گروگان‌گیری در دشت قره‌باغ!

عزیزالله جاغوری ۷:۰۴ ب.ظ ۰
گروگان‌گیری در دشت قره‌باغ!

گروگان‌گیری در دشت قره‌باغ!FB_IMG_1531058401799
______

آوازه است که یک شاگرد مکتب مردم شیر و برله در کمر سنگ فوت شده و یا در حین درگیری طالبان و نیروهای امنیتی کشته شده است و آن‌ها چندین موتر سواری و باری مردم جاغوری را گروگان گرفته‌اند.Screenshot_۲۰۱۸۰۷۰۹-۰۰۲۸۱۰_1

دو سال پیش نیز یک دختر پشتون‌های قره‌باغ به دلیل بدرفتاری خانواده از خانه فرار کرده بود، آن‌ها چندین موتر مردم جاغوری را گروگان گرفته بودند تا دختر فراری شان به خانه برگردد.

یکسال پیش تعدادی از گوسفندان پشتون‌ها گم شده بودند و آن‌ها ده‌ها نفر هزاره را گروگان گرفته بودند تا گوسفندان شان پیدا شود.

پشتون‌های قره‌باغ هر وقت از خانه قهر کردند، فورا می‌آیند راه‌گیری کرده و مردم هزاره جاغوری و قره‌باغ را اذیت می‌کنند. زورگویی پشتون‌های غزنی علیه هزاره‌ها از حد گذشته است.

نسیم جعفری

….

وقتی چهار نفر به دلیل اینکه چوکی های شان را ازدست ندهند بدون مصالح عمومی ودر نظر گرفتن شرایط بوجود امده با همسایه طالب واوغو ، مردم را گوسفند وار به خیابان ها کشانده فرش سرخ پهن کرده گاو را جلوی دولت گوسفندی قربانی می کند حداقل جزایش به اسارت بردن مسافرانش است . مردم جاغوری اگر درفرهنگ بی نظیر است ولی در سیاست ازته اول است. حال بیا فرش سرخ پهن کن . احمق تر از …..

در این مدت ۱۷ سال از ۱۳۰ میلارد کمک جهانی دولت ۱۳۰ خورو وبزغاله به جاغوری کمک کرده که شما در این مدت این همه گاو را قربانی کردید .
تا زمانیکه شعور سیاسی به همین میزان باشد کلاه همه پس معرکه است الفاتحه.

 

70بازدید

پاسخی بگذارید »