پولیس اندونیزیا ده ها مهاجر غیر قانونی را دستگیر کرد

احمد نوید طنین ۷:۰۸ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش
پولیس اندونیزیا ده ها مهاجر غیر قانونی را دستگیر کرد

نیروهای امنیتی اندونیزیا هفتاد مهاجر را که میخواستند به صورت غیر قانونی به استرالیا بروند ، دستگیر کرده اند. این افرادپس از ان دستگیر شدند که کشتی حامل انان به تاریخ دوازدهم دیسامبر ازسوی نیروهای ارتش اندونیزیا متوقف شد. در میان دستگیر شده گان ده کودک نیز شامل هستند.

 یک روزپیش از ان نیز یک کشتی که یکصدوپنجاه مهاجر را به صوت غیر قانونی به استرالیا انتقال میداد در جزیره جاوا که مربوط اندونیزیا است ازسو نیروهای اندونیزیایی متوقف شد. یک منبع پولیس اندونیزیا به شبکه خبری ABC گفته است که ده تن از این افراد دستگیر ودر توقیف به سر میبرند وبقیه افراد دریک کمپ نگهداری میشوند تا از سرما وباران در امان باشند.

 مهاجرت غیر قانونی به استرالیا از طریق ابهای اندونیزیا درین وقتها به دلیل شدت بارنده گیها بسیار خطر ناک است. سال گذشته دو کشتی حامل پناهجویان غیر قانونی درنزدیکی جزیره کریسمیس به دلیل بارنده گیها واضافه وزن در اب غرق شدند که حدود دوصدوپنجاه نفر در نتیجه ان غرق شدند. مهاجرینی که میخواهند از اندونیزیا به صورت قاچاقی به استرالیا بروند اینروزها با مشکلات فراوان روبرو شده اند. به گفته انان قاچاقبران به انها دروغ میگویند وانها را تشویق میکنند که به سوی استرالیا بروند. قاچاقبران در مسیر راه تمامی اسناد ووسایل انها را به بهانه امنیت راه از نزد انها میگیرد وپس از انکه مهاجرین به مقصد رسیدند ویا دوباره برگشت خوردند هیچگاه وسایل انان را برای شان پس نمیدهد.

 حکومت استرالیا اخیرا تصمیم گرفت که مهاجرین را به جزایر نارو ومانوس بفرستد. این تصمیم به خاطر حفظ جان مهاجرین وتشویق انان برای ورود قانونی به خاک استرالیا اتخاذ شده است. با اینهم قاچاقبران تلاش میکنند که به مردم به دروغ بگویند که جزایر نارو ومانوس دیگر ظرفیت پذیرش مهاجرین را ندارد و مهاجرین پس ازین در استرالیا فرستاده خواهند شد.

طبق یک خبر دیگر دومین مهاجر افغان که در خواست پناهندگی وی در استرالیا رد شده بود ، به افغانستان فرستاده شده است. این مرد در سال ۲۰۱۰ به استرالیا رفته بود اما درخواست پناهند گی وی از سوی حکومت استرالیا پذیرفته نشد . دو هفته قبل نیز یک افغان به دلیل رد شدن درخواست پناهند گی اش از استرالیا اخراج شد.

حکومت استرالیا ، وزارت مهاجرین افغانستان وکمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهند گان اخیرا توافق نامه ی را امضا کرده اند که به اساس ان مهاجرینی که شرایط پناهندگی را دارا نباشد از خاک استرالیا اخراج خواهند شد.

+;نوشته شده در ;شنبه دوم دی ۱۳۹۱ساعت;۷:۸ توسط;احمد نوید – طنین; |;

1,099بازدید

کامنت بسته شده است.