نباید حرف ها بی هزینه بماند.

عزیزالله جاغوری ۱۱:۵۷ ق.ظ ۱
نباید حرف ها بی هزینه بماند.

نباید حرف ها بی هزینه بماند. FB_IMG_1597388113169

حرف های افراد که ، وعده ای ولایت شدن جاغوری را دادندرفتند پشت سرش هم نگا نکردند. ما باید هر هفته صبحت های انان را بیادش بیاوریم که چه شد این حرف ها.

حرف های افراد که به نحوی خبث باطنی خودش را نشان میدهند. مصیبت بار تر اینکه، این افراد نماینده مردم در مجلس یا شورایی ولایتی باشد دیگر دیوانه کننده است. حال اگر این ریس شورا باشد باید به این شوروا دهن نسوز تاسف خورد.

ما نباید بگزاریم حرف ها وعمل ها بی هزینه بماند والا هر روز شاهد این چرند پرند گوی باشیم.

ازطرفی، در این خراب شده کمترادم را میتوان یافت که او حد اقل فرصت طلب نباشد ولی اگر نفهمی براو غالب شود. میشود فقیری. اسم بامسماه. فقر ذهنی این ادم باعث شد که در مجلس در حضور استاد دانش ولایت شدن جاغوری را رویا وغیر عملی بداند. بجایی اینکه به عنوان نماینده مردم در شورای ولایتی ازحکومت بخواهند که به وعده هایش عمل کنند اهنگ مخالفت به این شیوه سردهند.
فقیری فقیر تر ازان است که درچنین مسایل اظهار نظر کند. بعضی وقت ها وبعضی ادما نمیتواند خبث خود را پنهان کند. بعضی ادما چنین است . نیش عقرب نه از ره کین است اقتضا طبعتش این است.
نوت:
ریس شورای ولایتی باید اگر غیر ازان بوده خود توضیح دهد ویا اگر اشتباه صورت گرفته، باید رسما عذر خواهی کند والا دست مردم از یخن این ریس به این سادگی کوتا شدنی نیست. فقیری باید توضیح دهند که نماینده مردم است یا نماینده و سخن گوی فاشیست ها .

درموقع انتخابات فریاد میزنیم در انتخاب نماینده دقت کنید گوشی کسی بدهکار نیست. نتیجه اش در این روز ظاهر میشود.

***

فقیری در توضیح جلسه روز دوشنبه در صفحه ای خود چنین نوشته است.  ایشان با مکاری تمام نوشته ای خود را با این عنوان شروع میکند :

***

جاغوری باید ولایت شود.
دو شنبه گذشته با جمعی از همکاران ام و اعضای جرگه مشورتی صلح بنا به درخواست استاد دانش رفتیم به دیدار و ملاقات معاونت دوم ریس جمهور!
در نخست بنده صحبت های عمومی مشکلات ، چالش های عموم غزنی را با جزئیات با استاد دانش به نمایندگی از مردم و شورای ولایتی در جریان گذاشتم .
۱ : ناامنی تمام ولایت ولسوالی ها مسیر های مواصلاتی دشت قره باغ ، دره قیاق و مسیر اندر پکتیکا و شاهراه عمومی کابل قندهار که چالش عمده غزنی است صبحت نمودم.
۲ : دوم بحث ساختار و مشکلات مسولین در سطح ادارات و رهبری اداره محلی غزنی.
۳ : انکشاف متوازن در هر قسمت برق غزنی، نواحی غزنی و تطبیق پروژه ها در غزنی .
۴ : بحث انتخابات غزنی .
۵ : بحث ولایت شدن جاغوری.
۶ : و موارد دیگر قابل بحث…
بعد از ختم صحبت های اعضای حاضر در مجلس استاد دانش با شروع صحبت هایش در رابطه به برگزاری از اعضای جرگه مشورتی تشکر و قدردانی نمود ، و بعدا در رابطه به مشکلات که از طرف حاضرین در مجلس خدمت استاد دانش مطرح شده بود پرداخت.
استاد دانش گفت این خواست های را که مردم از حکومت دارند، من هم همین خواست را از ریس جمهور دارم.
و از همه موضوعات که مطرح گردیده بود استاد دانش به موضوع تذکره الکترونیکی پرداخت و گفت که شما و مردم باید تذکره الکترونیکی را بگیرید و از مزایای تذکره الکترونیکی صحبت کرده و اعضای حاضر را تشویق به تذکره گرفتن نمود.
و در رابطه به مشکلات که مطرح شد به طور عموم یاد آور شد که امنیت تمام ولایات افغانستان خراب است شورای امنیت و رهبری سکتور امنیتی کشور از ناامنی غزنی در جریان قرار دارد .
و در رابطه به مشکلات و چالش هایکه در سطح ولایت است همچنان در دیگر ولایات وجود دارد نه تنها در غزنی بنا شما تمام خواسته ها و مطالبات خودتان را کتبی عنوانی ریاست جمهوری نه معاونت دوم ریاست جمهوری بنوسید و بنده مطالبات و خواسته های تانرا با ریس جمهور در میان میگذارم.
و بنده در اخیر صبحت هایش روی چند مورد باز هم صحبت کردم و گفتم که خواسته های ما نسبت به شما باید متفاوت باشد و شما در رابطه به اجرای شدن خواسته های مردم اقدام بکنید.
و در رابطه ولایت شدن جاغوری! #جاغوری_باید_ولایت_شود ولی باید با مردم غزنی و ولسوالی های دیگر که قرار است به تشکیل جاغوری اضافه گردد مشوره گردد تا تمام جوانب اش مدنظر گرفته شود ، تا تمام جوانب بعدی اش مدنظر گرفته شود در آینده نواقص بعدی رونما نگردد.

