چند خبر در یک گذارش در شنبه پنجم اسد ۱۳۸۷

مدبریت ۱۰:۴۰ ق.ظ دیدگاه‌ها خاموش

سلام دوستان عزیز

عکسها و گذارش های از مرکز اینتر نت جاغوری

افتتاح پل جدید

پل جدید که راه ارتباطی بین ولسوالی جاغوری ازمنطقه غجور به ولسوالی مالستان را وصل می کند افتتاح و کارعملی ان اغاز گردیده است

موقعیت این پل که به نام پل (حوسه) نام گذاری شده بین تبرغینک وغجور در منطقه حوسه قرار دارد که از شمال شرق به سید احمد از جنوب غرب به قاش اجت  سبز چوب متصل است این پل با کمک مالی سازمان ملل متحد تحت نظارت و زارت احیا و انکشاف دهات توسط شرکت ساختمانی (aia new) بامیان تمویل گردیده که هزینه ان مبلغ ( ۱۳۸۰۰۰ ) دالر امریکای است مدت قرار داد این پل کمتر از شش ماه می باشد .

به گفته انجینران سرپرست پروژه ،  این پل به طول ۳۸میتر و به عرض ۵ میتر بطور اساسی بتن ریزی و از میلگرد های درجه یک استفاده می شود و داری چندین پایه بتنی می باشد.  ارتفاع این پل از سطح اب به روی پل ۱۰میتر می رسد به گفته مهندسین اجرایوی … از هر سمت پل برای ایمنی بودن و خطر سیلاب ۲۰میتر سنگ کاری می شود .

مهندسین اجرایوی : انجنیر تطبیق کننده محمدرضا رحیمی نظارت انجنیر حسین رضای

مرغداری نوین جاغوری

مرغداری نوین جاغوری از چندی قبل اغاز به فعالیت نموده است که نمونه دیگری از پشرفت جاغوری است این مرغداری با مسئولین باتجربه  – چندین سال سابقه کاری در کشور ایران که در کشتار گاه معروف (عظیمی) باغ فیض تهران دارد  – فعالیت خود را از چندی پش بدینسو اغازنموده است . درحال حاضرکه اول کارشان است بیش از۲۰۰۰مرغ تخمی و گوشتی را پرورش داده در خدمت شهروندان جاغوری قرار دارد به گفته محمد طاهر یکی از مسعولین این مرغداری قرار است که در اینده کشتار مرغ را نیز در همان محل انجام داده در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

در حال حاضر این مرغداری با پخش مرغ زنده و تخم مرغ در بازار های جاغوری فعالیت دارد

موقعیت این مرغداری در قریه جودری (چهار خوشه) با مسعولیت علی دریاب و محمد طاهر قرار دارد

قبل از این مرغ های کشتار شده صادراتی از کشورهای دیگر به جاغوری وارد می شد که به دلیل عدم بهداشت ، استقبال چندانی نداشت

پو هنتون دارلمعلمین جاغوری

دارلمعلمین جاغوری که در منطقه غجورجاغوری موقعیت دارد امسال فعالیت خود را اغاز نموده و بیش ازصدنفر شاگرد ازجاغوری و دیگر ولایات را دارد.

شرکت مخابراتی اریبا

شرکت مخابراتی اریبا سومین شرکت خصوصی پس از روشن و افغان بسیم است که در افغانستان فعالیت دارد.

این شرکت پس از یکسال فعال شدن شرکت مخابراتی روشن فعالیت خود را در جاغوری اغاز نموده است شرکت اریبا پایه های خود را در کوتل لومان غجورتکمیل نموده و پایه بعدی خود را در سنگماشه اغاز نموده است قرار است این شرکت تا اوایل خزان سال جاری مشترکان خود را ازسمت ولسوالی ناهور به جاغوری و بعد به ولسوالی مالستان تحت پوشش قرار دهد.

ساختمان جدید ولسوالی جاغوری

این ساختمان از یکسال به این طرف کار عملی خود را اغاز و به دلیل نا معلومی برای چند مدت تعطیل شد . قرار بود ساختمان جدید ولسوالی در مدت کمتر از شش ماه تحویل داده شود

ساختمان جدید ولسوالی که دارای چندین تعمیر می باشد در دو منزل ساخته شده که بشتر انها کارشان ادامه دارد بزودی تکمیل خواهد شدساختمان جدید ولسوالی جاغوری با هزینه هفتصدوپنجا هزار دالر از طرف پی ار تی تمویل وساخته شده است

برای دیدن ادامه عکسها بشتر روی ادرس زیر کلیک کنید

www.flickr.com/photos/mi-jaghori

حبیب سروری -مرکزانترنت جاغوری

+;نوشته شده در ;یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت;۱۰:۴۰ توسط;مدیریت وب سایت ; |;

1,353بازدید

کامنت بسته شده است.