مصاحبه با ولسوال باشی حبیب

مدبریت ۲:۰۹ ب.ظ ۲۹

باشی حبیب

 در ادامه سفر  قومندانی امنیه ولایت غزنی به جاغوری  وادامه مصاحبه های هیئت همراه ،  این بار مصاحبه داریم با ولسوال باشی حبیب .

باشی صاحب همانطور که خود تان در جریان هستید الحمد الله جاغوری یک فضایی نسبتا آرام  حاکم است و در سفر قبلی مقامات دولتی غزنی به منطقه جاغوری آمده بودند شایعات بین مردم بود که قوماندان باشی حبیب الله را در سفر شان  بازداشت کرده  و با خود شان برده است  و فعلا مصروف کدام وظیفه دیگر می باشید ؟ !!!

باشی حبیب الله :بنام خدا سلام خدمت همه خوانندگان محترم سایت جاغوری یک و تشکر از دست اندرکاران شان .

بنده هم به نوبه خودم خدا را شکر گذارم که جاغوری عزیز در سرتاسر افغانستان یک فضائی آرام است و وقت که مقامات دولتی در جاغوری آمدند رفتیم خانه خودم و از انجا رفتیم غزنی و مدت سه ما در غزنی بودم و در غزنی به حیث ولسوال ولسوالی خکیانی تعین شدم . بشمول ولسوالی تمام پرسنل قوماندانی امنیه از خود ما است و به امید خدا و همکاری دولت اسلامی افغانستان انشاء الله که در ولسوالی خوکیانی یک تغیرات را می آوریم .

وقت که ما از جاغوری به طرف غزنی رفتیم بعضی از دوستان متاسفانه  شایعه را بین مردم پخش کرده بودند که باشی حبیب الله را بردند و حالا من می گویم که نه انشاء الله باشی حبیب الله هیچ وقت از دولت دور نیست و هیچ وقت خود خواهی نکرده  ندارد . همیشه در خدمت دولت بوده و مخصوصا در خدمت مردم جاغوری می باشد . حالا از دوستان جاغوری خصوصا از علما ، روشنفکران ، و نخبگان قوم خواهشمندم که مشکلات جاغوری را در نظر داشته باشند و خود خواهی ها و دل تنگی های را بگذارند کنار دست به دست هم بدهیم و بخاطر مشکلات جاغوری به همکاری تمام مردم جاغوری احتیاج داریم  باید پیش والی برویم که باید مشکلات ما را حل نماید. به صرف مطرح کردن با هیئت های که می ایند درست نمی شود . این هیئت ها درد های شما را مطرح می کند ولی واقعیت این است این ها را خود شما مرد پی گیری نکنید بجایی نمی رسد .

 ایا این برای ما شرم نیست که در هر سال چندین بار راه های به روی ما و مردم ما مسدود می شود و خواهش ما از دولت مان این است که باید مشکل ما را حل نماید و اگر در توان شان نیست ما در خدمت شان هستیم و ما را اکمال نماید و ما مرد آن هستیم که در مقابل دشمن خود ایستاد شویم و از حق خود دفاع کنیم  و حالا من می گویم که مدت ۳۶ سال است که در این راستا کار کردم و خدمت کردم . که در این مدت کسی به ما یک قیران کمک نکرنده است .

جاغوری یک : باشی صاحب قرار که ما اطلاع دارم شما پوسته در سرحد جاغوری گیلان داشتید و از هر موتر خود ۳۰ افغانی و موتر های کلان ۵۰ افغانی الی ۸۰ افغانی می گرفتید و حالا شما می گوید که مردم یک قیران کمک نکرده است و گفته ها حاکی از آن است که مردم پیش مقامات بالا نیز شکایات از شما داشته است چه گفتنی دارید ؟

 

باشی حبیب الله : بلی مدت یک سال شش ماه  این مردم  فی موتر ۳۰ افغانی با ما کمک می کردند و اشتباهات پیش آمده بود که پیش والی صاحب عریضه کرده بودند که باشی حبیب الله از ما پول می گیرند اما این ۳۰ افغانی هیچ درد را دوا نه می کرد .

