کشتی ناپدیده شده، پیدا شد

احمد نوید طنین ۳:۲۶ ب.ظ ۱
کشتی ناپدیده شده، پیدا شد

حکومت استرالیا و اندونیزیا تائید کرده اند که یک کشتی حامل پناهجویان افغان که در ابهای اندونیزیا ناپدید شده بود درنزدیکی استرالیا پیدا شده است. مقامات گفته اند که پناهجویان توسط اداره مهاجرت استرالیا گرفته شده اند تا تحت تداوی قرار گرفته وسپس تثبیت هویت شوند. یک مقام اداره مهاجرت استرالیا گفته است که ما تلاش خود را می کنیم تا تمامی تدابیر مناسب برای افراد دستگیر شده در نظر بگیریم و امیدواریم پیش ازینکه راجع به سرنوشت انان تصمیم بگیریم هویت انان را تثبیت نمائیم.

این کشتی که تعدادی از مهاجرین هزاره افغانستان را به مقصد استرالیا انتقال می داد در ابهای اندونیزیا و استرالیا به دلیل هوای بد و طوفان ازمدتی به این طرف گم شده بود. احتمال دارد که این افراد دوباره به کشور اصلی باز گردانده شوند زیرا حکومت استرالیا ماه گذشته تعدادی زیادی از مهاجرینی که عمدتا سریلانکایی بودند را به خانه های شان فرستاده اند.

کریس باوون وزیر مهاجرت استرالیا گفته است که این فراد داوطلبانه به خانه های خود شان باز گشته اند. حکومت استرالیا تا اکنون یک صد وهشتاد و شش پناهجو را که عمدتا سریلانکایی بودند به صورت داوطلبانه به کشور اصلی شان باز گردانده است. کریس باوون وزیر مهاجرت استرالیا همچنین می گوید کسانی که بدون ویزه استرالیا وارد این کشور می شوند غیر قانونی اند و در زود ترین فرصت به کشور شان باز گردانده خواهند شد. حکومت استرالیا میخواهد که مهاجرین غیر قانونی را تا طی شدن مراحل سرنوشت شان مرتبا به کمپ های نارو و مانوس بفرستند.

نوشته شده توسط احمد نوید – طنین

1,738بازدید

یک دیدگاه »

  1. Eid Mohammad دلو ۱۱, ۱۳۹۱ در ۴:۳۸ ق.ظ -

    & I like your best website & I proud of Jaghori!Thanks for all