نیروهای طالبان در خاکیران تجمع کردند

۸:۰۱ ب.ظ ۲
نیروهای طالبان در خاکیران تجمع کردند

borhaniنیروهای طالبان در خاکیران تجمع کرده اند
مولوی عبدالرحمان که آمر پنج ولایت افغانستان است در این روزها در خاکیران به سر می برد وی همراه خود هفتصد نفر نیرو آورده است که هدفش تصفیه و بیرون راندن داعش در منطقه است. همانگونه که در گذشته نیز اشاره شد داعش ۱۵ روز مهلت خواسته است.
در مورد تعداد نیروی داعش خبر دقیق در دست نیست در جلسه‌ای که دیروز با مولوی عبدالعزیز از قوم کاکت و تاثیر گذار در مبادله ۱۹ اسیر داشتیم وی گفت گاهی از یک خانه دو داعش و گاهی بیست نفر بیرون میشود. وی همچنین بیان داشت که سه روز قبل چهار نفر انتحاری داعش را در بازار گزک دست گیر کرده است که آنها قصد حمله به بازار را داشته است.
یکی از اهداف مهم داعش جنگ با هزاره ها است که به این امر هم مولوی رحمان و هم عبدالعزیز و هم هاشمی ولسوال خاکیران تصریح کرد. داعش به مولوی رحمان گفته بود که ما با شیعیان مشرک می جنگیم و به شما کاری نداریم. لذا ما را آزاد بگذارید اما وی نپذیرفته است.
سه نفر از جوانان پشتون که به داعش پیوسته بود اکنون ناپدید شده و این امر پشتون ها را ناراحت کرده و از طالبان خواسته که داعش را از منطقه بیرون کند.

1,930بازدید

۲ دیدگاه »

  1. اکبری سنبله ۱۴, ۱۳۹۴ در ۴:۳۷ ب.ظ -

    خبر تازه ای بود. پیوسته خبر ارسال کنید.

  2. gholam عقرب ۲, ۱۳۹۴ در ۹:۵۱ ق.ظ -

    این یک بهانه است که پشتون ها بخواهد داعیش را از خود جدا کند. گروی داعیش و طالیب هدف اصلی شان ما شیعه یان افغانستان استم و نبا ید مردم ما با اینها ایجازه دیهد ما را غفلد کند باید مردم ما دست به دست هم دیهد و در برابری این گروهی وحشی استاد باشد و مردم ما هیچ واقت فریب اینهارا نباید بخورد..