!پاکستان خودش نیز از ماری که در آستین نگهداری می کرد نیش کاری زده شد

مدبریت ۱۰:۵۰ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش

همسایه ی دیوار به دیوار شرقی ما پاکستان که به قول کرزی لانه اصلی تروریستان جهان و منبع ویرانی و وحشت تمام دنیاست ،میزبان بزرگ و سخاوتمند گروههای خطرناک تروریستی و شرارت است. این کشور سالهاست که از تروریست پروری سود سرشار اقتصادی و نظامی و سیاسی به جیب می زند و به بهانه مبارزه با تروریست از امریکا و کشورهای غربی ملیاردها دالر کمک نقدی می گیرد و از سوی دیگر کشورهای همسایه بخصوص افغانستان را از طریق همین گروههای تروریستی هر وقت که بخواهد گوشمالی می دهد ازاینها که بگذریم یکی از بهترین راههای مقابله با دشمن تاریخی و قدرتمند خود هند اتمی و بزرگ را نیز استفاده از گروههای تند رو تروریستی و انتحارگر تشخیص داده است. در درون کشور خود نیز سرگرم کردن و انحراف افکار عمومی وعقب مانده نگهداشتن اقلیتها ی استقلال طلب به خصوص پشتونها ی وزیرستان را نیز درتربیت کردن تروریستی آنان و درگیر کردن شان با کشتن و کشته شدن می داند و شاید چندین فواید و عواید دیگری که سازمان استخبارات و رهبران نظامی پاکستان از پرورش و نوازش تروریستان مدنظر دارند .

اما قصر نشینان اسلام آباد به عواقب وخطرات جدی پرورش این مار افعی در آستین خویش، توجه جدی نداشتند و خالهای رنگارنگ وپوست براق ظاهر آن بیشتر چشم شان راگرم کرده بود تا زهر کشنده ی ناپیدای که در درونش وجود دارد.

از باب اینکه ترک عادت موجب مرض است، این مارخوش خط و خال گهگاهی نیشش را به دست نازنین صاحب خود نیز فرومی کرد و طعم خون اورا هم کمی مز مزه می کرد که چه طعمی دارد اما گویا مزه خون پاکستان نیز کم کم به ذایقه ی این افعی خوابیده در آستین، خوش آمده که امروزجمعه یک نیش عمیق و شکم سیر به بدنه ارتش پاکستان فرو برد و خون کم از کم هفتادو سه نفر از سربازان غیر رسمی پاکستان را سرکشید و صد نفر دیگر را نیز مجروح به جا گذاشت. پایگاه خبری دویچه وله آلمان گزارش داد:

پولیس و مقام‌های امورصحت پاکستان گفتندکه در دوحمله ی انتحاری پی درپی بریک مرکزآموزشی شبه نظامیان درشمال‌غرب پاکستان امروزجمعه، دست کم ۷۳ نفرکشته وبیش از صدتن دیگرزخمی شدند.طالبان پاکستانی مسوولیت حمله را به عهده گرفتند.

طالبان پاکستان در تماسی با خبرگزاری ها مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و آن را برای انتقام کشته شدن بن لادن گفته اند.

دوحمله انتحاری در بیرون از مرکزآموزشی شبه نظامیان بر پایگاه مرزی در”شبقدر” ولسوالی چارسده پاکستان درحالی رخ داد که کارمندان و دانشجویان نظامی درحال ترک این مرکز بودند.

احسان الله احسان، فردی که خود را سخنگوی طالبان معرفی کرده است به خبرگزاری آلمان گفت: «این حملات برای گرفتن انتقام خون بن لادن است»

جهان زیب خان، یک مقام ارشد پولیس کشته شدن ۷۳ نفر را تایید کرده گفت که ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. او به خبرنگاران درمحل حادثه گفت: «درمیان کشته شدگان سه فرد ملکی و دیگران نیروهای تازه استخدام شده پایگاه مرزی بودند»

خان گفت دو انتحارکننده سوار بر موترسایکل نزدیک در ورودی اصلی، جایی که نظامیان وسایل خود را درکنار اتوبوس پارک شده جمع وجورمی کردند، رسیدند. «یک مهاجم در جایی خودش را پنهان کرد، دیگری خودش را در نزدیک اتوبوس ها منفجرکرد. دیگر انتحارکننده زمانی خودش را منفجرکرد که مردم درحال کمک کردن به زخمیان درصحنه جمع شده بودند»

یک مقام ارشد پایگاه مرزی پاکستان گفت، حدود ۸۱۳ تن که دراین مرکز استخدام شده بودند، تحصیلات شان را تمام کرده می خواستند به تعطیلات بروند تا در پنجم ماه می در جشن فراغت شرکت نمایند.

رحیم جان، رییس شفاخانه “لیدی ریدینگ” در پشاور، مرکزایالت خیبر پشتونخواه گفت که ۱۱۵ تن از زخمی ها به آنجا منتقل شده اند. اوگفت «حال پانزده تن آنان وخیم است»

تصاویرتلویزیونی اتوبوس منفجرشده را نشان داد که در میان آن وسایل نظامیان اجیر خونین دیده می‌شد. فردی که خود را ارباب معرفی کرد وشاهد صحنه بوده است در تلویزیون دنیا گفت: « من درفاصله ای از آنجا ایستاده بودم که بمب نخست منفجر شد. یک چند دقیقه بعد نیروهای پایگاه مرزی و مردم از خانه های اطراف برای کمک به زخمی ها جمع شدند، بمب دیگر منفجرشد.» یک شاهد عینی دیگر گفت که «دود غلیظ همه جا را برای چند دقیقه تاریک کرده بود»

نثار مروت، رییس پولیس محل به خبرگزاری آلمان گفت که دراین انفجار دست کم ۱۵ اتوبوس و شمار زیادی از دکان های اطراف حادثه آسیب دیده اند.

این م

1,038بازدید

کامنت بسته شده است.