موج سوم سه ساله شد !

مدبریت ۸:۴۱ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش

۸ /۸/ ۸۸  موج سوم سه ساله شد

تقدیم به شما دوست عزیز به مناسبت چشن تولد موج سوم

درست سه سال پیش (۸/۸/۸۵ ) در این زمان ها بود که یکی از اعضآی خانواده که قبلا در مورد طرحم آموزشی ام با او صحبت کرده بودم وبلاک را به من پیشنهاد کرد . یاد آور شد که از این طریق بهتر می توانید روی جلسه های آموزشی تان کار کنید از آن زمان دقیقا سه سال می گذرد .

در این مدت سه سال این پست  یکصد و پنجاه و چهارمین پست از مطالب من است.  که در این مدت سه سال ایجاد کردم که در این مدت وبلاگ ۱۷۹۱۰۸ نفر بازدید کننده داشته است  .

روز های پر فراز نشیبی را با موج سوم داشتم. همراه، همکار ، همراز،  همفکر ، همدل خوبی برایم بود و است.  موج سوم زمینه و بستر خوبی لا اقل برای خودم شد تا استعدادهای خودم را در این زمینه به بکار بگیرم . موج سوم زمینه اشنای ما را با بسیاری از دوستانم در اقصی نقاط دنیا فراهم کرد. موج سوم وسیله ای شد تا باور کنم که دنیا واقعا یک دهکده ای بیش نیست .  امروزه  ما قادر هستیم با دور ترین نقطه ی دنیا از این طریق به سادگی ارتباط بر قرار نمایم . راستی دنیایی عجیب شده  بیچاره جهان سومی ها که تا هنوز به راحتی هنوز ۲۴ ساعته به اینترنت دسترسی ندارند .

در این مدت سه سال موج سوم زمینه ی تفکرهای مختلف را برایم فراهم کرد و همکاری ما را با دیگر دوستان ام جدی تر نمود  .  کم کم به این نتیجه رسیدم که کاری فردی با اشتباهات زیاد همراه  است اگر ما بخواهیم با قدرت در دنیای مجازی ظاهر شویم احتیاج به کار گروهی داریم . به همین دلیل طرح متمرکز کردن وبلاگ ها  در قالب دو طرح متفاوت مطرح کردم  . که اغاز خوبی  داشت ولی در مرور زمان متوجه شدیم  که این طرح نسبت به زمان خود عالی است ولی مشکل این است که ما از زمان خود عقب هستیم  . و مشکلات دیگه که ،  فعلا وقت و زمینه طرح آن نیست .

گفتم خوب شاید از اول اشتباه رفتیم بیایم این طرح را  ابتدا در جاغوری خود مان در قالب یک  طرح کوچک تر  اول پیاده کنیم.  این کار را با همکاری با دوست عزیز مان جناب آقای حبیب سروری آغاز کردیم مدتی با ایشان همکاری داشتم .

بعد از آن  که آقای سروری به کابل انتقال یافت. جناب اقای مومن زاده را به عنوان همکاری خود برگذیدیم  که این روزها زحمت های گذارش جاغوری را ایشان به عهده دارد .

روزی دنبال یک عکس از یکی از مناطق جاغوری در اینترنت می گشتم هر چه تلاش کردم چیزی دست گیرم نشد کمی به فکر فرو رفتم خدای من ، در این دنیا که در باره مور ملخ  هر چیز که دلت بخواهد در این قوطی  عطار (اینترنت ) یافت می شود ولی عجبا از مناطق های مهم جاغوری هیچ عکس و نه کدام مطلب یافت نمی شود !!!

این بود که این درد  و نقص را با دوستان قدیم  و همکاران جدیدم در پایگاهی اطلاع رسانی جاغوری در میان گذاشتم  که خوشبختانه دوستان فهیم ما با توجه به درک و ضرورت این کار  این طرح را پذیرفت  و امروز  داریم در دنیای مجازی کاری گروهی انجام می دهیم و همکاران گروهی را تجربه می کینم .

بیش از سه ماه از شروع کاری جدی پایگاه اطلاع رسانی جاغوری نمی گذرد خوش بختانه به لطف همکاران جایگاه خود را پیدا کرده است . در این روز ها آمار بازدید شان بالای هزار نفر است .  واقعا  یک سایت با این تعداد بازدید کننده را نمی شود دست کم گرفت .

با وجود اینکه خودم رسما به پایگاهی اطلاع رسانی جاغوری اسباب کشی کردم  ،  موج سوم را  به سمت سوی دیگر سوق میدهم . علاوه بر انتشار مطالب خصوصی – که شاید مناسب انتشار آن در جاغوری یک نباشد – سعی می کنم در قسمت ویرایش قالب وبلاگ  و احیانا طراحی آن و . . . خدمت دیگر برای هموطنان خود ارائه بدهم . و ابزار مهم دیگر که دراین راستا کاربردی تر باشد معرفی نمایم .

 سال گذشته موفق شدم طراحی وب سایت را هم بگذارنم  که محصول این کلاس دو سایت است که هنوز رسما شروع به فعالیت نکرده است با این تفصیل :

از مدیریت سایت فعال وغیر فعال می توان به :

۱- موج سوم

۲ – بندامیر

۳- راهنمای معلم

۴ – …

۵ – جاغوری یک  اشاره کرد .

به هر صورت سعی می کنم موج سوم خواننده های خودش را داشته باشد  و همینطور بازدید کننده های خودش را .

تلاش می کنم فراموش نکنم که اگر به هر مرحله ای برسیم راه عبور مان از موج سوم بود 

مدیریت موج سوم 

+;نوشته شده در ;جمعه هشتم آبان ۱۳۸۸ساعت;۲۰:۴۱ توسط;مدیریت موج سوم ; |;

1,182بازدید

کامنت بسته شده است.