نزاع و کشیدگی میان مردم پاتو پایان یافت.

مدبریت ۶:۴۴ ب.ظ ۱
نزاع و کشیدگی میان مردم پاتو پایان یافت.

 

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/pato/pato1.jpgخبر خوش! در نا امیدی بسی امید است پایان شب سیه سپید است.
نزاع و کشیدگی میان مردم پاتو پایان یافت.

طی فیصله نامه مورخ ۱۴/۲/۱۳۹۲ تحت نظارت محترم ظفرشریف ولسوال جاغوری و پا درمیانی محترم حاجی پرورش و جمع از مصلحین؛ نزاع و کشیدگی در ارتباط با لیسه های ذکور و اناث پاتو پایان داده شد.
این هیات مصلحین بعد از اخذ اختیار خط کتبی از طرفین دعوا ( حاجی عباسی و جمع از معلمین و موسفیدان) فیصله نامه خویش را در (۶) ماده ذیل صادر نموده است:

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/pato/pato2.jpg
… ۱:- در ماده اول آمده است که حسابگیری از معلمین لازم نبوده و ضرورت به پا فشاری روی این موضوع نیست .
۲:- در ماده دوم یاد اوری شده است که تعیینات و تبدیلی معلمین باید از طریق مدیریت و ریاست معارف صورت گیرد و هیج کس دیگر حق دخالت در امورات مکاتب را ندارد.

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/pato/pato3.jpg
۳:- در ماده سوم گفته شده که کمک های که ازطرف موسسات و یا اشخاص خییر برای بهبود و ارتقای مکاتب صورت میگیرد باید از طریق شورای انکشافی نظارت شود و در اخیر سال این شورا باید پاسخگوی مردم باشد.
۴:- در ماده چهارم گفته شده که: دوسیه که فعلا نظر به شکایات عده از برادران علیه معلمین و کسان دیگر تحت تحقیق و دوران پیگیری می باشد جناب حاجی عباسی و غلام یحیی آزاد و نیز یک نفر از مصلحین آقای ادراک با همکاری جدی ولسوال جاغوری به هر شکل و طریق ممکن حفظ گردیده و از ادامه جنجال در اینده جلوگیری به عمل آید.
۵:- در ماده پنجم امده است که مصارف حفظ دوسیه و لغو نمودن آن به زمه هر دو طرف دعوی می باشد.
۶:- و در ماده ششم از مردم پاتو خواسته شده است که برای حفظ وحدت و یگپارچگی کما فی السابق باهم دیگر احترام و همدیگر پذیری داشته و احترام بزرگان صورت گیرد و بزرگان نیز جوانان و روشنفکران را از نوازش شان محروم نگرداند.

http://jaghori2.persiangig.com/jaghori1/pato/pato4.jpg
این فیصله نامه از طرف طرفین دعوا و نیز ولسوالی جاغوری؛ قوماندانی امنیه؛ مدیریت معارف جاغوری و همچنان بزرگان جاغوری ( حاجی پرورش؛ اقای ادراک؛ اقای نظری؛ اقای هدایت؛ جانعلی احمدی؛ داکتر صداقت؛ احمدعلی اختیار؛ سلطان خان؛ آقای مبارز و آقای اخلاقی و ده نفر از پاتو تایید و امضا گردیده است.
گزارش از اخلاصی  : شماره تماس برای معلومات بیشتر ۰۷۲۱۰۴۴۷۹

2,522بازدید

یک دیدگاه »

  1. یاقوب زاید ثور ۱۸, ۱۳۹۲ در ۴:۲۷ ق.ظ -

    وا وا که چقدر مردم پور زور و سر تمبه هستیم ما هزاره ها. در مقابل اوغو که وطن و سرزمین ماره اشغال کده رقص و اتن کرده دم تکان میدیم اما در مفابل همدیگه مثل شیر غران هستیم. وا وا به ای مردم