متاسفانه مردی را  اگر سرش  بریده می شود  و اگر مال و اموال شان به غارت برود حاضر هستند . اما به دادن سی افغانی حاضر نیستند باز هم شما را به خدا قسم تا مدت ۳۶ سالی کسی با من یک افغانی کمک کرده بودند اگر کسی است بیاید بگویند.

باز هم ما تحمل مردم خود را داریم و خواهش من ازمردم این است که بیاید دست به دست هم بدهیم و ما همیشه در خدمت شما هستیم .

همچنان چند روز قبل با والی صاحب ولایت عزنی صحبت کردم که ما حاضر هستم که در منطقه دشت قره باغ یک پوسته ایجاد نمایم و حاضر هستم که ده ها نفر دیگر را نیز قربانی بدهیم و اما این قسم زندگی ذلت را نه می خواهیم .

جاغوری یک : باشی صاحب در آینده  شخصا خود تان  بخاطر امنیت مسیر راه های موصلاتی جاغوری باز هم تلاش خواهد کردید اگر این مسولیت بهعهده شما گذاشتهشود قبول می کیند ؟

باشی حبیب الله : بلی صد در صد ما تلاش خود را کردیم وتلاش خواهیم کرد و همچنان این مشکل را باید وزارت دفاع حل کند و تعداد پلیس در ولایت غزنی ۲ هزار الی ۲۲۰۰ نفر می باشد ولی اردو ملی از ۶۰۰۰ نفر هم بالا تر است . و همچنان خودم با جناب والی صاحب غزنی و قوماندان امنیه غزنی و دیگر مسؤلین امنیتی گپ می زنیم تا این مشکل هر چه زود تر حل شود .

باتشکر از باشی صاحب حبیب الله که لطف کردند با جاغوری یک در گفتگو حاضر شودند.  این بود مصاحبه  با مقامات ولایت عزنی . تا گزارش دیگر الله یار و نگهدار همه تان

مومن زاده مرکز جاغوری

+;نوشته شده در ;دوشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت;۱۴:۹ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

3,812بازدید

۲۹ دیدگاه »

 1. یوسف ثور ۵, ۱۳۹۰ در ۸:۴۴ ب.ظ -

  دوشنبه ۵ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۲۰:۴۴

  مردم جاغوری ازظلمهای باشی حبیب به تنک آمده است. درزمان طالب جاغوری تحریم طالب نبود بلکه تحریم باشی بود.
  خوب است که او در همانجا مصروف است و گرنه……

 2. زلمی ثور ۵, ۱۳۹۰ در ۱۱:۳۰ ب.ظ -

  دوشنبه ۵ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۲۳:۳۰

  الام اشغل الظالمین بالظالمین

 3. ازره ثور ۶, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۸ ق.ظ -

  سه شنبه ۶ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۰:۴۸

  باشی جان گر چند مردم از تو خاطره خوش ندارد و باز هم ازینکه ازره خود از مو هستی کوشش کون که خدمت قوم را فرا موش نکن و اگر نه چوب خداوند بیصدا هست و باز هم از نگاه دلسوسی میگم که باز فکرت را بگیر که اوغانا به همکاری طالب نپرا نیت .

 4. Mohammad . ثور ۶, ۱۳۹۰ در ۲:۲۱ ق.ظ -

  سه شنبه ۶ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۲:۲۱

  Salam dostan hamin aqai bashi Habib ,Ibrahim Abassi, Wasiq va… nabod ki Taliban ra da jaghori avordan va che zolmi ki sare mardom mazlom ma nakardan alan baz mekhad beyad Wolosvali jaghori shawad ? in aqa ki aslan besavad kamil hast aya emkan dare yak besavad nomayende mardom farhang dost va ahli marefat jaghori shawad ?

 5. Mohammad. ثور ۶, ۱۳۹۰ در ۲:۲۴ ق.ظ -

  سه شنبه ۶ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۲:۲۴

  Aya hamin aqai bashi da hotqol poste nadasht in che kar tanist barayei mardom ma? aya in jorat dasht ki ta tangi beravad ? bejoz zolm sari mazlom motarvanan.?

