پروژه اعمار سرک سنگماشه – بابه ولسوالی جاغوری

محمدعلی رحمانی ۱۲:۰۶ ب.ظ ۱۰
پروژه اعمار سرک سنگماشه – بابه ولسوالی جاغوری

سلام!

قبل از ظهر امروز افتتاح کار جغل اندازی و ترمیم ۲۴ کیلومتر وعرض ۵ متر جاده از مقابل شفاخانه شهدا مرکز سنگماشه جاغوری الی مرز خاک ایران  یا اران طی گردهمایی مقامات ولسوالی جاغوری، متنفذین وجمعی از مردم رسماً آغاز گردید.
jaghori1.comnew
در گردهمایی افتتاح کار این پروژه، آقای ظفر شریف ولسوال جاغوری، آقای نایبی مدیر معارف جاغوری، آقای اسدی رییس محکمه جاغوری، سمنمل محمدعلی آمر قومندانی امنیه، داکتران شفاخانه شهدا، متنفذین وسایر همشهریان حضور داشتند.

نخست ولسوال جاغوری طی صحبت مختصر آغاز کار جغل اندازی سرک متذکره را به مردم شریف ولسوالی جاغوری تبریک گفته و اظهار داشت که: ما ۴ سرک را در سطح ولسوالی جاغوری در پلان فواید عامه داشتیم که آن سرکها عبارت از سرک سنگماشه – بابه، سنگماشه – سر کوتل لومان، سنگماشه – کوتل شامنصور چهل باغتو میباشد. که خوشبختانه امروز ما شاهد افتتاح کار سرک مرکز سنگماشه – مرز خاک افغان که اندازه آن ۲۴x5 میباشد به منظوری مقام وزارت فواید عامه و همکاری مقام ولایت وریاست فواید عامه غزنی صورت گرفته میباشیم و کار این سرک را شرکت ساختمانی عمران سبز عهده دار بوده و به مدت سه ماه تکمیل خواهد شد.

وی در ضمن از شرکت متذکره خواست تا کارشان را هرچه اساسی و به صورت درست انجام بدهد.

بعد اً کار پروژه عملاً با قطع نوار توسط ولسوال جاغوری ،رییس محکمه جاغوری، مدیر معارف ، آمر قومندانی امنیه ، محاسن سفیدان و سایرین با آرزوی ترقی کشور آغاز گردید.

همچنان قابل یادآوری است که این پروژه توسط ریاست فواید عامه اکمال میشود و اینکه چقدر هزینه برخواهد داشت محمدحسین یکی از نماینده های شرکت ساختمانی عمران سبز از آن یاد آوری ننموده و به رادیو پیام جوان گفت که تا هنوز اسناد کامل این پروژه به نسبت بی امنیتی راه غزنی- جاغوری برای ما نرسیده است.

قابل یاد آوریست که در سال جاری کار پروژه میدان هوایی جاغوری، افتتاح کار مکتب سیداحمد علودال نیز آغاز گردیده بود.

همچنان لازم به یاد آوری میدانم که سرک سنگماشه – بابه از جمله سرکهای به شمار میرود که بیشترین مردم به این مسیر رفت وامد دارند و با ترمیم سرک متذکره مشکلات اکثر مردم مسیر سنگماشه – بابه و بالعکس حل خواهد گردید.

برای دریافت سوالات، نظریات، پیشنهادات و انتقادات سازنده دوستان لحظه شماری میکنیم.

( محمدعلی “رحمانی” جاغوری – ۳/۶/۱۳۹۲ خورشیدی )

3,668بازدید

۱۰ دیدگاه »

 1. حسین جاغوری میزان ۳, ۱۳۹۲ در ۱:۳۵ ب.ظ -

  تشکر ازشما وازگزارش نیک تان جهان سپاس برادر ارزوی موافقیت

 2. نصیر میزان ۳, ۱۳۹۲ در ۱:۴۰ ب.ظ -

  تشکر جناب رحمانی از خبررسانی تان.
  اما نفهمیدم که “خاک افغان”، کدام منطقه است؟ این نام را تازه میشنوم. قبلا منطقه ای داشتیم به نام “خاک ایران” که منطقه برادران پشتون بود؛ منظور همان است یا جای دیگری تازه نامگذاری شده؟

  • محمدعلی رحمانی میزان ۴, ۱۳۹۲ در ۴:۳۱ ق.ظ -

   نصیر جان تشکر از نظرتان.
   دقیقا گفته های آقای ظفرشریف ولسوال جاغوری میباشد ومن گزارش را از زبان آنها نوشته ام.

 3. joma nazari میزان ۳, ۱۳۹۲ در ۸:۱۹ ب.ظ -

  khama kari ki fiada nadarad onki khodi mar doam har sala jor mekonad wa maidan hawiai ki khma ast badard madom ki namekhorad

 4. نعمت الله خلیلی میزان ۴, ۱۳۹۲ در ۱:۲۵ ق.ظ -

  سلام آقای رحمانی موفق باشید هرکدام ازشما برادران که خبر رسانی جاغوری یک را انجام میدهید یک خدمت بزرگ را با کمترین امکانات خود نوع جهاد است . ما دور از وطن ها بجز ازتشکر تحفه دیگری نداریم اما اگر کمی گذارشات تانرا گسترده تر و زود زود انجام دهید بهتر خواهد بود

 5. رضا میزان ۴, ۱۳۹۲ در ۷:۱۶ ق.ظ -

  جناب آقای رحمانی
  با سلام
  تشکر از خبر های خوب تان
  همان گونه که مستحضر هستید این سرک ۲۴ کیلومتری دها پل و پلچک لازم دارد آیا در مدت ۳ ماه این همه کار با توجه به امکانات جاغوری امکان پذیر است؟
  یا اینکه پل ها و پلچکها نادیده گرفته می شود
  خواهشمند است کمی بیشتر توضیح دهید
  موفق باشید

  • محمدعلی رحمانی میزان ۴, ۱۳۹۲ در ۱۰:۲۵ ق.ظ -

   گرچا خوب بود که موضوعات ذیل نوشته میشد، که متاسفانه کسی در این باره چیزی نگفت.
   اما به احتمال زیاد آنها هم مدنظر گرفته میشود چون مربوط به سرک میشود.

 6. میراحمد لومانی میزان ۴, ۱۳۹۲ در ۹:۴۰ ق.ظ -

  سلام دوستان!
  آیا این خاک افغان همان خاک ایران قدیم نیست؟! دوستان لطف کنند روشنایی بیدازند؛ ممنون شان خواهم شد!

 7. عنایت الله حکیمی میزان ۶, ۱۳۹۲ در ۵:۵۳ ق.ظ -

  عالی است امید که از این قسم پروژه ها بیشتر ساحه عمل بپوشد.

 8. نصیر میزان ۸, ۱۳۹۲ در ۹:۴۰ ق.ظ -

  با جناب محمدی، کاملا موافقم و از مسوول محترم سایت میخواهم که کلمه “خاک افغان” را از متن گزارش برداشته و نام اولی واصلی منطقه را بنویسند.
  جای تاسف است که در سالیان اخیر، تحریف و تغییر نام مناطق همچنان ادامه دارد و دوستان میکوشند، به سلیقه خود کم و زیاد کنند، که کار خطایی است و باید از آن خودداری و جلوگیری شود. منباب مثال: اودقل، اولیاتو، الودال، بوسید، تبرغنک، خرکوش و… دستخوش تغییر و تحریف شده اند.