کمپاین دروغ خلیلزاد در کابل

عبدالله وطندار ۲:۴۵ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
کمپاین دروغ خلیلزاد در کابل

کمپاین دروغ خلیلزاد در کابلFB_IMG_1583843176678

خلیلزاد یک کمپاین کوچک دروغ را در کابل به راه انداخته است. ایشان در چند روز گذشته، چندین مصاحبه اختصاصی با تلویزیون ها داشته اند، و متاسفانه در این مصاحبه ها به چشم مردم نگاه کرده دروغ می گویند. مثلا، می گویند که امارت اسلامی، خط سرخ امریکا و جهان است. ما می دانیم که در توافقنامه ای ایشان با طالبان، چنین خط سرخی به چشم نمی خورد، و در بند بند آن “امارت اسلامی افغانستان ” به کار برده شده است.

ایشان می گویند که طالبان بر اساس این توافقنامه، متعهد به کاهش خشونت هستند. در هیچ کجای این توافقنامه، چنین چیزی نیامده است. جالب تر اما آن است که در توجیه بخش های پنهان و سری توافقنامه، ایشان ادعا می کنند که نگرانی های امنیتی وجود دارد. ایشان و ارتش امریکا، به طالبان اعتماد می کنند و با آنها جزییات عمل و موقعیت قطعات نظامی شان را شریک می سازند، اما با پارلمان افغانستان و بخش های گسترده از حکومت افغانستان و نیروهای ضد طالب نه.

دروغ های خلیلزاد وقتی آشکارتر می شود که شما یک سری به وبسایت طالبان بزنید. آنها به تازگی شماره جدید مجله حقیقت را چاپ کرده اند که ویژه نامه ای است برای امضای توافقنامه. در این ویژه نامه هرچه سخن رفته است از پیروزی است، و اینکه جهاد تا احیای امارت اسلامی و یا ایجاد یک حکومت واقعا اسلامی در افغانستان ادامه خواهد یافت. حتی پیام های تبریکی از شخصیت های چندین کشور خارجی از جمله یکی از اعضای بلند پایه سابق القاعده ( الموریتانی ) را چاپ کرده اند.

تنها بر اساس گزارش هایی که طالبان دیروز در وبسایت الاماره نشر کرده اند، بیش از ۶۰ تن از نیروهای امنیتی در بیش از ۲۵ حمله در چندین ولایت کشور کشته شده اند. این گزارش ها اگر اغراق آمیز هم باشد، این واقعیت را اما به خوبی بیان می کند که جهاد طالبان با شدت تمام ادامه دارد.

طالبان به تازگی گزارش تصویری مفصلی از فراغت جنگجویان شان از یک دوره ای آموزشی در کمپی به نام عمر فاروق نشر کرده اند. این گزارش و تصاویر آن نشان می دهد که طالبان اهمیت زور را به خوبی می دانند، و فعلا دارند با آرامش و امنیت کامل، کیفیت، کمیت و ظرفیت جنگی نیروهای نظامی شان را افزایش می دهند.

سوالی که می توان پرسید این است که اکنون امریکایی ها پنهان از چشم دیگران، چه ارتباط نظامی، آموزشی و مالی با طالبان و جنگجویان شان دارند، چون فعلا هیچ گزارشی از تنش میان ارتش امریکا و طالبان به چشم نمی خورد. گرچند خلیلزاد چیزی در این مورد نمی گوید، اما شکی نیست که ارتش امریکا با طالبان و فرماندهان شان ارتباط دارند، لااقل برای هماهنگی و پرهیز از درگیری.

-

34بازدید

کامنت بسته شده است.