 6. نسیم انگوری ثور ۶, ۱۳۹۰ در ۱۰:۱۰ ب.ظ -

  سه شنبه ۶ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۲۲:۱۰

  دوستان عزیز باشی حبیب سگش بر نسیم انگوری شرف دارد. گرچند سواد ندارد ولی هرچه باشد از خود ما است و مثل نسیم انگوری خیانت های کلان نکرده است.

 7. میسم حیدری ثور ۷, ۱۳۹۰ در ۱۲:۲۳ ق.ظ -

  چهارشنبه ۷ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۰:۲۳

  از روزی که باشی حبیب جنایتکار از از جاغوری بیرون رانده شده الحمدالله وضعیت امنیتی جاغوری بهتر شده و بخصوص در مناطق ناوه جاغوری داعوا و جنجالهای زمین و تجاوز به ناموس مردم هم کمتر شده دلیلش هم این است که دیگر اوباش مانند باشی حبیب در منطقه وجود ندارد
  باشی حبیب اوباش صحبت از امنیت راه قرباغ میکند کسی نیست که ازش سوال کند که در مدت ۳۰ سال که در انگوری پادشاهی داشتی چرا امنیت راه ها را تامین نکردی؟؟ و از پول و مال مردم گرفته تا ناموس مردمی انگوری را یا خودت مورد تجاوز قرار دادی یا در مسیر قندهار به اوغو فروختی.
  با وجود اینکه جاغوری شخصیتهای لایق زیادی دارد بنظرم بسیار شرم آور و توهین به مردم جاغوری است که در سایت بنام جاغوری مصاحبه جنایتکار ترین اوباش جاغوری نشر میشود. نشر این مصاحبه دروست در راستای حمایت از جنایتکاران است

 8. ازره دوست ثور ۷, ۱۳۹۰ در ۱:۴۸ ق.ظ -

  چهارشنبه ۷ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۱:۴۸

  باشی خدا توره ده قهر و غضب خود گرفتار کند که حالا دم از قوم دوستی میزنی،چه تعداد از جوانهای خوب جاغوری از دست تو شیاد و ظالم سر به نیست شدند؟در زمان طالب صدها نفر را از جاغوری با عظمت به دست نا پاک تو شهید شدند،هزاره ایکه مانند تو بی غیرت و بی همت باشد بد تر از پشتون و طالب است.روح بلند مامور اسحق شهید تورا عذاب وجدان دهد،برای مردم فرهنگ دوست جاغوری ننگ است،که مصاحبه این پلید در سایت جاغوری یک نشر می شود.خداوند ظلم های تو و امثال تورا جبران کند و انشالله این روزی آمدنی است،زیرا این وعده الهی است.

 9. محمد نروژ ثور ۷, ۱۳۹۰ در ۵:۰۴ ق.ظ -

  چهارشنبه ۷ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۵:۴

  سلام دوستان عزیز سایت جاغوری یک!!

  خدمات ۳۶ ساله آقای باشی‌ حبیب جان قرار ذیل هست!

  ۱ دوزدی کردن مال و اموال مردم.

  ۲ کشتن صد‌ها جوان جاغوری و در دادن صد‌ها جنگ در جاغوری

  ۳ تجاوز کردن با ناموس مردم

  ۴ نوکری کردن پشتون‌ها و تاجیک ها

  ۵ آوردن طالبان را در جاغوری

  ۶ زیری فشار دادن مردمی که نمیفهمید تفنگ یعنی‌ چی‌ ؟ با زور سری‌شان تفنگ خریدن تحویل طالبان دادن…..

