وضعیت تهدید کننده

عزیزالله جاغوری ۱۲:۲۴ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
وضعیت تهدید کننده

Taliban-2-21

سلام دوستان :

گفته ی والی زابل که ولسوالی خاکیران طی یک توافق به طالبان چند سال پیش واگذار شد تازه معنی می دهند .

برای اینکه ولسوالی خاکیران اصالتا از مردم جاغوری از قومای مسکه وقلندر وهیچه وبابه می باشد . به این دلیل باید طالب وداعش در آن جا باشد تا کسی هوس پس گرفتن ان به سرش نزند .
حال هوای پس گرفتن در سر نیست که بماند با جابجای دوهزار داعشی ترس از دست دادن مناطق بیشتر را داریم
مردم بچاره ما گرفتار چند تا تیکه دار قومی شده که جز برای تجدید فراش به چیزی نمی اندیشد . وشاید عقده های شان باعث شود که به کمک فاشیست ها براید .
قاشیست ها چه قدر حساب شده برنامه دارد برای چند سال آینده برنامه ریزی دارد . ولی ما چه ؟ !!!

به نقل از سایت خبری تسنیم .

بالگردهای ارتش افغانستان به اشتباه ۲۵ هزار گلوله را در اختیار طالبان قرار دادند

مقامات محلی در ولایت ارزگان در مرکز افغانستان اعلام کردند که در نتیجه اشتباه خلبانان بالگردهای ارتش این کشور، ۲۵ هزار انواع گلوله در مناطق تحت کنترل طالبان پرتاب شده است.

وی گفت که امکان کمک تسلیحاتی از مسیرهای زمینی وجود ندارد بنابراین برای کمک به نظامیان افغان از حمل و نقل هوایی استفاده می‌شود.

از سوی دیگر مقامات ولایت ارزگان از این حادثه اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.طالبان تاکنون در این باره واکنشی نشان نداده‌اند.

این هم خبرهای در این مورد :

وضعیت تهدید کننده

بر اساس اطلاعات بسیار دقیق و موثق، تهدیدات جدی و خطرنا‌ک متوجه ولسوالی‌های جاغوری، مالستان، ارزگان خاص و سایر مناطق هزاره نشین است. گزارش‌ها می‌رساند که در ولسوالی خاک افغان – مناطق خرنی، دان گزگ، سایگز و خاکیران حدود ۶۰۰ تروریست جابجا گردیده و جلب و جزب آنان به شدت ادامه دارد. افرادی را که استخدام می‌نمایند پایین‌تر از سن ۱۸ سال است. اولین حملاتی که قرار است انجام دهد، قریه‌جات نوارمرزی جاغوری با خاک افغان است مانند (ده‌مرده، پاتو، بابه، غوغه، هیچه) و همچنین مناطق هوت‌قول و انگوری نیز زیر پلان بزرگ عملیاتی است. بر اساس همین گزارش‌ها، تندروان منصوب به گروه داعش در این مناقط فعلا زیر چتر گروه طالبان فعالیت دارد و زمانی که از لحاظ کمی و تکتیک‌های حرفوی آموزش دیدند، مستقلانه عمل خواهد کرد. اکنون فرمان حملات بالای مناطق هزاره‌نشین را از معاون البغدادی رهبر گروه داعش گرفته است.

حالا؛ رساندن این‌ پیام به گوش دولت‌مردان و بزرگان سیاسی، و بیداری مردم در قسمت آماده‌باش برای حفاظت از جان و مال و ننگ و ناموس شان، وظیفه و وجیبه‌ای تک‌تک هموطنان عزیز و رسالت‌مند ما است تا از فاجعه‌ای که قرار است اتفاق بیافتد، جلوگیری شود.

در پناه خدا باشید!!!

اصغر سروش

خبری را که باید بسیار جدی گرفت!

مسموع است که به تعداد ۳۰۰ خانوار مردم ازبک تبار بنام داعش در ولسوالی خاکیران (خاک افغان) ولایت زابل جا به جا شده اند,خانه های مردم محل را به کرایه گزاف اجاره کرده اند,تا حال گفته میشه, تعداد کثیر از جوانان زیر سن ۱۸ سال را جذب نموده وبه شدت مصروف سرباز گیری میباشند.
تعداد از قومندانان طالبان به اسم پیر اغا عزیزی و خالد اخند زاده فوق العاده همکاری دارند.
نمیدانم حکومت دراین مورد چه پلان دارند؟ وتا حال نیروهای امنیتی چه اقدام جدی انجام داده اند؟!
منطقه خاک افغان از اهمیت سوق الجیشی برخوردار است ومیتواند از این منطقه ساحه خاص ارزگان وولسوالیهای مالستان,اجرستان وجاغوری را متاثر بسازند.
قبلا طالبان این منطقه را در کنترول داشتند,الان گفته میشود که نیروی بنام داعش با خانواده های شان وارد ساحه گردیده اند.

از صفحه : سعادت غزنوی

1,716بازدید

کامنت بسته شده است.