هزاره ها، ملا عبدالمنان نیازی و ایران وایر

عبدالله وطندار ۷:۱۳ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
هزاره ها، ملا عبدالمنان نیازی و ایران وایر

هزاره ها، ملا عبدالمنان نیازی و ایران وایرFB_IMG_1582535567364_1

حتما شنیده اید که ملا عبدالمنان نیازی، با استفاده از دروغ حضور فاطمیون در افغانستان، کل مردم هزاره را تهدید به آتش زدن “خانه خانه” شان (می شود نسل کشی کامل ) کرد. نیازی، قبلا در عمل و به شکلی این کار را در شمال افغانستان انجام داده است، نه تنها در حق هزاره ها بلکه در حق گروه های دیگر قومی نیز. جالب اما آن است که ملا نیازی این سخنان را از یک تربیون مدعی مدافع حقوق بشر ایرانی، یعنی ایران وایر می گوید. دو اشاره در این مورد:

۱٫ ملا نیازی به شاخه انشعابی ملا رسول تعلق دارد. این شاخه طالبان، سال ها است که با حمایت پهنان اما آشکار ! دولت افغانستان فعالیت می کند ( حتما متوجه شده اید که نیازی و همراهانش، همیشه در فضاهای باز، علنی و آزادانه با مردم و حتی خبرنگاران، نشست و برخاست می کنند ). گزارش هایی معتبری وجود دارد که نشان می دهد، این شاخه طالبان، حمایت و همکاری سازمان سیا و امریکایی ها را هم تا جدی شدن گفتگوهای صلح با طالبان اصلی با خود داشته اند. سخنان ضد هزارگی ملا نیازی نشان می دهد که دولت افغانستان در کارهای پیدا و پنهانش، منافع کل مردم افغانستان را در نظر نمی گیرد، مخصوصا منافع هزاره های مدنی و کم زور را. کم زوری بدترین گناه است، و هزاره ها کم زور اند.

۲٫ سخنان ضد هزارگی اخیر ملا نیازی را ایران وایر نشر کرد. ایران وایر را مازیار بهاری راه انداخت. ایشان خبرنگار قبلی نیوزویک، شبکه ۴ بریتانیا و بی بی سی هستند. آقای بهاری، فعلا ادعا دارد که برای دفاع از حقوق بشر و حق دسترسی آزاد شهروندان ایران به اطلاعات، فعالیت می کند. ایشان در کانادا درس خوانده اند و در ایران به جاسوسی اعتراف کردند، اما بعد از فرار از ایران، ادعا کردند که اعترافاتش جبری بوده است. دست اندر کار مهم دیگر ایران وایر، خبرنگار دیگر ایرانی آقای رضا حقیقت نژاد است. ایشان با رادیو آزادی ( با حمایت مالی مستقیم امریکا فعالیت می کند ) و شبکه منوتو ( کسی نمی داند منبع مالی این شبکه چیست گرچند در یک سال ده ها ملیون دالر زیان مالی دیده است اما گویا پول برایش اهمیتی ندارد) کار کرده اند، و با شبکه خبری العربیه عربستان سعودی همکاری داشته اند. مهم تر از همه، ایشان مدافع حقوق بشر، خواهان دموکراسی و حق انتخاب در ایران هستند. سوالی که می توان پرسید این است که آیا چندین ملیون بشر هزاره هم حقوق دارند یا نه. اگر آری، پس چطور این دوستان می توانند بی هیچ مشکلی به یک طالب تندرو قاتل که این مردم را تهدید به نسل کشی می کند و قبلا عملا این کار را کرده است، تریبیون بدهند ؟ اصلا چرا و چگونه ملانیازی را شناخته و پیدا کرده اند ؟

شخصا سالها است متوجه شده ام که برخی از مدافعین دموکرسی و حقوق بشر ایرانی مخالف ملاها که در غرب فعالیت دارند، بدجنس ترین انسان های منطقه هستند. اینها زیر نقاب حقوق بشر و دموکرسی خواهی، برای دریافت پول از شیخ نشین های عرب و سازمان های جاسوسی غربی، از هیچ کاری ( حتی خیانت به منافع کشور و مردم خودشان ) دست بردار نیستند. من شکی ندارم که آقای بهاری و یا حقیبت نژاد، شناختی زیادی از هزاره ها و افغانستان ندارند، اما پول لامذهب حتی هم نشینی و همکاری با گروه های تروریستی، طالبان و ملا نیازی را برای شان مثل آب خوردن، راحت و قابل قبول کرده است/ می کند.

67بازدید

کامنت بسته شده است.