معمای داعش افغانی

عبدالله وطندار ۸:۲۵ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
معمای داعش افغانی

معمای داعش افغانیFB_IMG_1582535567364_1

یکی از مرموزترین و گیج کننده ترین پدیده ها، داعش افغانی است. همین که گردهمایی های نیروهای رقیب ارگ مورد حمله قرار می گیرد، مسوولیت آن را داعش بر عهده می گیرد. هر جنبش اجتماعی که ارگ را جدا به چالش می کشد، هدف حمله ای تروریستی قرار می گیرد، و مسوولیت آن را داعش بر عهده می گیرد.

اگر داعش افغانی واقعا تا این حد قوی است، در همه جا و مخصوصا در کابل و اطراف آن نفوذ، شبکه و گله های انتحاری دارد، و با حملات تروریستی پیاپی، زندگی های بسیار را نابود می کند و به بدبینی ها و نفاق ملی دامن می زند، چرا وقتی طالبان دو بار، یک بار در شمال و یک بار در مشرقی، داشتند داعش را ریشه کن می کردند، دولت به سرعت به داد شان رسید و صدها تن از جنگجویان داعشی را از نابودی حتمی به دست طالبان نجات داد و به کابل انتقال داد ؟

نمی خواهم به تیوری های توطیه دامن بزنم، اما واقعا چرا باید دولت با سرعت و دلسوزی تمام در میدان های نبرد به داد چنین نیروی خشن، بی رحم و ویرانگر برسد، آنها را بارها از کام مرگ بیرون کشیده به کابل آورد، و درد سر و هزینه ای نگهداری شان را بر مردم و کشور تحمیل کند ؟ بر اساس روایت های رسمی، هم طالبان و هم داعش، دشمن دولت و مردم هستند، پس چرا دولت در جنگ میان این دو دشمن، دخالت می کند و همیشه، داعش را را نجات می دهد ؟ چرا نمی گذارد که یکی، دیگری را نابود کند ؟ ضرر نابودی داعش به دست طالبان چیست ؟

نمی دانم شما در این مورد چه فکر می کنید، اما شخصا در مورد داعش افغانی تردیدها و سوال هایی دارم، و حس می کنم که کسانی در درون دولت دریافته اند که تروریسم می تواند ابزار بسیار مفید و سودمند سیاسی هم باشد.

185بازدید

کامنت بسته شده است.