گزارش سی و هفتم از جاغوری

۴:۴۷ ب.ظ دیدگاه‌ها خاموش
گزارش سی و هفتم از جاغوری

گزارش سی و هفتم از جاغوریFB_IMG_1542955480453_1_1
۱٫ جاغوری در این ایام، شرایط بسیار حساسی را سپری می کند. مردم، راه های شان مسدود است، کسی هم در این مورد کار خاصی انجام نداده و نمی دهد. قمندان امینه هم در کش و قوس تبدیل شدن است. متهمان به خیانت به جاغوری هم در گیر و دار سارانوالی و بازداشتگاه می باشد. حمایت از متهمان و تلاش برای پیدا کردن واسطه هم در جریان است. خائنان دانه درشت هم لرزه بر اندامش افتاده است.
۲٫ فردا بنا است امتحان رقابتی، برای مشخص شدن ولسوال آینده جاغوری برگزار گردد. در این رقابت ۱۸ تن ثبت نام کرده اند که برخی از آنها از همین حالا انصراف داده و اعلان کرده است که در امتحانات رقابتی برای احراز پست ولسوالی شرکت نمی کند. در لیست ها نام ۱۸ تن دیده می شود که همه تحصیل کرده و از قشر جوان است و در میان ثبت نام کنندگان نام یک خانم هم دیده می شود. البته داشتن لیسانس و تحصیلات عالی یکی از شرایط، شرکت در این رقابت است.
۳٫ امتحانات سالانه در بسیاری از مناطق رو به اتمام است. البته تعداد زیادی از شاگردان بخصوص شاگردان مکاتبِ سر مرزی نتوانستند در امتحانات سالانه شرکت کنند و در برخی از مکاتب هم اصلا امتحانات برگزار نشده است.
۴٫ مردم بصورت بسیار محدود از راه های بسیار طولانی با کرایه سه هزار افغانی از جاغوری به کابل و بر عکس مسافرت می کنند.
۵٫ امتحان دانشگاه های دولتی رو به اتمام است و برخی شان امتحانات شان تمام شده است اما محصلان جاغوری و مالستان همچنان در کابل سرگردان و دنبال جا و یا در انتظار باز شدن راه است.
۶٫ لیست شهدای ملکی جاغوری، ارزگان و مالستان این گونه گزارش شده است: ۶۲ نفر در جبهه اوتقول، ۴ نفر در جبهه بابه، ۲۹ نفر در جبهه مالستان و ۴۸ نفر در جبهه ارزگان و ۳ نفر در داوود. گفته می شود در حدود پنج نفر معلول هم در این جبهه ها از افراد ملکی وجود دارد.
کابل ۲۶/ ۹/ ۹۷

150بازدید

کامنت بسته شده است.