همه مسافرین به اسارت رفته ازاد شدند

عزیزالله جاغوری ۴:۰۴ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
همه مسافرین به اسارت رفته ازاد شدند

همه مسافرین به اسارت رفته ازاد شدند FB_IMG_1531972934311

نزدیک۲۰۰ موتر عزیزان مان را که تازه از اسارت آزاد شدند، اسکورت می کنند. انها ساعت ۱۱ نیم شب در کنار دریاچه سنگماشه رسیده اند.
اینکه چطوری ازاد شدند هنوز اطلاعات دقیق در دست نیست . به هرحال خدا را سپاس

اما انچه که مهم است همراهی دولت فاشیست با گروگان گیر ها است . حتما گروگان فاشیست ها را در جاغوری بود بیاد دارید چه با تهدید ارعاب توسط نمایندگان خود مان ازاد شد . ولی گروگان های ما نه تنها ازاد نکردند بلکه شاید در ازادی انها سنگ اندازی هم کرده باشد تا نزاع قومی را تشدید کرده وشاید صلح با بردران ناراضی از این طریق حاصل گردد .

اما اخلاقی در صفحه اش نوشته :

در باب گروگان‌های جاغوری!
______
مسافرین جاغوری را مردم شیر و برله گروگان گرفته بودند نه طالبان، آن‌ها در مذاکرات شان با موسفیدان جاغوری گفته بودند که مسافرین شما در دست ما گروگان است نه در دست طالبان، طالبان نیز گروگرفتن مسافرین را رد کرده بودند، مردم شیر و برله از مردم جاغوری خواسته بودند که ۸۰ لک افغانی، خون‌بهای چوپان اوغان را که در تیراندازی متقابل اردوی ملی و طالبان کشته شده است باید بپردازند. موسفیدان جاغوری گفته بودند که ما پول زور به کسی نخواهیم داد.

با اینکه مسافرین را مردم شیر و برله گروگان گرفته بودند نه طالبان، اما حکومت محلی و مرکزی کوچک‌ترین اقدامی را برای رهایی گروگان‌ها انجام نداد، گروگان‌ها با تلاش موسفیدان و فشار طالبان بالای مردم شیر و برله رها شده و طالبان به آن‌ها گفته‌اند که شما حق ندارید روابط نیک دو قوم همجوار را تیره سازید.

(عبدالله اخلاقی)

294بازدید

کامنت بسته شده است.