وزیر دفاع پیشین امریکا: کرزی طالبان را در شمال جابجا ساخت !

مدبریت ۷:۱۷ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
وزیر دفاع پیشین امریکا: کرزی طالبان را در شمال جابجا ساخت !

jaghori1وزیر دفاع پیشین امریکا: کرزی طالبان را در شمال جابجا ساخت !

رابرت گیتس وزیر دفاع پیشن امریکا در کتاب خاطرات گفته است که حامد کرزی ریئس جمهور پیشین افغانستان از همان سالهای دور دوم حکومتش به جابجایی طالبان در شمال آغاز کرد.

رییس پیشین پنتاگون همچنان در این کتاب نوشته که آقای کرزی در یک نشست محرمانه در ارگ کابل از من خواست تا در از بین بردن سران جبهه mandegar-3شمال و تضعیف آنها با او همکاری نمایم.
در این کتاب آمده است : کرزی به من گفت : بزرگترین تهدید در برابر حکومت من جبهه شمال است نه طالبان.
بر اساس نوشته گیتس ، کرزی افزود که حد اقل دست مرا در تقویه طالبان باز بگذارید تا بتوانم از آن طریق تفنگ سالاران را از بین ببرم.
کرزی جابجایی افراد مسلح طالبان را با فامیل های شان به کمک کشور انگلیس و همکاری سازمان مواد خوراکی ملل متحد از پاکستان به نام عودت کننده گان و بیجا کننده گان آغاز کرد.

بسیاری از مسایل را، ملت به خوبی می داند. ولی ممکین است مدرک و سند برای دانستنی هایش نداشته باشد. خبری که در سایت ماندگار به نقل از وزیر دفاع پشین امریکا امده چیزی تازه نیست . همه ملت می داند وحداقل در این مدیت ریاست جمهوری حامد زی به خوبی درک کرده است . زی های افغان ملیت ها ، اشخاص نیستند که چهره های فاشیستی آنها را کسی به خوبی نشناسند . فقط یک نکته مبهم مانده وآن این است اینکه کرزی گفته :  (بزرگترین تهدید در برابر حکومت من جبهه شمال است نه طالبان ) آیا عمق معنایی این حرف جبهه شمال درک کرده است ؟! من که تردید دارم .

832بازدید

کامنت بسته شده است.