نیو زیلاند توافق کرده است که سالانه یک صدو پنجاه پناهجو را از کمپ های مهاجرین استرالیا بپذیرد.

احمد نوید طنین ۷:۱۳ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
نیو زیلاند توافق کرده است که سالانه یک صدو پنجاه پناهجو را از کمپ های مهاجرین استرالیا بپذیرد.

حکومت نیو زیلاند با استرالیا توافق کرده است که دستکم یکصدو پنجاه پناهجو را سالانه از طریق بازداشت گاههای استرالیا بپذیرد. این توافق روز شنبه و در پی سفر جولیا گیلارد نخست وزیر استرالیا به زیلاند نو حاصل شده است.

جولیا گیلارد نخست وزیر استرالیا می گوید که این افراد از میان مهاجرینی انتخاب می شوند که در حال حاضر در کمپ های نارو ومانوس به سر می برند. جان کی نخست وزیر زیلاند نو در یک کنفرانس خبری با همتایی استرالیایی خود اعلام کرده که به تعداد یک صدوپنجاه پناهجو که این کشور از کمپ های مهاجرین استرالیا می پذیرد شامل برنامه بشردوستانه این کشور می شود که سالانه هفتصدوپنجاه نفر اعلام شده بود.

توافق جدید میان حکومت استرالیا ونیو زیلاند بخشی از برنامه برون مرزی یا آفشور پروگرام استرالیا برای مهاجرین است وتفاوتی با برنامه استرالیا برای مهاجرین در کمپ نارو ومانوس ندارد. از سوی هم مهاجرینی که پس از ین به استرالیا می رسند نمی توانند که خودشان تصمیم بگیرند که در استرالیا باشند و یاهم در کشور نیو زیلاند فرستاده شوند بلکه این تصمیم از سوی حکومت استرالیا گرفته خواهد شد.

با این هم تا کنون برخی از اعضای پارلمان استرالیا با این تصمیم مخالفند و انان معتقدند که باید سهولت های برای مهاجرین در اندونیزیا و مالیزیا در نظر گرفته شود تا پس از این مهاجرین مجبور نشوند که خود شانرا با کشتی به استرالیا برسانند. این درحالیست که هم اکنون بسیاری از مهاجرینی که اندونیزیا هستند نیز تمایل ندارند که با استفاده از کشتی و بصورت غیر قانونی به استرالیا بروند.

شماری زیادی از مهاجرینی که در اندونیزیا هستند ترجیح میدهند که سالها انتظار بکشند تا به صورت قانونی به استرالیا بروند. انان می گویند هرچند سفر قانونی از طریق سازمان ملل متحد در امور پناهند گان زمان بر هست اما مصئون و کم هزینه می باشد.

 نوشته شده توسط احمد نوید – طنین

1,523بازدید

کامنت بسته شده است.