گزارش بیست و دومین سالیاد شهادت شهید استاد مامور اسحق علی ناصری.

عزیزالله جاغوری ۵:۴۹ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
گزارش بیست و دومین سالیاد شهادت شهید استاد مامور اسحق علی ناصری.

گزارش بیست و دومین سالیاد شهادت شهید استاد مامور اسحق علی ناصری.Screenshot_۲۰۱۹۰۶۱۵-۲۱۵۳۴۹_1

خانه کتاب جاغوری از بیست دومین سالیاد شهادت استاد شهید مامور اسحق علی ناصری، جمعه، ٢۴ جوزا ١٣٩٨، طی مراسم با شکوهی، با حضور داشت استادان دانشگاه، مدیران مکاتب، روحانیت، نیروهای أمنیتی، و اقشار مختلف از مردم تجلیل به عمل آورد.
برنامه با تلاوت آیات از کلام الله مَجِیدٌ شروع، و به خوانش و دکلمه شعر، مقاله، سرود توسط شاگردان مکاتب و سخنرانی جمع از استادان ادامه یافت.
نویسنده گان مقالات به معرفی، ویژه گی های شخصیتی و اندیشه و کارکرد های شهید ناصری پرداخته بر شمرد:
شهید ناصری (آمر غند سرحدی شهید یحیی) سیمای شناخته شده ی که، از کودکی تا واپسین روز های عمرش را در کنار مردم خود ایستاده و فریاد عدالت خواهی سر داد و در این راه گام های أستوار برداشت. این شخصیت فداکار، در تاریک ترین دوره ی کشور، کنار مردم اش ماند و نقش اصلی را برای رفع تنش ها و تهدیدات که مواجه جاغوری بود، بازی کرد.
شهید ناصری، اسوه ی فداکاری بود، که برای عدالت اجتماعی و مردم اش خود و خانواده اش را فدا نموده و سرانجام در ٢٣ جوزای سال ١٣٧۶ ، توسط افراد خودخواه و جاه طلب به شهادت رسید.
بانو لطیفه فروزان سخنران نخست برنامه بود، استاد فروزان ضمن عرض تسلیت به خانواده و همراهان شهید ناصری و مردم جاغوری گفت: ناصری و بسیاری از شهدائ دیگر ما رفته است. اما راه آنها، همچنان ادامه دارد. آنها رفته اند، اما ما مانده ایم تا به نسل های بعدی و نسل که هم اکنون در کنار ما است، بگویم که این ها چه کسانی بوده اند؟ و چرا به شهادت رسیده اند.
وی افزود: “شکاف های اجتماعی ما هر روز بیشتر می شود و بهای آن سنگین تر. ما باید با قلم و علم و دانش کشور خود را بسازیم.
استاد هادی بشارت (استاد دارالمعلمین فیض محمد کاتب جاغوری)دلیل اینکه چرا از شهدا تجلیل می کنیم، را به بررسی گرفته و افزود:
تجلیل از یک شهید، تجلیل از خود آن شخص نیست. بلکه از اندیشه و منطق آن شخص است. تجلیل امروز ما از شخص ناصری نیست، از اندیشه و منطق استاد ناصری است. هر آنچه قابل تجلیل است اندیشه هاست نه کالبد خاکی انسان.
وی در ادامه سخنان اش تأکید کرد؛ ناصری فرزند محبوب این جامعه بود. همه ما باید در مورد او تحقیق کنیم. مرز ها را بشکنیم و شهدائ خود را محدود نکنیم.
عبدالله أخلاقی یکی از استادان دانشگاه مبارزات شهدا را در برابر طالبان، دفاع از نور و دانش پنداشته و افزود: طالبان بد عهدترین جریان سیاسی است که همیشه، بعد از عهد ضربه خود را به مردم می زند.
و استاد محمدعلی سلیمی فرمودند: مشکل اصلی مردم ما، عدم هم پذیری و عدم هم اندیشی ما است.
وی در ادامه سخنان اش افزود: ما نباید تاریخ خود را فراموش کنیم. ما نیاز داریم تا از تاریخ خود عبرت بگیریم.
در اخیر هم آقای ذکی حسنی مدیر و ریس کمیته فرهنگی خانه کتاب جاغوری از حضور پر شور اقشار مختلف مردم قدردانی به عمل آورد و برنامه با دعای ختم مجلس توسط حجت اسلام آقای جلیلی خاتمه یافت.
“عارف احمدی”

273بازدید

کامنت بسته شده است.