مراسم شب بیست و سوم قدر، در مجتمع علمی فرهنگی قرآن و عترت کابل برگزار شد.

مدبریت ۹:۳۹ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش

   

  شب چهار شنبه مورخ ۲۳ رمضان و ۱ سنبله که مصادف بود با شب سوم قدر  بدین مناسبت مومنان ،روزه داران متدین،طلاب و مسولین محترم مجتمع علمی فرهنگی قران و عترت مراسم معنوی و روحانی احیای شب سوم قدر را در مسجد جامع مجتمع مذکور برگزار نمودند.

 زمان برنامه از ساعت ۱۰ الی ۲ شب اعلان شده بود. مردم متدین و دوستداران قرآن و عترت غرب کابل که از اول شب حضور بهم رسانیده بودند و منتظر آغاز برنامه بودند  وقت شروع برنامه فرا رسید  و مراسم معنوی شب قدر به مدیریت آقای رضوانی ، عنان سر محفل اقای حیرت یکی از طلاب مجتمع، برنامه های خود را در میان انبوه شیفتگان مولای متقیان علی(ع) آغاز نموده و اعلام داشت بخشهای برنامه احیای امشب از این قرار است :
۱  . قرایت قرآن کریم توسط یکی از قاریان و طلاب به مدت ۵ دقیقه
۲  . مرثیه خوانی مولای متقیان علی (ع)توسط جناب آقای محدثی به مدت ۱۵ دقیقه
۳  . نوحه خوانی توسط آقای محمودی یکی از طلاب مجتمع ، به مدت ۷ دقیقه
۵  . سخنرانی اول توسط حجت الاسلام و المسلمین سناتور بلاغی به مدت ۲۵ دقیقه
۶  . سخنرانی دوم توسط حجت الاسلام و المسلمین افضلی به مدت ۲۵ دقیقه
۷ . مراسم اجرای اعمال ویژه و مخصوصه شب های قدر و دعای شب بیست و سوم مشترکا توسط آقایان حجت الاسلام و المسلمین استاد رضوانی و سناتور بلاغی قرائت شد.
۸   . دعای ختم مراسم توسط آقای سید ضیایی استاد و ملا امام مسجد جامع مجتمع اجرا گردید. ودر آخر با تشکر و سپاس ویژه از بانیان خیرکه هزینه های نذری را برای انبوه جمعیت به ره به عهده گرفته بودند و نیز از جوانان که درخدمت رسانی درامشب و در برنامه های افطاری از اول  ماه مبارک تا حال و تاآخر رمضان المبارک و در کل خدمت های اجتماعی بخصوص برنامه های مذهبی مجتمع شرکت دارند،  توسط جناب آقای رضوانی و نیز تشویق مردم بخصوص جوانان به خواندن نماز شب و تشریح انجام آن، سرانجام مراسم، با پذیرایی ونذری  را که با هزینه و مصارف  برادران و خواهران متدین با مدیریت مسولین مجتمع بخصوص حاجی صادق جعفری ، تدارک دیده بودند به پایان رسید
مراسم احیای شب بیست وسوم با تمام راز و نیاز های بندگان مخلص خدا و عاشقان ولایت با حسرت زیاد به پایان رسید و از اینکه آیا  شب قدر دیگری را نیز درک خواهند کرد یا نه با آن وداع نمودند.
گزارشگر: امان الله نجفی از کابل

+;نوشته شده در ;چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ساعت;۲۱:۳۹ توسط;عبدالحمید رضوانی; |;

967بازدید

کامنت بسته شده است.