مشکل درکجا است ?!

عزیزالله جاغوری ۱۲:۲۷ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
مشکل درکجا است ?!

مشکل درکجا است ?!Screenshot_۲۰۲۰۰۱۲۲-۱۳۵۵۴۹_1
مشکل در این است که هنوز ما نتوانستیم بر مشکلات خود فایق ایم . مشکل در عین غین نیست. که همگی ما را سری کار می گذارد مشکل در این است که انها ما را از خود مابیشتر می شناسد . که مرگ این ادما پول ناچیز کدام چوکیداری ومشاورت است .

حتی بد بختی ما بجای رسیده که دیگر در لیست مشاورت وچوکی داری هم قرار نمی گیریم واگر خدای ناخواسته یگان پست نام گوم ویا مشاورت ویا یگان چوکیداری در میان هزارن نفر یک هزاره را پیدا کنیم از تبریک بادی وچاپلوسی فیسبوک را به قول دوستم خرمی می ترقانیم .

اری مشکل ما در عزت نفس است . البته هزاران مشکل دیگر در زندگی . مشکل پول ومشکل چوکی ومنصب. مخصوصا برای افرادی که روزگاری را به پول چوکی اینطوری زندگی کردند وعادت دارد .

بقول ان بنده خدا، این نوع ادم ها برای اینکه به همین خواسته شخصی اش برسد حاضرند دست به هر کاری بزند لول خوردن به این طرف وان طرف ابتدایی ترین چیزی است که میتوان در این افراد دید . منظورم تنها شخص خاص نیست ،. همه هزاره های در میدان سیاست چنین تجربه ای نا خوشایند را دارند واز انها دیده ایم .

درتاریخ این خراب شده فردی را سراغ ندارم که در چوکی بوده باشد یعنی به خواسته شخصی اش رسیده باشد ولی به دلیل خواسته ملی قومی وتبعیض به نشانه ای اعتراض دست ازانها کشیده باشد .

اسلم جوادی تنها فردی را که در بهترین موقعیت javمشاورت بود ولی به دلیل خواسته های عمومی وملی که اقای دانش در صدد براوردن ان نبود طی نامه ای رسما دست از پول مشاورت کشید استعفا داد .

من حافظه ام یاری نمی کند . شما اگر بیاد دارید ان را یاد اوری کنید تا از این افراد به بهانه های مختلف تجلیل شود تا این رویه نیک تبدیل به فرهنگ گردد .

مشکل دیگر هزاره ها چشم هم چشمی وتنگ نظری است . افراد که برای پریدن کلاغ هم مطلب می نویسند تا مردم را سر گرم نگهدارد . در تمام نوشته اش بگردید یک پست مستقل برای چنین شخصی را ، نمی توان پیدا کنید . چون چشم دیدن اش را ندارد .

چشم هم چشمی حسادت از یک طرف، عزت نفس نداشتن که روزی به یک طرف به دلیل منافع سخصی لول مفتضحانه می خوریم از طرف دیگر ، ما هزاره ها بچاره ودرمانده وذلیل کرده است .

ریشه همه ای این مشکل به دو چیز مهم بر میگردد .

اول اقتصاد: که هزاره متاسفانه به تبعیض سیستماتیک ظالمانه در طول تاریخ ، فرصت اینکه خود در این عرصه پیدا کند ،نیافتند . لذا از روحانی ودانشجو که دو قشر مهم در سیاست است . با همه کله شخی وعدالت خواهی ، وقتی گوشه ای دالر را می بیند شل شده می افتد ، ادم حیران می ماند که این شخص همان شخصی دیروز است?!

دوم حسادت : چشم هم چشمی ما هزاره ها را کور کر حقیر ذلیل کرده است . اگر راه حل در این دو مورد پیدا نشود . همین اش و همین کاسه است .

فعلا وضعیت غیر قابل بخشش داریم در درگاه این وان به دلیل همان دو مشکل، گلو پار می کنیم وهیچ حرمتی برای همدیگر نمی گذاریم و در اخر مثل اشغال در سطل زباله انداخته ، ان وقت داد بیداد ما بلند می شود که در لیست یک نفر هزاره نیست شوکه نشوید .

برادر ، تمام توجیه گران هر دو جناح فاشیست حاکم، شما از جنس شما و هزاره بوده وهست . در سنگ جنگی ویخن کشک وبی عزتی همدیگر بنام تبلیغات انتخاباتی در هر میدان که پیش می اید شما جلو دار ان بودید . شما بودید که این حرف غیر منطقی و ظالمانه را، به دهن مردم دادید که بین بد وبد تر ، بد را انتخواب کنیم . وگذینه های منطقی دیگر را از مردم گرفتید . حال چهاز زانو نشستن شما چه درد ما را دوا می کند !.

ما باید ریشه ای این دو مشکل را بخشکانیم وخود را دراین دو مورد لا اقل قوی بسازیم . که در نظام طبعیت ضعیف پایمال است . والا باید روزی در یک درگه لول بخوریم این تحقیر نابخشودنی را بپذریم واین روند تبدیل به فرهنگ شود . که متاسفانه به همان سمت سو روان است .

247بازدید

کامنت بسته شده است.