کتاب های آموزش احکام، عقاید ،اخلاق و رفتار اجتماعی، در کابل از چاپ خارج شد.

غفوری ۵:۳۸ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
کتاب های آموزش احکام، عقاید ،اخلاق و رفتار اجتماعی، در کابل از چاپ خارج شد.

JeldAkhlaqکتاب آموزش احکام، آموزش عقاید و آموزش اخلاق و رفتار اجتماعی، نوشته محمد جواد برهانی، در کابل از چاپ خارج شد.

این سه کتاب برای رده سنی  نوجوانان و عموم مردم که دارای سواد ابتدایی است در نظر گرفته شده است، و تلاش شده است تا سطح فهم این گروه سنی در نظر گرفته شده و به زبان ساده برای دوره ابتدایی و متوسطه افغانستانی نوشته شود.

  1. روش کار نگارنده در هر سه کتاب این گونه  بود که بار اول تلاش می شد مطالب  هر درس تهیه شود و بعد برای ساده کردن آن اقدام و اصطلاحات متناسب با فرهنگ افغانستان جستجو می شد و سرانجام هر درس توسط احمد رضا متعلم صنف هفت و فاطمه متعلم صنف پنج با نظارت نگارنده خوانده می شدند و هر کلمه و جمله که مفهوم نبود، تبدیل به کلمات و بیان ساده تر در حد فهم آنها می گردید.JeldAhkam
  2. مهمترین ویژگی کتاب آموزش احکام این است که هر درس دارای یک داستان کوچک است و مجموعا سی و چهار داستان در کتاب آمده است که در نوع خود بی نظیر و ابتکاری است.
  3. مهمترین ویژگی کتاب آموزش عقاید این است که تقریبا در هر درس ایستادگاه فکر آمده است که با سوالات ساده خواننده را با فکر کردن وا می دارد.
  4. قابل یادآوری است که مجموعا سه کتاب با تیراژ ۱۵ هزار نسخه در کابل در خزان سال ۱۳۹۳ چاپ شده و در اختیار مراکز فرهنگی و دینی قرار داده شده و می شود.
  5. کتاب های مذکور با حمایت دفتر آیت الله العظمی فیاض واحد قم تهیه و چاپ شده است.
1,403بازدید

کامنت بسته شده است.