««هنوز به معجزه ای مردم ایمان داریم »»

مصطفی خرمی ۵:۲۴ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
««هنوز به معجزه ای مردم ایمان داریم »»

10846573_1489891971293670_2046614115_n««هنوز به معجزه ای مردم ایمان داریم »»

 

تابستان سال ۹۲ که تصمیم گرفته شد، تا کار بازسازی و نوسازی «مرکز فرهنگی و مسجد جامع ولیعصر(عج) بازار انگوری» آغاز شود، هیچکس فکر نمی کرد، که پروژه ای با آن بزرگی و عظمت، بدون کدام بانی مشخص و بدون کمترین بودجه و هزینه معین، امکان بازسازی داشته باشد. با تغیر در نحوه اداره مسجد از «تک کاری و تنها کاری» به کار جمعی و تشکیل «هیأت امنأ» بر اساس بافت اجتماعی منطقه و انتخاب افراد از میان بازاریان متدین، خیّر و خداجو؛ خوشبختانه این طرح جدید، کاملاً در میان مردم جا افتاده و «هیأت امنأ» مؤمن و دلسوز بخوبی توانسته اند اعتماد مردم و خیّرین منطقه را به خود جلب نمایند.

خوشبختانه کار بازسازی که از بهار سال ۹۳ عملاً آغاز گردید، به یاری خداوند بزرگ و کمک های چشمگیر مردم متدین در داخل و خارج کشور از چنان سرعت و پیشرفت خوبی برخوردار گردید که در کمتر از چند ماه کار اسکلت این بنای عظیم به پایان رسید. دیگر برایم شکی باقی نماند که «معجزه مردم» تحقق یافته است. اعتقاد راسخ پیدا کردم که اگر کسی بتواند اعتماد مردم خود را بدست آورد، بهترین منبع خدادادی را بدست آورده است.

اکنون که به یاری پروردگار بی همتا، ساختمان و اسکلت بتونی مسجد با نقشه بسیار عالی و امروزی بازسازی شده؛ گرچه کارهای ریزه کاری و زیبا کاری و… آن هنوز ادامه دارد. همانگونه که به ادامه کمک های شما مردم خیّر امیدوار و نیازمندیم و نیز برای چند پروژه الحاقی در کنارمسجد مذکور دست یاری به سوی شما خیّرین خداجو، دراز نموده و این بار خواهان همکاری شما به صورت یک «بانی مستقل» و بنام خود یا والدین تان در ساخت پروژه های الحاقی هستیم.

 

«پروژه های الحاقی مرکز فرهنگی و مسجد جامع ولیعصر(ع) شهر انگوری»

 

1- چهار باب دوکان که درب ورودی مسجد را سد نموده و شما اگر بخواهید میتوانید دوکان ها را خریداری، تخریب و بنام خود وقف مسجد نمایید تا راه مسجد باز شود و میدانید که ثواب راه مسجد چند برابر بیشتر از خود مسجد است.

۲- احداث دستشویی مسجد که واجب تر از همه به صورت مدرن و پیشرفته که بسیار ضرور است. زیرا دستشویی کنونی که از روی ناچاری هنوز مانده بسیار باعث آلودگی و بوی های متعفن و… است.

۳- ساختمان خدماتی شامل: آشپزخانه، غسلخانه، انباری و… .

۴- دیوار حیاط مسجد که باید اطراف مسجد کشیده شود و از ضروریات است.

 

و من الله التوفیق

دفتر بازسازی و نوسازی مرکز فرهنگی و مسجد جامع ولیعصر(عج) شهرک انگوری- جاغوری

تلفن: «۰۰۹۳۷۹۰۴۸۳۲۴۰» و «۰۰۹۳۷۹۰۴۸۳۲۴۱»

همچنان نیازمند یاری سبز تان هستیم.

2,542بازدید

کامنت بسته شده است.