درهمین قسمت های از حرف های بنده استاد دانش مداخله کرده که بنا به صحبت های واقعی و توام با درد رنج را که مردم در غزنی در ولایت میگذرانند که بنده در رابطه به صحبت های قبلی استاد دانش داشتم و خواسته مردم را در قسمت اجرای نمودن مشکلات مردم از آدرس خودشان داشتیم مداخله کرده گفت که شما پس نمیخواهید جاغوری ولایت شود.
بنده در جواب گفتم قطعا ما خواست ما است جاغوری ولایت شود ، ولی مشوره با مردم ولسوالی های دیگر غزنی که قرار است به تشکیل جاغوری افزود گردد نیز فراموش نگردد و با مردم مشوره صورت گیرد تا عواقب و جوانب دیگر که ما در غزنی هستیم نیز مدنظر گرفته شود‌.
نصیر احمد فقیری
ریس شورای ولایتی ولایت غزنی

**

اقای مرتضی خرمی در پاسخ اقای فقیری نوشته:

بجواب توضیحات آقای فقیری رئیس شورای ولایتی غزنی باید گفت که ایشان در ملاقات نمایندگان شورای ولایتی و لویه جرگه مشورتی صلح از ولایت غزنی که دیروز با استاد دانش داشتند اصلا جز صحبت کنندگان در اجنداء جلسه نبوده و زمانی که استاد دانش در محل جلسه حضور میابد و همگی به احترامش بلند شده و سر جایشان می نشینند، آقای فقیری بدون آغاز شدن جلسه بطور رسمی و تلاوت قرآن کریم توسط یکی از علما شروع به صحبت کردن می کند و در لابلای صحبت هایش ولایت شدن جاغوری را ناممکن و وعده غیر عملی می داند و روی صلاح و مشوره با مردم ولسوالی های همجوار و مردم غزنی تاکید و پافشاری می کند و وقتی از صحبت هایش بوی مخالفت به مشام میرسد با واکنش و سوال استاد دانش مواجه می شود که شما هم مخالف ولایت شدن جاغوری هستید؟!
آقای فقیری با تک روی و بدون رعایت نزاکت هم باعث ناراحتی استاد دانش می شود و هم باعث متحیر کردن اعضای لویه جرگه و شورای ولایتی حاضر در جلسه که چطور و چگونه بدون آنکه نامش در اجندا باشد، صحبت کرده است؟!
متاسفانه امروز بازهم خبر شدم که آقای فقیری یک تعداد از برادران و مردم شریف قره باغ را تحریک نموده که با بهانه عدم مشورت با آنان به ولایت شدن جاغوری مخالفت نمایند و اگر این خبر حقیقت داشته باشد جای بسیار تاسف است که ولایت شدن جاغوری پیش از شروع شدن کار عملی اش به مخالفت های عناصر خودی مواجه شود تا روند کار کند و ما مصروف خود زنی شویم.

336بازدید

یک دیدگاه »

  1. یزدان اسد ۲۴, ۱۳۹۹ در ۶:۳۱ ب.ظ -

    من نه می دانم اقای فقیری با ولایت شدن جاغوری زبیا چه مشکل دارد؟ و یا نه جاغوری ولایت شود از اقای فقیری کم می شود؟