مصاب شدن پناهجویان مراکز اجباری استرالیا به مرض روانی”بی سابقه

مدبریت ۱۰:۰۷ ق.ظ ۱

محققان استرالیایی علایم خاصی از  امراض روانی را در میان پناهجویان ساکنان مراکز مراقبتی داخل جامعه مشخص کرده اند.

مجمع  داکتران استرالیایی و نیوزیلندی می گویند که این علایم بیشتر در پناهجویان ساکن مراکز مراقبتی داخل جامعه، دیده شده است. اینها، پناهجویانی اند که دوسیه های پناهجویی شان بارها از سوی محکمه رد گردیده اند.

استرالیا، برای پناهجویان، مراکز مراقبتی اجباری گوناگونی را تاسیس کرده است.  خانه های مسکونی واقع در داخل جامعه  و مراکز مراقبتی بیرون از جامعه، از جمله ی این مراکز می باشند. خانواده ها و اطفال پناهجو را در مراکز بین اجتماع نگه می دارند.

پروفیسور سوریش ساندرام از انستیوت تحقیقاتی صحت روانی شهر ملبورن به آژانس خبری آسوشیتدپرس گفت:” این علایم به اشکال افسردگی و تشوشات بعد از دوران اقامت طولانی، تبارز می کند.” 

وی افزود:” علایم روانی تازه کشف شده، علایم کلنیکی مختص به خود را دارد.”

تحقیقات قبلی هم نرخ بیماری روانی را درمیان ساکنان مراکز مراقبتی داخل جامعه “بیش از حد” توصیف کرده بود.

یافته های تحقیقات نشان می داد که اغلب افراد کمپ های مراقبتی ای به دوراز جامعه، تا  درازمدت صحت روانی اش را باز نیافته بودند. 

پروفیسور ساندرام دراین ارتباط گفت: ” پناهجویان، قبل از رسیدن به مراکز مراقبتی هم مشکلات صحت روانی درازمدت را داشته اند.  اقامت درازمدت و اجباری درمراکز مراقبتی،  طولانی بودن پروسه ی طی مراحل دوسیه ها و فشارهای زندگی دراسترالیا،  باعث تشدید مشکلات روانی در انها می گردد. ” 

جلال، یک پناهجوی شانزده ساله ای افغان، وضعیت مراکز مراقبتی اجباری را چنین تعریف می کند:” برای دو ماه در مرکز مراقبتی کریسمس آیلند بودم. بعدا مرا به مرکز داروین برای هشت ماه انتقال دادند. آنجا روزگار بدی داشتم. همه روز به خانواده ام، دوسیه ام و همه ی چیزها، فکر می کردم. درمراکز مراقبتی، هیچ کاری انجام داده نمی توانید. آنجا مانند زندان است. خبرهای بدی درمورد مرکز مراقبتی و طی مراحل شدن دوسیه ها به ما می رسید. این خبرها  مرا پریشان می کرد. درکل، مراکز اجباری، جای خوبی نیست.”

چند روز قبل یافته های یک تحقیق دیگر نشان داد که بیشتر از نصف مردم استرالیا خواهان پذیرش مهاجرین بیشتر در کشور شان نیستند.  هم اکنون ۵۹۰۹ تن در مراکز مراقبتی استرالیا  دوره اجباری خود را گذرانیده و یا منتظر حکم محکمه روی دوسیه های شان می باشند. 

منابع

http://www.theaustralian.com.au/news/breaking-news/asylum-seekers-face-new-mental-illness/story-fn3dxity-1226363807403

http://endchilddetention.org/2012/05/428-children-locked-up-at-20th-anniversary-of-mandatory-detention/

http://www.adelaidenow.com.au/news/national/the-tide-of-public-opinion-is-turning-against-immigration/story-e6frea8c-1226363049609

+;نوشته شده در ;دوشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۱ساعت;۱۰:۷ توسط;احمد نوید – طنین; |;

830بازدید

یک دیدگاه »

 1. تخریبچیه مهربون جوزا ۸, ۱۳۹۱ در ۱۰:۱۱ ق.ظ -

  دوشنبه ۸ خرداد۱۳۹۱ ساعت: ۱۰:۱۱

  بسم
  الله الله موبایل آیفون یا بلک بری ندارد ، اما او مخاطب مورد علاقه من
  است.الله فیس بوک ندارد ، اما او بهترین دوست من است.الله توییتر ندارد ،
  اما من به دنبال او هستم.و الله اینترنت ندارد ، اما من به او متصل
  هستم.الله بزرگتر است ! نه دیگران………….