خیلی لطف میکنید. البته با توجه به اینکه شما در مرکز جاغوری هستید و هرروز برای تان معلوم است که تردد از کدام مسیرها صورت میگیرد.
  تشکر و سپاس

 10. غربت سرطان ۲, ۱۳۹۰ در ۱۰:۳۴ ب.ظ -

  پنجشنبه ۲ تیر۱۳۹۰ ساعت: ۲۲:۳۴

  سلام به همه دوستان خوب بیننده سایت جاغوری یک
  و دست خوب ما جناب مومن زاده
  دوستان امروز وارد سایت (www.hazarapeople.com شدم
  اما با یک اخبار روبرو شدم که مرا متعجب ساخت
  نمیدانم ایا این حقیقت دارد یا نه _؟ به نقل از سایت هزاره پیوپل
  اعلام جنگ حکومت کرزی با مردم هزاره: چهار تن از وکلای مردم هزاره از ولایت غزنی توسط دادگاه قبیله ای حذف شدند

  شبکه سراسری مردم هزاره: حکومت افغانستان در هماهنگی با طالبان و سایر گروه های تروریستی از همه جانب مردم هزاره را تحت فشار قرار داده است. از طرفی جنایتکاران کوچی دست به غارت و کشتار مردم هزاره در غزنی و میدان می زنند و از سویی دیگر با نمایش دادگاه قبیله ای سعی در تخطی و قانون شکنی آشکار می کند تا مردم هزاره از حقوق سیاسی خود محدود شوند.

  دادگاه قبیله ای حامد کرزی رای به حذف نام های چهار وکیل مردم هزاره محمد علی علیزاده، محمد عارف رحمانی، الحاج خداداد عرفانی و چمن شاه اعتمادی داده و بجای آنان چهار پشتون را که دو تن از آنان با طالبان رابطه مستقیم دارند مقررکرده است. این پشتون هایی که با تقلب حکومت و دادگاه قبیله ای به خیال خود می خواهند جای وکلای مردم هزاره قرار گیرند اینها هستند: داود سلطان زوی، عبدالحکیم دلیلی، محمود عبدالجبار شلگری و نیاز محمد امیری