چه طنز تلخی!

عزیزالله جاغوری ۲:۰۲ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
چه طنز تلخی!

امروز چند نظامی بلند رتبه به جاغوری می آیند، قبل از آمدن به جاغوری جلسه امنیتی شان در غزنی به دلیل حمله موشکی طالبان نا تمام ماند….خاک بر سر شان. قرار است همین بی‌عرضه ها برای تامین امنیت مردم ما به جاغوری بیایند؛ چه طنز تلخی!FB_IMG_1531058401799
اما رفتار عجیب و غریب و غیرقابل توضیح قربانی کردن گاو پیش پای این نظامیان فراری از غزنی برایم اصلا قابل هضم نیست.

هر کاری می کنم حلال کردن یا ذبح گاو به پیشواز اینها را نمی توانم درک کنم.
حالا کاری به کشته شدن گاو نداریم، گاو بدبخت امروز نه، فردا قصابی می شود، اصل این کار خیلی بدوی و بجا مانده از سنت های هزار ساله است. چرا باید جلوی پای فردی که از بیت المال و مالیات مردم ارتزاق می کند و در حقیقت باید منت مردم بر او با‌شد، چنین عاجزانه و ذلیلانه گاو قربانی کنیم؟ واقعا چرا. مگر اینها چکاره اند که مردم بدبخت ما چنین هزینه هایی را باید به پیشوازشان بپردازند؟ نمیدانم چه کسانی دست به این کار می زنند و چرا کسی نمی تواند مانع این کار قرن حجری شان شود؟
یکی نیست که به مردم و مسوولین محترم بگوید که شما به جای این چاپلوسی ها، باید یخن دولتمردان را محکم بگیرید و از آنها خواهان حق تان شوید. تامین امنیت شهروندان وظیفه آنها است و آنها باید در قبال وظایف شان پاسخگو باشد؛ نه اینکه با گردن خم و لب آویزان از آنها امنیت استدعا کنید و به خاطر موزه‌پاکی چنین کارهای ناشایست را هم انجام دهید.
این عمل واقعا ذلیلانه است و نهایت بی خبری از حقوق متقابل شهروند و دولت است. آخر چرا کارهایی را که در دوران ظاهرشاه و دیگر شاهان می کردید حالا هم ادامه داده شود؟

حبیب میرزایی

 

162بازدید

کامنت بسته شده است.