نا آرامی ها در جزیره کریسمس

احمد نوید طنین ۱:۴۱ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش

رد پذیرش پناهجویان سبب ایجاد نارامی ها در بازداشتگاه پناهجویان آسترالیا گردیده است. حدودا ۱۰۰ پناهجوی در بازداشتگاه پناهجویان استرالیا واقع در جزیره کریسمس  زمانی دست به نارامی و اغتشاش زدند که اداره امور مهاجرین آسترالیا درخواست های پناهجوئی شانرا را رد نمودند.
در حال حاضر تقریبآ ۱۱۴۶ پناهجو از افغانستان، ایران، عراق، سریلانکا و سایر کشورها در جزیره کریسمس در بازداشت بسر برده و منتظر نتیجه درخواست های پناهندگی شان درین کشور می باشند.
پولیس فدرال آسترالیا زمانی از زور علیه معترضان کار گرفت که حدودا ۱۰۰ پناهجو مجهز با میله های فلزی و سایر ابزار دستی دست به اعتراض زدند.
پس ازینکه معترضان اشیای دست داشته شانرا بسوی  پولیس پرتاب نمودند،پولیس جهت متفرق کردن آنها از اسپری مرچدار و گلوله های پلاستیکی استفاده نمودند.
کریس بوون وزیر امور مهاجرین آسترالیا گفته است که خشونت های اخیر در بازداشتگاه مذکور ناشی از رد شدن درخواست های پناهندگی افراد مذکور می باشد.
آقای بوون همچنان افزود که ” تعداد از افرادی در بازداشتگاه جزیره کریسمس وجود دارند که پاسخ منفی را در مورد درخواست پناهندگی شان دریافت کرده اند.”
وی می افزاید ” این بدان معنی است که ما به آنها گفتیم که آنها مستحق پناهندگی نمی باشند و ما برای بازگشت آنها به کشورشان تدابیری را روی دست خواهیم گرفت یا اینکه آنها بایستی در برابر فیصله مذکور اعتراض بکنند.”
“البته که حالت مذکور منجر به دلسردی پناهجویان میگردد”
جمال داوود کارمند گروه دفاع از حقوق پناهجویان و شبکه عدالت اجتماعی به خبرگزاری AAP گفته است که پناهجویان مذکور براین فیصله دولت آسترالیا اعتراض نموده و آنرا رد تصادفی درخواست های پناهندگی شان خوانده اند.
از سال ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۱ ، دولت آسترالیا میزان رد درخواست های پناهندگی افغان ها را از ۲۲ درصد به ۷۶ درصد افزایش داده است. یعنی این که در سال جاری، در وهله نخست،  از ۱۰ درخواست  پناهندگی افغان ها ۸ درخواست آن مورد پذیرش قرار نمی گیرد.
منابع:

+;نوشته شده در ;پنجشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۰ساعت;۱:۴۱ توسط;احمد نوید – طنین; |;

1,007بازدید

کامنت بسته شده است.