 10. حسن غمکش ثور ۷, ۱۳۹۰ در ۱۲:۰۴ ب.ظ -

  چهارشنبه ۷ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۱۲:۴

  سلام به تمام دوستان هزاره دوست .
  نیاز به تعریف و تمجید ندارد از خورد و بزرگ جاغوری باشی حبیب را می شناسد .
  پول برای باشی حبیب همه چیز است .یک زمان باشی طالب درجه یک بود یک زمان قوماندان حزب حکمتیار بود که چه قدر جوانان ما را به شهادت نرساندند برای حکمتیار شمشیر می زد و برای خوش خدمتی طالبان چه کار های که نکردند .وقتیکه طالبان شکست خورد به امریکا چسپیده و پول همه چیز باشی است .
  خود فروش همین آدم را می گوید حالا که مردم نمی خواهد رفته برای پول در بین پشتونها شاید برای بادار خود خدمت کند .این لکه ای ننگ است در دامن مردم ما ……………انهای که از باشی حمایت می کند هم حزبی هایش می باشد که در جنایت باشی دست دارد اگر یک کار مثبت باشی انجام داده در کار نامه ای باشی بنویسید به جای مصاحبه با باشی قوماندان حکمتیار ،طالب و خود فروش از داکتر سیما سمر یک مصاحبه می گرفتید که کفش سیما سمر از تمام این خود فروش ها بیشتر خدمت کرده است چه رسد به خود داکتر سیما که خدا طول هیات بدهد .

 11. نظر ثور ۷, ۱۳۹۰ در ۲:۲۵ ب.ظ -

  چهارشنبه ۷ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۱۴:۲۵

  بیچاره با شی را بحال خودش وا گذار نمایید زیرا باشی هم طالب زده شده و خوب میدانید که باشی دیگر هر گز با طالب یار نخاد بود زیرا سه نفر از اعضای فامیل باشی توسط طالب شهید شد و بطور یقین که باشی خوب درک کرده و بعد ازین در فکر خدمت به مردم شان خواهد بود و براستی که دیگران مثل اقای عرفانی هم تا هنوز هیچ شمشیر خیر برای هزاره نزده ودر جنگهای داخیلی کشتار شان کمتر از باشی نبوده است و این هردو در کشتار مردم هزاره مستقیم ویا غیر مستقیم دست داشته بوده بده !!

 12. غریب داد ثور ۷, ۱۳۹۰ در ۶:۱۷ ب.ظ -

  چهارشنبه ۷ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۱۸:۱۷

  اوبرارو ارکس طریقه نداشت خک دسرشی امی باشی حبیب پارسال چیز کار کد دفقیهی گفت دتو برارخو رای میدم بدبخت شفایی را خورد که توملای خو تانا نمی لوم دعباسی گفت تولالی کلو وحزبی مه هستی مه از تویم وداکتر ناصری ره دلشی خوش کدکه اول دیار بعدبیرار وعرفانی راگفت ووقی ره اشته پدرانلتی نمیخروم و…!

 13. ممدرضا ثور ۷, ۱۳۹۰ در ۱۱:۵۷ ب.ظ -

  چهارشنبه ۷ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۲۳:۵۷

  ولله لالی جان مه چه بوگوم ارچه تاریف وتمجید بوده برارو لطف کیده نمیشته کیده
  ولی خدایش آدم زیاد بدی ام نیه قیافه شی ام امی ره موگه خوب سی کید قد قرقولی شی چیز اللی یه

 14. مولوی غفار ثور ۸, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۹ ق.ظ -

  پنجشنبه ۸ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۰:۴۹

  سلام دوستان واقعا نظرا ت تان کاملا درست است در خیانت اول عمر سعد دوم باشی خبیث باشی تو نه امنیت را میفهمی نه عدالت ونه انسانیت را لحضه نشسته قرقولی خوره قاضی کو بخدا در جا حکم اعدام ونابودی توره صادر مونه اخر کمی حیا برای ادم خوبه ایکاش امو شاو زلزله میشد نطفی امزی رقم ادما بسته نموشودی روی جاغوری ره سیاکدی آته ره ده خاک مالیدی حوتقل ره نام بدکدی گردو ره خو ده………..دادی

 15. حیدریان ثور ۸, ۱۳۹۰ در ۲:۵۰ ق.ظ -

  پنجشنبه ۸ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۲:۵۰

  عرفانی یک کار نامه خوب در تاریخ هزاره دارد ان اینست که در دفاع از هست و بود مردم از بامیان تا اروزگان تا جا غوری برای مردم هزاره جنگیده است نه برای اوغو .
  آخرین لشکر حزب وحدت بود که تسلیم شد .همین باشی روباهی پیش گرگ بود .عرفانی سردار و سر لشکر ماست که مقایسه کردن باشی و عرفانی نامردی است .
  اگر روزی مردم هزاره از سرداران جنگ خود تاریخ بنویسد نام عرفانی در ردیف سرداران غیور هزاره خواهد بود .جدا از مسایل قومی و طایفه ای که بدرد خود تان می خورد .حیدریان از نروژ .

