پس از خوانش متن فوق، از جناب حجت ­الاسلام و المسلمین استاد میرزایی امام جمعه محترم جاغوری که نقش بارز و برجسته ای در گسترش معارف الهی در جاغوری داشته و با خدمات ارزنده حضرت حجت ­الاسلام و المسلمین استاد روحانی (ره) از نزدیک آشتایی دارند و نقش مهمی در برگزاری شکوهمندانه تشییع استاد روحانی از غجور به سمت مرکز و از آن جا به سوی زادگاه استاد روحانی یعنی المیتو داشته اند؛ برای سخنرانی دعوت شد.

متاسفانه نوار سخنرانی استاد میرزایی دچار مشکل بود و در این فرصت پیاده نشد، به همین دلیل نیز گزارش اندکی با تاخیر منتشر شد. استاد میرزایی استاد روحانی را یکی از چهره های معدود علمای برجسته جاغوری دانستند و از خدمات این عالم برجسته و ممتاز جاغوری تجلیل کردند. استاد میرزایی جای علمای برجسته و بزرگ جاغوری مانند استاد روحانی، استاد برهانی دهمرده، استاد خرمی داوود، و… را خالی دانستند و جاغوری را نیازمند حضور علمای طاز اول مانند استاد محمدکاظم تقدیسی داستند و از این علما برای حضور در جاغوری دعوت کردند.

لازم به یادآوری است که شب جمعه نیز مراسم قرآن خوانی در منزل جناب حجت ­الاسلام و المسلمین اسدالله روحانی زاده، برگزار شده بود.

گفتنی است که روز جمعه آینده از سوی مجمع علمای جاغوی و علما و طلاب منطقه المیتو مراسم بزرگداشتی برگزار خواهد شد.

یاد استاد روحانی گرامی و روح بلند و ملکوتیش شاد بادا!