نتیجه آرا ء انتخابات ۱۳۹۳ در جاغوری

جاغوری ناشناس ۶:۰۵ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
نتیجه آرا ء انتخابات ۱۳۹۳ در جاغوری

11سلام   دوستان

 با وجود تهدید ها وترس ارعاب وحشت که ترورست ها براه انداخته بود که روند انتخابات را مختل خواهند کرد ملت افغانستان این بار نیز از این آزمون سربلند بیرون آمدند بقسمکه تعجب جهانیان را بهمراه داشتند .

دوستان افغانستان ونهاد های بین المللی هر کدام با تعبیر های مختلف این ر ویداد سرنوشت ساز را تبریک گفتند . دوشمنان ویا سیالون این خطه همچنان گیچ ویچ اند با تعبیر های نامناسب ونشان دادن مناظر های ناخوشایند می خواهند از اهمیت آن بکاهند .

   طبق اخرین اخبار ۱۲۰ هزار کارت در جاغوری توزیع گردیده است . اما ۷۸ هزار برگه رای دهی در جاغوری فرستاده شده است . باوجود که این بار نیز  برگه های  ارسالی رای  با تعداد کارت رای دهی همخوانی ندارد انتظار می رفت که با کمبود برگه رای مواجه شویم .

  با همه این نابسامانیها  طبق اطلاعات بدست امده نشان میدهد که مردم فهیم این ولسوالی در جاغوری در انتخابات سال ۱۳۹۳ شرکت پرشور داشتند .

در نتیجه این مشراکت آکاهانه تیم اصلاحات و همگرایی داکتر عبدالله توانست با کسپ ۵۵۶۰۰ رای ٪۷۵/۴ کل ارأ جاغوری را بخود اختصاص دهند .  زلمی رسول با گرفتن ۱۱۲۸۰ رای ٪۱۵/۲ در مقام دوم و اشرف غنی با گرفتن ۷۴۰۰ رای %۹/۹۷ رای مردم جاغوری مقام سوم را ازآن خود کند . مجموع ارأی استفاده شده توسط مردم در جاغوری۷۴۲۸۰ رای بوده است و اما اینکه ۳ هزار خورده ای رای چرا استفاده نشده هنوز در این مورد کسی توضیح نداده است .

2,454بازدید

کامنت بسته شده است.