 16. از دور دورا ثور ۸, ۱۳۹۰ در ۸:۴۲ ق.ظ -

  پنجشنبه ۸ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۸:۴۲

  راستی نپرسیده اید که ولایت شدن جاغوری کجا رسیده و چرا بعد از آنهمه شور وشوق وسر وصدا یک بار خوابید و آرام گرفت؟
  مثل اینکه همه فهمیده اندکه آقای کرزی فقط حرف زده و وعده داده عمل کردن به وعده از شان ایشان بدور است!!!!!!!!!

 17. خان ثور ۹, ۱۳۹۰ در ۱:۲۹ ق.ظ -

  جمعه ۹ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۱:۲۹

  سلام دوستان!
  من خودم طرفدار هیچ کدام شان نیستم و من میخواهم حقیقت را بگویم در جواب حیدریان نه باشی ادم خوب بوده و نه عرفانی هر دو تای شان از جنایتکاران بسیار خطرناک جاغوری بوده و هست.
  عرفانی هیچ کدام خدمت را برای جاغوری نکرد بجز از خیانت همیشه رشوت خوری میکرد.
  خدا هردو تای شان را در را نیک هدایت کند

 18. حکیم ثور ۱۰, ۱۳۹۰ در ۱۲:۵۱ ب.ظ -

  شنبه ۱۰ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۱۲:۵۱

  سلام اقای حیدریان زنده باشی حقیقت را گفته خان صایب از هرفای تو مالومه
  که از امو هزاره های اجیر شده خدا حافیظ

 19. هزاره ثور ۱۱, ۱۳۹۰ در ۹:۰۴ ق.ظ -

  یکشنبه ۱۱ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۹:۴

  بین خود ما باشد هردوتای شان آدم پست است.

 20. حکیم ثور ۱۲, ۱۳۹۰ در ۴:۳۶ ق.ظ -

  دوشنبه ۱۲ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۴:۳۶

  نام هزاره رااغبدکردی میدانم که هزاره نیسته اگر باشی هم اجیر شدئ

 21. ممدالله ثور ۱۲, ۱۳۹۰ در ۱۰:۰۲ ق.ظ -

  دوشنبه ۱۲ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۱۰:۲

  تنها باشی حبیب نیست که جاغوری را نا امن کرده است او در سالیان طولانی بچه جوجه زیاد تولید کرده است :ناظر بنگی ،سلام کور ،یاوری.دانش بوغمیره..همچنان به ناامنی وخردوانی سرگرمند.

 22. حمید: ثور ۱۳, ۱۳۹۰ در ۲:۵۳ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۳ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۲:۵۳

  سلام دوستان:
  باشی حبیب یک شخص با تجربه و کارکشته است آنقدر هم بد نیست.
  و اگر بد هم باشه بازم از خود ما است.      
   همیشه دربین مردم خود بوده چه در زمان طالیبان چه بعداز طالیبان وپیش ازاو
   در حذب اسلامی و با هرگروهی دیگر که ده جاغوری آمده بوده ساخت سازداشته.       و این کار هر کس نیست.

 23. Madad ثور ۱۳, ۱۳۹۰ در ۳:۴۷ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۳ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۳:۴۷

  Bashi Habib jan dast az monafeqad bar dar age na sarnavesht to ham beshtar az Osma Binladan nest.

 24. حسن اسلو ثور ۱۳, ۱۳۹۰ در ۳:۵۷ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۳ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۳:۵۷

  ازخداوند میخواهیم تا باشی حبیب و ابراهیم عباسی پاتو و واسیق نیز مانند اسامه هرچه زود تر مردار شود تا مردم جاغوری از شر این …… رهایی یابند خداوند از قطره قطره خون جوانان جاغوری وبی گناه از باشی حبیب و ابراهیم عباسی پاتو و واسیق پرسان کند.

