نوروز نوری‌زاده قومندان امنیه جاغوری تبدیل شد.

عزیزالله جاغوری ۳:۱۸ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
نوروز نوری‌زاده قومندان امنیه جاغوری تبدیل شد.

نوروز نوری‌زاده قومندان امنیه جاغوری تبدیل شد.FB_IMG_1531710723890

آقای نوری‌زاده نزدیک به چهار ماه در جاغوری به حیث فرمانده پولیس این ولسوالی بزرگ ایفای وظیفه کرد. او اصلا از مردم ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک است که در ماه حمل همین سال به عنوان فرمانده پولیس جاغوری مقرر شد. دوران کوتاه خدمت وی به عنوان رئیس پولیس جاغوری برای مردم ما دستاورد خاصی نداشت. همانطور که دوران کوتاه فرماندهی تغییر محسوسی در وضعیت نداشت، جای‌گزین کردن او هم ممکن است که پیامدی برای مردم و وضع امنیتی منطقه نداشته باشد.
اصلا تغییر و تبدیل در مناسب دولتی یک عمل پذیرفته شده و طبیعی در دولت ها است. اما چیزی که افغانستان را از این بابت مستثنی می‌کند؛ «اصل بقای منصب» است. در افغانستان طبق این قانون مقام و منصب کسی نه از بین می رود و نه به وجود می آید، بلکه آن منصب با خود شخص از یک جا به جای دیگری منتقل می شود.
این تغییر مسئوولیت مثل دیگر تغییرات بدون توضیح خاصی انجام شده است. دلیل این تبدیلی مشخص نیست اما سوالی که پیش می اید این است که اگر کارکرد ایشان در جاغوری خوب بوده به چه‌دلیل این تغییر به وجود آمده است و اگر ایشان بد عمل کرده اند چرا از ایشان بازخواست نمی شود.
در دوران فرماندهی ایشان پوسته‌های قره‌باغ یکی یک سقوط کرده و بیست تن از مردم جاغوری توسط طالبان یا با همکاری طالبان به گروگان گرفته شده است. اگر چند این اتفاقات در ساحه ماموریت ایشان انجام نشده است اما این حوادث غم‌انگیز نه چندان بی‌ربط حوزه ماموریت ایشان، کام مردم را تلخ کرده است.
معلوم نیست که فرمانده بعدی چه کسی است اما خدا کند که فرمانده جدید آدم مسلکی، مسئوول و پاسخگو به مردم باشد.

مومن زاده ۲۵ سرطان ۹۷ – جاغوری

231بازدید

کامنت بسته شده است.