نامه به برادران کویته

مدبریت ۷:۵۱ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش

در تاریخ ۱۵/۱۲/۱۳۸۶ تصمیم گرفتیم که با برادران کویته ارتباط بگیریم و آنها را در جریان آخرین کارهای انجام قرار دهیم .

بسمه تعالی

 خدمت جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای استاد حلیمی، محترم عبدالخالق هزاره، محترم ملک محمد داود، محترم حاجی اسحاق (بابه حکیم) و سایر قوما و برادران هیچه مقیم مری آباد و بروری السلام علیکم.

از خداوند سلامتی، عزت و سربلندی همه شما را خواستاریم.

بعدا عرض این که همانگونه که شما می‌دانید، امروزه تحصیلات نقش بسیار مهمی در ازبین بردن محرومیت همه جانبه در جامعه دارد و بحمدالله، در افغانستان، مردم جاغوری در این زمینه پیشرفت چشمگیری نموده است و از سوی دیگر با کمال تاسف قومای هیچه با همه‌ای تاریخ درخشانی که در جاغوری دارد در این زمینه با سایر مردم جاغوری قابل مقایسه نیست.  با وجود این که تعداد دانشجویان و محصلانی هیچه خیلی کم است مشکلات آن‌ها برای تحصیل چند برابر دیگران است،‌ که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نداشتن جای و خوابگاه (Hostel) در کابل به عنوان محل بود و باش است. بنابراین با در نظر گرفتن مشکلات پیشا روی دانشجویان و محصلان هیچه در افغانستان برای تحصیل، ما طلبه‌‌های هیچه مقیم قم سال گذشته تصمیم گرفتیم که مرکزی را در کابل هم به عنوان خوابگاه برای محصلان و هم به عنوان یک آدرس معین برای قومای هیچه که در کابل رفت و آمد می‌کنند، با کمک قوما تاسیس نماییم. بدین ترتیب، در جلسه‌ای که سال گذشته با برادران کارگر در روز عاشورا داشتیم این مساله را مطرح کردیم که خوشبختانه با استقبال خوبی از طرف آن‌ها مواجه شد. در نتیجه توسط کمک‌های ماهوار برادران کارگر و سایر کمک‌هایی که ما از افراد خیر جمع آوری کردیم توانستیم که قطعه زمینی را به مساحت ۵۰۰ متر مربع در انتهای دشت برچی در کابل به مبلغ ۳۳۵۰۰۰ هزار افغانی خریداری نماییم. از آنجا که پیش از خرید زمین فرصت مناسب نبود ما ترجیح دادیم گزارش این کار را بعد از خرید زمین و در مرحله‌ی دوم کار یعنی ساخت مرکز فرهنگی، خدمت شما قومای محترم کویته ارائه نماییم. در ضمن قرار شد که آقای عالم سروری به عنوان نماینده مسئولیت خرید زمین، سند و ساخت آن را در کابل به عهده بگیرد. اینک که محترم کربلای باقر به عنوان نماینده ما و آقای سروری در کویته آمده خواستیم شما برادران کویته را در جریان قرار دهیم و از این طریق دست‌یاری و طلب کمک به سوی شما قومای هوشیار و خیر دراز نماییم. همکاری شما در این زمینه در عین اینکه باعث از بین بردن محرومیت و رشد فرهنگی مردم هیچه می‌گردد، از ثواب و اجر عظیمی در نزد خدواند نیز برخوردار خواهد بود. خداوند برای ما و شما همگی توفیق همکاری و شرکت در کارهای خیر عنایت کند.

گفتنی است که برای  مرکز فرهنگی هیچه حد اقل بخش های زیر در نظر گرفته شده است:

۱٫ تعداد اطاق به عنوان خوابگاه مورد استفاده دانشجویان پسر

۲٫ تعداد اطاق به عنوان خوابگاه مورد استفاده دانشجویان خواهر

۳٫ یک اطاق به عنوان مهمان خانه

۴٫ سالنی به عنوان کتابخانه و مطالعه

۵٫ سالن برای جلسات چند منظوره

در آخر از تمامی برادرانی که تاکنون در کویته در این راستا با نیت خیر در جلسات متعددی مسائل را پی‌گیری نموده کمال تشکر را  داریم و از خداوند توفیق روز افزون برای همه آنها خواستاریم.

والسلام

با احترام

محمدی، محسنی، رحیمی و جوادی

قم

۱۵/۱۲/۱۳۸۶

700بازدید

کامنت بسته شده است.