 25. قاذی ثور ۱۳, ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۵ ق.ظ -

  سه شنبه ۱۳ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۱۱:۲۵

  الیگو چکار دارید ده باشی حبیب بیچاره اگر شمو اینقدر از او بد بو گید او خاد گه اوغانیستان را ترک کرد ااز او باد شمو چه خاک ده سرخو باد کنید اوره ده پیش رفقایش ده پیش دشمنانش خیلی کوچیک کدید بس است اگر ده خانه کس است یگ حرف بس است

 26. هزاره ثور ۱۴, ۱۳۹۰ در ۹:۱۰ ق.ظ -

  چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۹:۱۰

  او قواره شی و قرقولی شی خو بسیار آدم عاجز مالوم موشه. مګر زمان طالبا قد طالبو بود ده کابول کم کم کارای بد مو کد ده مقابل قومای خو موکد ولی در جاغوری امی قوماندان صایبا کول شی دست شی ده خون مردم آغوشته یه امی کشتو کشتون زمان حزب ګراړی ده جاغوری خو یادشیم استه چه حال جور کده بود امی باشی صاحبُ امی عرفان امی عباسی امی واسق و باقی رفیقای شی خو خیره ایران اییارا امیتر به ګروه ګروه تقسیم کده بود که ده بین خو جنګ کین یکدیګی خورا بوکشین

 27. عباس اوتقل ثور ۱۴, ۱۳۹۰ در ۱۲:۵۰ ب.ظ -

  چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۱۲:۵۰

  کسانی که از جنایت کار مانند باشی حبیب تعریف میکند حتمآ از اعضای باند جنایت پیشه باشی حبیب میباشد. باند های که در زمان حکومت طالبان د.. جوان انگوری و جاغوری را در مسیر راه قندهار به طالبان می فروخت. خدا این انسانهای کسیف را لعنت کند.

 28. سیدعصمت الله نقوی ثور ۱۶, ۱۳۹۰ در ۳:۵۲ ب.ظ -

  جمعه ۱۶ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۱۵:۵۲

  سلام خدمت تمام دوستان:
  من تاهنوذ باشی حبیب الله را ازنزدیک مشاهده نکردم ولی قضاوت من اینست که باشی خیانت کارنه بلکه خدمت گزاراست . بخاطراینکه اگرپوسته باشی حبیب درمرز گیلان نباشد اولاَمکتب انگوری ازدست گروه طالبان غیرفعال خواهدشد دوم شاید یک تعداد بی بندوباران هم ازطرف طالبان پول اخذ کرده وبی امنیتی را در آنجا بیشتر سازند ولی درمعاملات زمان طالبانش کارندارم که چی کرد یانه کرد خوشبختانه درزمان طالبان هم درجاغوری مکاتب فعال بود که درمنطقه المیتون درزمان طالبان مکتب دوخترانه فعال شد باید حقایق را هم ماوشما بینویسیم کاش به مانند باشی حبیب یک ده نفر دیگرهم درجاغوری یاساحات هزاره جات مان میبود.
  سیدعصمت الله از المیتو

 29. حمید: ثور ۱۶, ۱۳۹۰ در ۹:۰۷ ب.ظ -

  جمعه ۱۶ اردیبهشت۱۳۹۰ ساعت: ۲۱:۷

  سلام دوستان عزیز وگرامی!
   خدمت شما عرض کنم من مخالف نظرات شما نیستم.  من نه ازباند جنایت کاراهستم ونه طرفدارش فقط یک وطن دوست هستم. 
   آدم باید یک مسأ له مهم را بپذیرد که جاغوری زیباه به هرره قم  آدم نیاز دارد.
   نا گفته نماند اگر باشی صاحب ده جاغوری نمی بود.
   طالبان امی برادرمان عباس اوتقل را ازناهور هم گم میکرد.
   سگی باشی حبیب از طالب شرف دیره!!