موسس گروه لشگر جنگوی در پاکستان بازداشت شد

مدبریت ۶:۱۷ ق.ظ ۲

ملک اسحاقدراعتراض به کشتار مظلومانه شیعه ها وهزاره ها در کویته ودر ادامه پی گیری تعهدات دولت نسبت به متحصنین کویته ، پلیس پاکستان ملک اسحاق، موسس و رهبر پیشین لشگر جنگوی، گروه تندرو اسلامی را در خانه‌اش در ایالت پنجاب پاکستان بازداشت کرد.

لشکر جنگوی در ظاهر شاخه منشعب شده از صحابه است که سپاه صحابه به دلیل مخفی گذاشتن جنایات شان ارتباط با آنها را رد می کند . در واقع لشکر جنگوی شاخه نظامی سپاه صحابه است این مطلب را احتمالا در بازجوی های بدست امده ار افراد دست گیرشده اخیر تاید می کند .  مسئولیت حملات اخیر علیه هزاره‌های شیعه در کویته پاکستان را نبز این گروه برعهده گرفته است.

تازه‌ترین این حملات، انفجار در بازاری در شهر کویته بود که در اثر آن ۱۱۰ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شدند  که اعترااض های  را در پاکستان، افغانستان و شماری از کشورهای غربی در پی داشت.

آقای اسحاق پیشتر به مدت ده سال زندانی بوده است.

الیاس خان، خبرنگار بی‌بی‎سی در اسلام‌آباد گزارش داده است که گروه زیادی از ماموران پلیس ابتدا محل اقامت آقای اسحاق را محاصره کرده و پس از مذاکره، سرانجام او خودش را به پلیس تسلیم کرد.

در پی انفجار اخیر در کویته پاکستان، دولت این کشور به دلیل عدم برخورد با گروه‌های تندرو مانند لشگر جنگوی مورد انتقاد قرار گرفت.

در سال ۲۰۱۱ یک خبرنگار محلی از آقای اسحاق پرسیده بود که بعد از آزادی قصد دارد چه کار کند و او پاسخ داده بود که همراه تشکیلاتش به “کار خوبشان”، یعنی جنگیدن با کسانی که مخالف برداشت آنها از اسلام هستند، ادامه خواهند داد.

هزاره‎های پاکستان از سال ۲۰۰۵ میلادی هدف حملاتی که “هدفمند” خوانده شده قرار گرفته و تا حال صدها تن در این حملات جان باخته‎اند.

مسئولیت برخی از این حملات را لشکر جنگوی، گروه تندرو اسلام‎گرا در پاکستان به عهده گرفته است.

1,512بازدید

۲ دیدگاه »

  1. ج اکبری حوت ۶, ۱۳۹۱ در ۶:۵۵ ب.ظ -

    لعنة الله علیه و علی من ولده و علی جده من الاب و علی کل من یدعمه و یدعم الارهابیین و یقتل الابریاء فی شوارع الباکستان. من قتل نفسا فکانما قتل الناس جمیعا.

  2. شوکت علی خرمی حوت ۷, ۱۳۹۱ در ۴:۱۲ ق.ظ -

    حکومت پاکستان وقوه قضایای ان اگر بر اصول عدالت الهی استوار وپای بند باشند انچه که در ایات از قران عظیم اشان در باره انسانهای بدون گناه به قتل میرسدحکم فرموده اند باید این شخص یعنی ملک اسحاق رهبر لشکر جنگوی هزاره کشان وهمدست های که در بین نیروهای امنیتی شامل اند شناسای وبر کیفر اعمال شان به اشد ترین مجازات یعنی اعدام در ملای عام ودر جلوی چشم اقارب شهدا ی اخیر کویته به دار اویخته شود تا باشد باعث عبرت انسانهای دیگر ی به با اندیشه شان ملبس هستندگردد. همچنان افراد که دستگیر شده اند نیز اعدام گردد. نباید خون شهدا به هدر نرود از حکومت پاکستان ومسولین حاکم تطبیق عدالت را خواهانیم