مسئولین جدید جاغوری

عزیزالله جاغوری ۸:۲۲ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
مسئولین جدید جاغوری

مسئولین جدید جاغوریIMG-20200430-WA0007
________
نجیب‌الله توسلی به‌عنوان قوماندان امنیه و مصطفی اکبری به‌عنوان آمر مبارزه با جرایم جنایی ولسوالی جاغوری منصوب شدند، این دو جوان مسلکی فارغ‌التحصیل از آکادمی پلیس و در ریاست مبارزه با جرایم وزارت داخله ایفای وظیفه می‌کردند.

امید می‌رود که مردم جاغوری از این دو جوان حمایت و آن‌ها را به رشوت عادت ندهند، زیرا برخی از مردم جاغوری به رشوت‌دادن عادت دارند و حتی در جایی که رشوت هم نیاز نباشد، رشوت می‌دهند، به دو خاطره شخصی توجه کنید:

۱. در زمان به مرکز غزنی برای گرفتن پاسپورت رفته بودم، عریضه پاسپورت را به معاون قوماندان امنیه غزنی تسلیم دادم تا امضاء کند، ایشان مرد خوش‌برخورد بود و مولوی قلم‌الدین نام داشت، وقتی عریضه را خواند گفت از جاغوری هستی، گفتم بلی، گفت چطور به من رشوت ندادی، گفتم مگر طالبان هم رشوت می‌خورند، خندید و گفت: نه، اما مردم جاغوری حتی طالبان را هم رشوت‌خور جور می‌کنند، من در زمان داوود یا ظاهرشاه (تردید از من است)، در جاغوری مامور بودم و مردم جاغوری به رشوت‌دادن بسیار شوق دارند و حتی در جایی که رشوت نیاز نباشد، دوست دارند، رشوت بدهند. (مولوی قلم‌الدین بعدها وزیر امر به معروف طالبان شده بود)

۲. در سال ۱۳۸۶، هیئتی برای سروی و بررسی ولایت‌کردن جاغوری از کابل به جاغوری آمده بود، در بازار غجور یکی از قریه‌داران را دیدم که از جلسه آمده بود، گفتم چه تصمیم گرفتید، گفت فردا هیئت سروی ولایت به غجور می‌آید و ما فیصله کردیم که از مردم پول جمع کرده و پنج لک کلدار و پانزده دانه کمپل به اعضای هیئت بدهیم، گفتم مگر لازم است که رشوت بدهید، گفت بلی، سنگماشه و انگوری هم همین مقدار پول و کمپل به آن‌ها داده است و ما نباید کمتر از آن‌ها بدهیم.
“نسیم جعفری “

100بازدید

کامنت بسته شده است.