وجوب پیروی از توصیه ها در پیوند به کرونا

عزیزالله جاغوری ۱۲:۲۲ ب.ظ ۰
وجوب پیروی از توصیه ها در پیوند به کرونا

وجوب پیروی از توصیه ها در پیوند به کرونا FB_IMG_1565888050337

بیانیه حضرت آیت الله العظمی فیاض دام ظله العالی درباره ویروس کرونا (کووید نوزده)
بسم الله الرحمن الرحیم.
الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
در  هر زمانی، وقایع و حوادث گوناگون به اثبات میرساند که در هر شرایط افراد شایسته برای انجام مأموریت و کمک به مردم وجود دارد. تلاش برای مبارزه با ویروس کشنده و واگیردار کرونا در سراسر جهان ، از سوی متخصصان، کارشناسان و مجاهدین را در مواجهه با این بحران مرگبار هر روز به چشم سر میبینیم.  از جمله این مبارزان میتوان از مردان دفاع مدنی نام برد ، که  آنها از جمله کسانی هستند که باید با بحران ها و خطرات که جامعه را تهدید میکند، دست و پنجه نرم کنند و باید تمام تلاش و توان خود را  برای حفظ جان شهروندان به خرج دهند و از انتشار این بیماری همه گیر از طریق فعالیت های چون پاکسازی و ضد عفونی کردن اماکن عمومی و جاهای که احتمال وجود ویروس کرونا در آن است، جلوگیری کنند. و هر جا هم افراد جامعه به کمک  آنها نیاز داشته باشد، شایسته است به کمک آنها بشتابد. امروز همه مردم به کمک انها و به غیر آنها مانند دستگاههای تخصصی پیشرفته ، به ویژه تیم های بهداشتی وزارت بهداشت ، از جمله پزشکان متخصص و کارشناسان و پرستاران و کارمندان اداری بیمارستانها  چشم دوخته اند.
در خاتمه، توجه شما شهروندان عزیز و مومنین و مومنات را شهروندان عزیز را به نکات زیر جلب می کنم:
نکته اول: از نظر عقلی و شرعی بر  شما واجب است که از دستورالعمل ها و توصیه های وزارت بهداشت  به خاطر  حفظ جان و میهن خود پیروی کنید.
نکته دوم: همچنین واجب است  از دستورالعمل های پزشکان و کادرهای بهداشتی در هر استان و ولایات پیروی کند.
نکته سوم: لازم است مومنان از دستورالعمل ها و توصیه های انسانی و بهداشتی سازمان بهداشت جهانی پیروی کند .
نکته چهارم: پیروی از دستورالعمل های دولت و سرویس های امنیتی لازم است، زیرا نقض این دستورالعمل ها و مخالفت با آنها ممکن است منجر به شیوع این بیماری خطرناک و به مرگ ملت و مردم منجر گردد. روشن است که اگر اینگونه بیماری ها شیوع پیدا کند مقابله با آن و جلوگیری آن دشوار است. به این خاطر است که مشاهده میکنیم این ویروس در بسیاری از کشورهای توسعه یافته گسترش پیدا کرده است اما در عین حال آنها قادر به کنترل آن نیست. به خدا پناه می برم ، اگر این بیماری خدای نخواسته در کشورهای توسعه نیافته چون افغانستان،  ایران، عراق، پاکستان و سایر کشورهای اسلامی که فاقد مهمترین وسیله درمانی است، شیوع پیدا کند، دیگر مبارزه با آن بسیار سخت خواهد بود و مردم آسیب های جدی خواهد دید، زیرا روشن است که در این کشورها در مقایسه با کشورهای پیشرفته، بیمارستانهای مجهز ، کادر فنی ، تیمهای پیشرفته بهداشتی ، دستگاه های پیش رفته پزشکی، دارو و اقتصاد فعال ندارد تا بتواند با این ویروس واگیردار مبارزه کند.  به همین دلیل لازم است همه مومنین باید با احتیاط عمل کرده و به معنای واقعی کلمه و بصورت دقیق و کامل از  دستورالعمل های دولت و وزارت بهداشت پیروی کنند تا بتوانند از شیوع این بیماری خطرناک و کشنده جلوگیری کنند.  از خداوند متعال و مهربان ، خاضعانه میخواهیم  که با لطف و کرمش این بیماری همه گیر را از همه کشورها و بشر  به ویژه از کشور عزیز ما و از همه مومنین و مومنات برطرف کند. الحمد لله رب العالمین ۲۵ رجب الاصب / ۱۴۴۱ ق. مطابق اول حمل/ فروردین ۱۳۹۹

77بازدید

پاسخی بگذارید »